Přejít na obsah

Zimní pneumatiky


DEZENT

Doporučené příspěvky

Koukám že téma ještě žije, no loni jsem nakonec koupil Continental Conti Winter Contact TS 800 a jsou fakt super.

Co se týče Polaris 3, tak neznám nikoho kdo je má, protože Polaris 2 byla prostě tragedie. Hlavně pokud nastalo sucho, tak guma mizela před očima. Sice jsou Polaris 3 dobře hodnocené v testech, ale je tam také malý zádrhel. V roce 2011 skončila na spodu tabulky a letos kupodivu celkem vysoko. Ale asi takhle, Michelin, Continental, Goodyear, Kleber + Nokian. S těmahle gumama rozhodně chybu na Fabku neuděláte...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

zdarec.

dúfam, že sa téma nestratí ....

premýšľam o zakúpení zimných gúm Barum POLARIS 3 185/60 R14

 

pre FóbiuCombi 1.9Sdi, 2001, jazdená prevažne v meste, medzi mestami, diaľnica, .... jazdenie po horách nehrozí ... 

 

Poradíte, či je to správná voľba, alebo mám radšej voliť inú značku pneumatík ?!!  :punk:

 

dík za info. :kol-142:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

Sava jsme měli jak jsme kupovali HTP .. a můžu ti říci jediné .. už NIKDY SAVA! :) Horší už být nemůžou .. za mě z těch 3 jedině polaris .. měl jsem je, rodiče s nimi jezdí každou zimu a pro velice klidného a nenáročného řidiče, který nejezdí do hor jsou postačující .. já jsem se rozhodl pro Continental ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak za mne ty Savy S3 +,jezdil jsem na nich 4 zimy a v poho,ted koupena dalši sada tak snad opět nezklamou,barum bych nebral.Navic u zimni pneu hraje dost velkou roli staři pneu,pokud ma 5 a více let tak se jeji "zimni" vlastnosti dost zhoršujou.Takže asi tak.Na barumkach do hor je zatrest,jsou spiše do města.Ale samozřejmně jak je tady vidět tak 100 lidi 100 ruznych chuti takže se budeš muset nějak nakonec rozhodnout sam.

Editováno: , autor: bitttpower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mám Firestone WinterHawk 2 a s nimi som na snehu nemal vôbec žiadný problém zo záveju ma vytiahly bez nikoho pomoci a to je hlavné, aj na lade nie sú zlé, osobne by som dal ale prednosť tým Klebrom tato ich mal na služobnom ROomstri 3 sezóny kde najazdil dokopy 50tkm a v pohode by spravili ešte ďalšie dve tri, ja som osobne na nich najazdil asi tak 10tkm a vytiahli nás od všadial.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Cavte odporučili by ste my nové zimné pneu ? mám vybraté : BARUM Polaris 3 165/70 R14 81T  http://pneumatiky.heureka.sk/barum-polaris-3-165-70-r14-81t/


Sorry ale nwm ako sa dá ten obrázok zmenšiť  :kol-48:

Editováno: , autor: Pawouk
Příspěvky jsem sloučil a upravil - foto není nutné,když je v tom odkazu. :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedině někam, kde se běžně nesetkáš se sněhovou vrstvou vyšší než několik málo cm, která navíc během několika následujících hodin odtaje a nebo je uklizená technickýma službama a kde teploty v létě nenarostou nad 30-40°C. Jak odpovíš na jednu z podmínek "nezaručím", tak o celoročních gumách ani neuvažuj. V momentě, až bys s nima vyjel poprvé na umrzlej nebo rozsolenej sníh anebo v létě proklínal za velkýho vedra při brždění "matlající se" gumu běhounu bys věděl, žes nekoupil dobře.

 

Ty "celoroční" gumy můžou nádherně fungovat někde v Belgii nebo v podobný přímořský zemi, kde když napadne sníh, tak se všichni jedou podívat, protože to je jen 1x-2x do roka - a v létě neznají velký vedra, ale rozhodně bych se jejich použití vyhnul u nás, kde je opravdu ZIMA s mrazama a sněžením naprosto běžně 3 měsíce z každýho roku.

 

Pravda, dřív se celoroční radiálky používaly daleko víc, stačí si vzpomenout na éru "stovek/stodesítek", kdy třeba guma OR-6 byla vysloveně popisovaná jako celoroční, ale taky si moooc dobře vzpomínám, jak to na nich tatíkovi ustřelovalo a kdyby nenazouval každou chvíli řetězy, asi by nebyl schopnej dojíždět bez ohledu na počasí do práce ve dne i v noci (sloužil v lokomotivním depu tehdejšího ČSD jako mašinfíra a jezdil traťovou službu s nepravidelným nástupem).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked je sneh alebo lad,  nejazdim. ide mi iba o pilicajtov a poistovnu.

mam zimne pneu na diskoch, ale uz ma unavuje 2-x do roka to prehadzovat kvoli 500 km najazdenych za zimnu sezonu na suchych ci mokrych cestach.

jazdim absolutne defenzivne , s tym ze davam pozor na to ako jazdia ini ,aby som im dal prednost.. :- /

prec su casy, ked som nedovolil nikomu zaradit sa pred seba....

Editováno: , autor: alexandrap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klidně ty celoročky kup, budeš spokojený. Není v nich problém, kámoš je má na fábii. Já jezdím na druhém autě v rodině celoročně zimní michelin alpin a4. Najedu 5t.km za rok a nemíním furt blbnout s přezouváním. Náš "áčkový" :D vůz přezouváme, ale až se dojedou letní taky přejdu celoročně na zimní. (nájezd do 8t. km)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...