Přejít na obsah

ANGEL EYES


PTiCA

Doporučené příspěvky

ja vim...a tusim mas pravdu...jeste dnes si zalozim svuj topic :palec2: , no jo diky za pochvalu farby...je pravda, ze kdyz pekne sviti slunce a auticko je nalesteni tak je to parada...ja bych vicemene taky nesel do AE ale taky se mi sikli za dobrou cenu (2200,-), jinak bych to taky nebral...a pak sem zvedavej nato jak to teda bude svitit...jaky budu mit steho pocit... :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak za 2200 bych to asi neřešil :) Já je měl taky od kamoše, kterej je měl nasazený asi 3měsíce. Ony ty lampy jsou prostě dělaný jinak a jinak svítí, těžko posuzovat. Přijde mi, že když sednu do otcové Feldy, tak to je skoro na stejno. Těžko soudit, hodně záleží, jak si je zešteluješ, ale když si s tím pohraješ, tak to bude dobrý :) Já třeba ročně najedu tak 10-15 000 km a z toho v noci málo...spíš v tom zimním obdobím, ty světla využiju víc. Na to moje ježdění mi stačej, ale kdybych měl auto na každodenní ježdění do práce a mejval bych třeba noční...nebo používat auto jako pracovní...to asi ne...radši origo xeny, když už. To, že tam je čočka míň kvalitní, jak třeba u origo lamp, mě tak netíží, to už bych měl spíš strach z toho, že budu mít problémy za HID a z těch ostřikovačů. Ale jinak jsou světla pěkný, spousta lidí mi to pochválila, že fakt moc pěkný atd....tohle zatu menší "daň" stojí ;) Začínám spíš vážně uvažovat, že koupím nějaký ty lepsíš žárovky, nejspíš něco od Philipsu, s tím, že bych zároveň zkusil nějak vymyslet denní svícení, abych ty žárovky zbytečně nemusel ničit ve dne, kdy nejsou třeba...v Lednu mám narozky, tak si možná pak něco dopřeju z toho :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jo za 2200se to podle mne oplati koupit...uvidim jak to bude vypadat...ja najezdim rocne tak zhruba 20 tis. a v noci tak mozna 30% z teho...taky spis v ted v zime. jinak za svetla stale...ja mam zatim origo svetla a mam tam zarovky s vetsi svitivosti tak je skusim supnout taky to tech angelu a pak uvidim co to bude...a jak to vlastne je styma HIDama v origo svetlech? je to nelegalni?

Editováno: , autor: djgigi05
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj přesně tak, jak píše Máca....pokud dáš HID do obyčejnejch origo světel, je to prásárna a neohleduplnout vůči zbytku řidičů. Bude to nemile oslňovat, u policejní kontroly můžeš počítat s téměř jistou pokutou. Když dáš HID do Angelů, taky to je nelegální, ale aspoň tu je ta čočka a nebude to tak moc oslňovat. Vyhláška dále uvádí, že xeny musí mít i ostřikovače a automatickej náklon. Pokud tohle všechno k těm Angelům dáš, furt to bude nelegální, jen už se tu dá mluvit o ohleduplnosti, bezpečnosti a při kontrole možná budeš mít šanci to uhádat. Jen podýtkám na nebezpečí, že pokud se stane havárie a né třeba i tvou vinou a ten, kdo zato může uvidí, že máš HID a bude o tom něco vědět, může říct, že jsi ho oslnil a ať je to pravda nebo ne, máš smůlu. Tak taková je tvrdá realita ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj přesně tak, jak píše Máca....pokud dáš HID do obyčejnejch origo světel, je to prásárna a neohleduplnout vůči zbytku řidičů. Bude to nemile oslňovat, u policejní kontroly můžeš počítat s téměř jistou pokutou. Když dáš HID do Angelů, taky to je nelegální, ale aspoň tu je ta čočka a nebude to tak moc oslňovat. Vyhláška dále uvádí, že xeny musí mít i ostřikovače a automatickej náklon. Pokud tohle všechno k těm Angelům dáš, furt to bude nelegální, jen už se tu dá mluvit o ohleduplnosti, bezpečnosti a při kontrole možná budeš mít šanci to uhádat. Jen podýtkám na nebezpečí, že pokud se stane havárie a né třeba i tvou vinou a ten, kdo zato může uvidí, že máš HID a bude o tom něco vědět, může říct, že jsi ho oslnil a ať je to pravda nebo ne, máš smůlu. Tak taková je tvrdá realita ;)

no jo to vim ze je to neohleduplnost, jednu fabku takovou stretavam a je to fakt sila...jen nechapu proc tam musej byt ty ostrikovace...kcemu to vlastne je?no jo je to tak ze kdyz mas neco nelegalni tak hned je vina na tobe... :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a né všechna auta vybavená origo xenony mají standartně ostřikovače světlometů - viz. příklad: http://www.sauto.cz/car_detail.php?filter_...gallery#carMenu

Fílo, toho Passata bych tipoval na prestavbu - pokud vim, tenhle model se u nas prodaval pouze s bixenonama, viz. foto 1, foto 2 je klasika H7.

Pouze xenonova varianta nebyla na trh CR dodavana a protoze je tam uvedeno "zeme puvodu - CR", je to na 99,99% prestavba.

post-9-1228516025_thumb.jpg

post-9-1228516035_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fílo, toho Passata bych tipoval na prestavbu - pokud vim, tenhle model se u nas prodaval pouze s bixenonama, viz. foto 1, foto 2 je klasika H7.

Pouze xenonova varianta nebyla na trh CR dodavana a protoze je tam uvedeno "zeme puvodu - CR", je to na 99,99% prestavba.

aha...no diky za informace ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dost bylo řečí o oslňování...

Ježíšek u mě chodil již tento týden :) a příští týden s radostí a úsměvem na STK :palec2:

celková doba montáže včetně xenonů - cca 5,5 hodiny jelikož se musí rozebrat půl předku

svítivost... zatím napikaču :aggressive:

to co v odrazu na teplákách vypadá jako "vzducholoď zepředu" tak je tělo výbojky, bohužel soudruzi v Tchajwanu udělali usazení patice H7 opačně než je u origo světel a tím pádem ten drátek u výbojky který byl původně dole tak je nahoře a přes čočku se to obrátí a je dole a na silnici to kreslí mrtvý tmavý kužely

to budu muset ještě jednou poladit - oddeklovat, vyndat výbojky, upravit patice aby se daly otočit o 180° a bude to svítit OK :)

na té noční fotce jsou zakroužkované... důvod proč to svítí šikmo je ten že v tu dobu to ještě nebylo seštelované

provedené světel a usazení motorků - stačily nalíznou čudlíky na koncích ovladačů a sedlo to jak prdel na hrnec :) a naklápění jde vpohodě

výkon dálkových je asi stejný jako u origo světel, blinkry blikají míň do strany, původní osazení - žárovky H1 + H7 Osram Germany

post-31-1229105659_thumb.jpg

post-31-1229105990_thumb.jpg

post-31-1229106016_thumb.jpg

Editováno: , autor: Fíla
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stejně jako origo xenony bez nivelace, že? :p

jak jsem ve středu jel z Letňan tak u Baranďáku jsem dojel poldy, který jeli do Modřan...

celou cestu - cca 3 km přímo za nima těch +/-70 km/h, světla nastavená na "0" a vpohodě lol

na 100% neměli co na práci takže si mě klidně mohli odchytnout, jenže... ;) takže No oslňking, No veverking :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já vím že ta nivelace je k ničemu...

jinak po otočení výbojek jsou tmavé pruhy fuč, svítí to o něco málo než před tím ale už to vypadá civilizovaně :)

a jak zjišťuju, tak i ťamani ze Sapy (Praha Libuš - tam co začátkem listopadu hořelo) začínají montovat do svých dodávek HIDky a to teprve oslňuje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fílo, zapadáš do sraček víc a víc, teď už tím konstatováním, že nivelace je k ničemu, se limitně blížíš fakt moc dolů... Důležitý je, že ty to víš, jsem zvědavej, který vývojový se ti tu omluví první, jestli ze Stuttgartu, Mnichova, nebo třeba z Hirošimy...

Jestli se řadíš po bok "ťamanů", tak to si měl říct hned :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je zajímavé že se už asi potřetí ptám na co je to automatické naklápění a NIKDO mi neodpověděl, to to nikdo neví, nebo je tu X lidí kteří to také neví jen se bojí zeptat a nechtějí být za blbce?

proto jsem si dovolil suše konstatovat že je to k ničemu...

když naložím auto nákladem tak je vcelku pochopitelné že sám musím kolečkem stáhnout světla na 2 nebo na 3.

Předpokládám že stejnou fci. zastává i automatické naklápění.

a na prohupech to stačí reagovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem koukal např u OII, kde si díky DSG můžu přes brzdu třeba při dlouhý chvíli v kolonách autem "houpat", tak to stíhá naprosto bravurně reagovat i na podélný náklony od brždění a akcelerace...

Účel je snad v tom, že se tímhle dát celkem poškodit sítnice (jako při sváření bez kukly), proto se doba, kdy jsou oči ostatních vystavený působení přímýho světla, snaží různě omezovat a nivelace je asi jedna z doposud nejúčinějších možností.

Jinak je to daný zákonem, tak není o čem debatovat, neznalost neomlouvá, je sice druhá stránka věci u některých zákonů, ale s tím ze svý pozice tady na fóru nic neuděláš.

A např wikipedia říká:

Beginning in the early 1990s, HID lamps have been employed in motor vehicle headlamps. This application has met with mixed responses from motorists, who appreciate the improved nighttime visibility from HID headlamps but object to the glare they can cause. Internationalized European vehicle regulations require such headlamps to be equipped with lens cleaners and an automatic self-leveling system to keep the beams aimed correctly regardless of vehicle load and attitude, but no such devices are required in North America, where inherently more glaring beam patterns are also permitted. Retrofitting HID bulbs in headlamps not originally designed to accept them results in extremely high levels of glare, and is illegal throughout most of the world.

A zkratkovitě v ČJ z Google Překladač s pár opravami:

Začátkem 1990S, HID světlomety byly zaměstnány v světlometů motorových vozidel. Toto užití se setkalo se smíšenými odpovědí od motoristů, kteří ocenili zlepšenou noční viditelnost s HID světlomety, ale stěžovali si k oslnění, které mohou způsobit. Internationalized evropské předpisy vyžadují, aby takové vozidlo musí být vybaveno světlomety s čočkou čisticí prostředky a vlastní-automatickým leveling systém, aby správně mířili, jejichž cílem bez ohledu na zatížení a polohu vozidla, ale žádná taková zařízení jsou povinni v Severní Americe, kde zákonitě více oslepující paprsek modely rovněž povoleny. Dovybavení HID žárovkami v světlomety, které nebyly původně navrženy tak, aby jim akceptovat výsledky v extrémně vysoké úrovně odlesky, a je nezákonný ve většině světa.

A ještě stojí za to tohle Zkus případně opět skrz Google Překl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to mimo zákon...

to musel vědět každý, kdo to kupoval a nebo se nad koupí jen rozmýšlel

"ale s tím ze svý pozice tady na fóru nic neuděláš" - to jako že jsem pro HIDky? nebo co se myslí "má pozice"?

a OII s xenonama taky pěkně oslňuje a nejsem jediný kdo to tvrdí

Editováno: , autor: Fíla
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...