Přejít na obsah

Aku chladiacu kvapalinu doplnit - Octavia FL 5E 11/2019 2.0TDI - G12evo alebo G13 ?


Qub1k_svk

Doporučené příspěvky

Ahojte,

 

mam Octaviu FL 2.0TDI - typ E5/AADFFAAX0/* - z vyroby vysla 22.11.2019. Kontrolka na aute mi ukazuje, ze mam doplnit chladiacu kvapalinu - v navode mam napisane :

 

› Na doplnenie použite prísadu chladiacej kvapaliny špecifikácie G12evo (TL 774 L) alebo G13 (TL 774 J).

 

Bohuzial netusim, aku chladiacu kvapalinu tam mam od vyroby a tak neviem , ci sa moze G12evo mixovat s G13.

 

Auto ma najazdene cca 26tisic a kvapalina je cca 2cm pod ryskou. Mam tam doliat G12evo alebo G13 ? su tieto dve navzajom mixovatelne ? ktora chladiaca je lepsia varianta ?

 

Dakujem za odpovede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Qub1k_svk autorizaky udajne beru od dodavatela uz len 12evo pri zisteni,ze 13 casom degraduje a robi v chladiacom okruhu bordel.Kazdopadne by som sa v ramci zaruky,ktoru urcite este mas,v prvom rade snazil zistit kde je unik a  informoval sa v autorizaku ci sa to da mixovat alebo sa meni cely obsah s naslednym preplachom v chladiacom systeme.

Editováno: , autor: ritch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bol som dnes v autorizku. g13 sa uz ani neda kupit, predaj v autorizaku skoncil cca pred 2 mesiacmi. Predava sa uz len g12evo ktore plne nahradzuje g13 a v autorizaku uz ani ine nedoplnia ako g12evo. Je to uz zmixovane, pripravene na doliatie takze destilku netreba. Dolial som teda po vrchnu rysku v nadrzke a zatial vsetko v pohode, presiel som dnes 50km a nic som nepostrehol. Aj na obale a aj autorizovany technik mi pri predaji povedal, ze je to mixovatelne s g13, v podstate g12evo je vylepsena g13 aj ked to ma debilny nazov. Neviem preco to nenazvali g13+ alebo g14 kedze sa jedna o najnovsiu chladiacu kvapalinu pre wv group. Neviem popravde kolko som mal chladiacej pri kupe auta, teraz ma 26 tisic km a bolo tam cca 1,5 - 2cm pod ryskou. Dolial som cca pol flasky g12evo a pohoda. Co som cital na nete, g12evo sa moze dolievat/mixovat bezproblemov do vsetkych g12/g13 kedze vylepsuje chladiace vlastnosti, avsak neodporuca sa do plnej g12evo dolievat g13 a nizsie kvoli znizenej odolnosti voci korozii a horsim vlastnostiam. Cize uz budem dolievat len g12evo, kedze one v autorizaku ani nedostanem. Od 2018 udajne skoro vsetky auta od wv maju od vyroby g12evo. Unik zatial neriesim, uvidim ako rychlo to bude miznut ale ako pisem, nepamatam kolko tam bolo od vyroby. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...