Přejít na obsah
View in the app

A better way to browse. Learn more.

ŠKODA Forum - SKODAHOME.cz

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Doporučené odpovědi

Nevím jak OIII,ale na mém SIII po nějaké době na nejvyšší stupeň je tedy docela dooost horký

To iste mi vcera vravel otec, co ma vyhrievany volant v Passate B8. On ale nevedel, ze sa da nastavit intenzita, tak to este musime vyskusat. Davali sme volant calunit do novej koze/kozenky, tak hadam toto na to vplyv nema.

před 10 hodinami, cosby napsal:

Nevím jak OIII,ale na mém SIII po nějaké době na nejvyšší stupeň je tedy docela dooost horký

Ja na OIII detto...

Díky všem za postřehy. Zkusím tedy ten AS, sice s nemilostí, ale co se dá dělat. 

Na mojej O3 má od nova výhrev volantu trocha dlhší nábeh, taktiež sa mi nezdá, že by bol na najintenzívnejšom stupni až tak horký, že to je nepríjemné. To isté sa mi zdá aj pri sedačkách (Style Plus, boky koža, stred látka). Chodím prakticky na najintenzívnejšom stupni a privítal by som aby to hrialo viac a s rýchlejším nábehom. Keď som to porovnával so spolujazdcovou, prišlo mi, že tá hreje o niečo viac. Robí to tak ale od nova. 

Náběh výhřevu volantu je opravdu pomalejší, ale není to až tak dramatické. Samozřejmě, mohlo by to být rychlejší, ale už jsem si zvykl. Intenzita výhřevu z posledních dní mně dělá větší starosti. 
 

Tak jsem to dnes také vyzkoušel. Náběh je pomalejší, ale to si myslím, že se nezměnilo. Na nejvyšším stupni výhřevu to hřeje hodně, ale ne tak, že by se na tom ruce nedaly nechat, takže horké určitě ne. Osobně mám nastavený prostřední režim výhřevu a i to hřeje dostatečně. Jak jsem psal výše, výhřev se mě aktivuje automaticky, podle okolní teploty nebo se sedačkami, viz foto nastavení.

 

Co mě napadá, že se @LukášCBR může nyní výhřev zdát slabší, když se více ochladilo. Mě např. výhřev volantu zapíná i při teplotách nad nulou - pokud bude teplota hluboko pod nulou jako bylo v předešlých dnech, může se stát, že při stejném nastavení to vytápí volant méně. Ale jen hypotéza...

20210113_142423.jpg

@omicron

Automatickou aktivaci/deaktivaci mám nakódovanou taky. Spíná se mně automaticky pod 4st.C. Jinak spárovaní se sedákem mám také aktivní. 
Na příští týden jsem objednaný do servisu. Výhřev volantu budou porovnávat s jinou Octavii, tak dám vědět, jak to dopadlo.
 

Údajně to "změřit" nejde (myslel jsem, že přes diagnostiku by měla jít zjistit teplotní hodnota) a jediná možnost je ono porovnání. Více se dozvím příští týden ve čtvrtek. 

Upraveno od LukášCBR

  • 2 měsíce později...
V 15. 9. 2017 na 22:37, ferda25 napsal:

Já rozhodně nemystifikuji. Pokud si dodáš volant s airbagem, tak ještě počítej s investicí cca. 12.000,-(musí u O3 vyměnit ještě: páčky valeo, spínačku valeo, osazení na volantu pro valeo - standard v O3 je značka Kostal - tam je podpora tempomatu jen pro mf volant, tj. nelze použít kroužek od Kostalu s podporou výhřevu - nešel by tempomat nebo ACC) S Valeo kroužkem do softwaru 0245(v odkazu je jen software 0205) si můžeš u O3 nebo S3 taky nechat zdát o tempomatu(není podporován, shodný příběh jako u Kostalu) a i kroužek se software 0245 nemusí podporovat tempomat(ACC) a poznáš to jedině až ho zapojíš. Pokud objednáš ve Škodovce i vůči VINku vozu co to má, tak Ti stejně pošlou špatný, protože logistika to zatím nedokázala vyřešit(auta s výhřevem volantu se vyrábí "jen 10 měsíců") a to už se jim nevrátil jen jeden kroužek....asi jim to nevadí, že po čelní havárii vozy, kdy vystřelí airbag ve volantu nemají vlastně čím auto opravit.  

Ahoj nemáte někdo číslo spínačky, aby se to dalo zprovoznit?  origo mám 8 pinů a já potřebuju jen 7 pinů a při přepojení to nefunguje tak jak by mělo, takže je potřeba jiná spodní část spínačky :-(  Díky

  • 4 týdny později...

Tak problém vyřešen, takže kdyby někdo chtěl pomoct tak do sz.

 

  • 1 měsíc později...
V 17. 3. 2021 na 14:21, Honza Šumpich napsal:

Ahoj nemáte někdo číslo spínačky, aby se to dalo zprovoznit?  origo mám 8 pinů a já potřebuju jen 7 pinů a při přepojení to nefunguje tak jak by mělo, takže je potřeba jiná spodní část spínačky :-(  Díky

Mám samý problém, ví někdo co s tím? Dikes

před 2 hodinami, Petras96 napsal:

Mám samý problém, ví někdo co s tím? Dikes

Kolega Honza zmíněný víše poradil :) 

Je potřeba tento spodek spinaci skříňky (zámku řízení) s kabílkem co má 7 pinů.

5Q0905865A

  • 3 měsíce později...

Ahojte. Mam takuto chybu na vyhrievanom volante. Nejde. Vie niekto co s tym? Co som sa docital treba aktualizovať software. Vie to niekto spravit v okoli Trencin +/-100km? Dakujem

20210924_094243.jpg

TPI 2055422/4. Pokud nehřeje, tak výměna  jednotky nebo volantu. Tipoval bych jednotku.

Jedná se o chybu v SW. Tipuji, že verze SW je 0245, index kroužku B. Stačí aktualizovat na verzi 0265 a chyba je pryč.

Pokud ale v autě není nainstalován volant generačně jako Octavia IV, tak tato chyba nemá na nic vliv.

Problém v HW by to byl v případě, že volant nebude hřát nebo ta chyba se bude objevovat v infotainmentu/v maxi dotu.

Upraveno od Krosta

  • 2 měsíce později...

Nemáte prosím někdo schéma originálního zapojeni výhřevu volantu? Chtěl bych si zapojit sám… dekuju 

Ak som to dobre pochopil, tak ohrev volantu nema tlacidlo samostatne na tom paneli climatronicu? Alebo ako to je? Planujem si doviest auto z vonku, z Nemecka, aby malo zimny balicek. Tak v tom by mohlo byt ohrev predneho okna, aj ohrev volantu. Foto by ste mohli sem dat? Alebo mozno videjko. Dakujem za info a odpoved Ivan 

Standardně to Octavie III mají tak, že tlačítko na zapnutí samotného výhřevu volantu fyzicky nikde není. V Climatronicu se po stisknutí "MENU" zobrazí volba zapnutí vyhřívaného volantu, kde bude možnost i nastavit, jak moc má hřát (tři stupně). Některá auta už od výroby (jiná po dokódování) mají možnost spárování zapnutí vyhřívaného volantu spolu se zapnutím vyhřívané sedačky řidiče a nebo také zapnutí, když je vnější teplota nebo teplota volantu pod (tuším) 4 stupně. 

Kdo si dodělá do auta volant ze čtvrté generace Octavie, tak tlačítko vyhřívaného volantu je přímo na samotném volantu. Všechny předchozí možnosti ale fungují také. 

  • 1 rok později...

tak uz hrejem aj ja, dokonca takmer pol roka si to uzivam :D 

 

 

 

skusil som to cele spisat, ak si to dobre pamatam: https://wirer.sk/o3_volant22-vyhrev/

 

001.thumb.jpg.6f8840fff3ccd8e483c5470f8695a492.jpg 003.thumb.jpg.50dee1647f41939ecca30af67d4177fa.jpg 007.thumb.jpg.e9e07c9a346347bad08b064c2ef5feb9.jpg 010.thumb.jpg.d9412d35be14c77bd1f2830faab1e9c6.jpg 014.thumb.jpg.5fbd7ce9ac2e539b0ee0a400bd97371f.jpg 015.thumb.jpg.a38dd403dd3abe1bdb4b4444741064bf.jpg 016.thumb.jpg.1cbc2699305438adb070ba2eaf33ba24.jpg 017.thumb.jpg.997a887cb769770b913da7c9780f6b30.jpg 018.thumb.jpg.768de2bfaa5914f1ce8ce3718a1521cf.jpg 019.thumb.jpg.bc02aee91fb3dd392a29b835e4e2c400.jpg 020.thumb.jpg.3346493394bc659985bf84efb3f1915e.jpg

  • 1 rok později...

Neviete niekto kde by mohol byt problém?vymienal som volant za vyhrievaný.dal som krúžok kostal 5Q0953549B

Nakodovalo sa všetko cez vcds.vsetko funguje okrem tempomatu ale s tým som rátal.vyhrev ide aj ho vidieť v clima menu len vypisuje na diag chybu 4714 riadiaca jednotka elektroniky stĺpika riadenia - bez komunikácie.neviete poradiť?

 

Upraveno od Carol

Připojte se k diskuzi

Můžete publikovat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a publikujte s vaším účtem.

Host
Odpovědět na toto téma...

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.