Přejít na obsah

Klapky v proměnném sání


Bery 2

Doporučené příspěvky

Ahoj,

nezabýval se někdo opravou ovládání klapek proměnného sání u motoru 1,6 /75kw ? Mám najeto 380tkm a přišlo mi, že motor v otáčkách, kdy se sání přepíná z dlouhého na krátké, už nejede, jak by měl, takže jsem sání vyndal kvůli kontrole klapek. Přepínací ventil je v pořádku, membrána taky, podtlak se neztrácí, klapky jsou (navzdory občasnému šlehnuté LPG do sání) celé a hýbou se, ale problém je v převodu z membrány na klapky, který je tak vyběhaný, že už je nezvedne až do horní polohy a skoro půlka průřezu krátkých sacích větví tak zůstává zakryta :-(

Bohužel plastové sání je svařené, takže se k ničemu kromě membrány nedá dostat.

Neřešil už někdo opravu, nebo nějaký způsob, jak klapkám v klidovým stavu pomoct až do horní polohy (v režimu dlouhého sání je zatím ovladač v pořádku táhne dolů) ? Nechce se mi do dvacetiletýho auta kupovat nový sání :-(

Díky za případnou radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak na případnou opravu jsem se zatím nikde nedozvěděl, ale napadlo mě, že by 75kw sání s vyběhanými klapkami možná šlo nahradit dostupnějším ze 74kw, které má ovladač klapek umístěný zvenku, takže asi případně opravitelný. Nemá někdo zkušenost, jestli to pasuje bez (větších) úprav ? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...