Přejít na obsah

Rezerva, plnohodnotné kolo


dav1981

Doporučené příspěvky

Nikde jsem to nenašel, snad to nebude OT. Nezkoušel někdo, jestli se do kombi dá dat plnohodnotné kolo, např plech v 17 rozměru, a případně s jakým polystyrenovým držákem?

Mám tam originální sadu s  dojezdovou, ale preferoval bych plnohodnotné kolo.

Díky za rady

Editováno: , autor: dav1981
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, Datel napsal:

@dav1981 Ta dojezdovka co se v ceníku jmenuje “Rezervní kolo ocelové neplnohodnotné” je normální plecháč 205/60 R16. 

Pokud i přesto tam chceš dát 205/55 R17, tak by se tam asi vejít mělo, protože je to stejně velké kolo jako 16" (celkový průměr)

Ja mam original rezervu 205/55 R16 co ma zarazilo kedze tento rozmer v TP vobec nieje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky,

no mě jde primárně o to, že když s tím píchneš v 1 ráno někde u "Mnichova", abych se pak domů netrmácel 50 km/h, to je celý účel.

Že tam jde dát 17 jsem si vyzkoušel, resp mám jen gumu, na ty letní, na kterých to bylo dodaný, budou na jaře jiné trony. Ale to co je nyní v rezervě za polystyrenový držák, už tam dát nepůjde, je to vyšší. Takže asi budu muset zkoušek ty polystyreny z OII, nebo SUP.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Kořas Ano, ale to kvůli tomu, že máš Active/Ambition se základními R16. Ta rezerva je stále stejná (ať už plnohodnotná, nebo neplnohodnotná, pokaždé 6,5Jx16 ET46 a pneu R16 205/60 92V), jen pro kola s většími rozměry to už prostě není označeno jako plnohondotná rezerva (protože rozměr disku je menší než zbytek kol), ale je to normální velké kolo (né ta tenká galuska). A jak napovídá rychlostní index V, tak to kolo snese i více než 50km/h...

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, mám dotaz týkající se rezervního kola, a sice, zda by bylo možné použít rezervu (kolo s pneu 205/55 R16 na ráfku 6,5J x 16“ ET 46), včetně polystyrenového boxu na nářadí, z Octavie III. generace do Octavie IV. generace? Do nové Octavie se přitom uvádí pneumatika s kolem, o rozměru 205/60 R16 na ráfek 6,5J x 16“ ET 46 (ráfek je však stejný jako u minulé generace). Jde mi tedy o to, zda bych o mohl využít i původní rezervu anebo by bylo nutno vyměnit pneumatiku? Původní box s nářadím bych snad použít taky mohl?

 

Díval jsem se i na nabídku ve Škoda e-shopu, dle které by to snad možné být mělo (viz rezervní kolo OCTAVIA III, SUPERB III, OCTAVIA IV, kód produktu 5E0601011J + sada pro výměnu rezervního kola pro OCTAVIA III, kód produktu 5E0093860B). 

 

Díky předem za odpověď.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...