Přejít na obsah

výměna olej, svíčky, ..


luckyluck

Doporučené příspěvky

zdravím, potřebuju teď u své 1.4 mpi vyměnit olej a svíčky (teda dle "intervalů") a chtěl bych se zeptat, na tento druh motoru, co bych měl koupit. Zajímal by mě hlavně ojel, jaký? Chtěl bych nějakou plnou syntetiku (když už, tak už :p ) a také by mě zajímaly zkušenosti se svíčkama..

díky moc, je fakt, že o oleji se tady najde hodně, ale já se raději přímo ptám na ten můj motůrek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej to je tema stale dookola.

najlepsie spravis ked tam das specifikaciu ktoru doporucuje vyrobca (teda prislusnu normu VW).

Ak chces viacej o oljoch typ viskozitu a ich vyhody a nebyhody precitaj si nieco o olejoch na ww.oleje.cz

Sviecky doporucujem presne take ake si tam mal od vyroby

B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky, já vím, nerad opakuju témata, ale šlo spíš o zkušenosti, co kdo do tohodle motoru leje. Dále nemám ani přehled, jací výrobci jsou lepší a tak, jestli tam dát Castrol, OMW, Mogul :D On tenhle motor mám dost časté problémy se startem, tak jsem si myslel, že bych si třeba pomohl lepším olejem...

Jinak svíčky.. dám tam stejné, ale také jsem se tu někde dočetl, že někdo radil jiné.. njo.. je to složitý.. B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

olej daj znackoveho vyrobcu ktory najdes najlacnejsi s danou specifikaciou.

Uplne staci polosyntetika 10W-40, alebo ak mas caste studene starty kratke trate ci byvas na horach ci v kotlinach kde su velke mrazy a chladno tak tam supni 5W-40, inac bohate 10W-40 a polosyntetika.

Cokolvek lepsieho je hadzanie peral sviniam

Ak si nemal problem s tymito svieckami tak chod do nich, ak chces vyhodit zopar stovak navyse chod do prislusnych NGK (NKG?) pre danu motorizaciu.

PS: Ja davam Madit Prima 5W-40 do HTP a sviecky vymenim za origo po 60tkm ako je bezny interval.

jedine co doporucujem castejsie menit je vzduchovy motorovy filter kazdych 30tkm vymen a kazdych 15tkm vyfukaj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já do své 1.4-50kw měním olej, olejový filtr, vzduchový filtr a kabinový filtr každých 15 000km tedy každou výměnu oleje.

Olej dávám Castrol TXT 5w40.

Svíčky používám Brisk Extra DR15TC a plná spokojenost ty měním každých 60 000km.

Zanedlouho budu měnit olej tak jsem si koupil i palivový filtr od firmy MANN ten co tam je má bezmála 200 000km tak jsem zvědav jak bude vypadat uvnitř.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej jsem pouzil Catrol Magnatec 10W 40 ale filtr jsem nejdrive koupil v prodejne autopotreb a pak jsem mazal do skoda prodejny pro origo protoze tenhle tekl ale olej menim sam protoze v servise mi vymenili olej ja ujel 100km podival se a ne merce byl zacerneny po vymene doma olej krasne cisty i po 500km tak si myslim ze jsem to akorat zaplatil proto menim sam ale s timhle Magnatecem mam jen dobre zkusenosti a je na nem uz 8 000km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...