Přejít na obsah

"pískání" L předního kola při zatáčení


asirapida

Doporučené příspěvky

vím, že to může být desítka důvodů a takhle na internetu se to těžko určuje, ale možná se s tím někdo setkal a já budu mít to stejný a budu tak nějak vědět co mě čeká

při zatáčení doleva při pohybu je slyšet docela hlasité pískání od levého předního kola, zvuk přetrváva dokud se zatáčí ( kdybych jezdil přád dokola na kruháku, tak bude pořád pískat ) je to pískání, ne hučení od posilovače, při zatáčení vpravo to nepíská, při točení volantem na místě to nepíská,  při jízdě rovně nebo jen velmi lehkém otočení kol doleva to ten zvuk nevydává.  dneska odpoledne ( ráno to nedělalo ) jsem najel do pěkně hluboký díry, sice pomalu, ale i tak byla rána a zhoupnutí dost cítit, takže jsem si to pravděpodobně udělal dnes sám

servis mě čeká tak či tak, potřebuju zkontrolovat/doplnit chladivo do klimy a něco udělat s rucni brzdou, v prudkym kopci to neudrží auto bez zarazeny rychlosti . auto je rapid 1.2 tsi, 77kw cbzb 138 xxx km  2013

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto sa stane, ak sa dostane v tom výmole kamienok, medzi zadný kryt kotúča a kotúč. Potom to takto píska, buď stále, alebo len v určitom uhle otočenia kolies. Treba skúsiť  zabrzdiť, zaradiť spiatočku, ísť kúsok dozadu, potom znova dopredu, zabrzdiť, aby kamienok vypadol. Ak nepomôže, vypadne aj sám, kým sa neobrúsi o kotúč. Úplne bežná vec. Niekedy to tak píska, že v meste sa za tebou otáčajú ľudia, čo máš s autom... Čo sa týka ručnej brzdy, v prudkom kopci bez zaradenej rýchlosti, len ručná brzda neudrží auto v kopci, vždy treba zaradiť aj rýchlosť. Aspoň u škodoviek to je takto.

Editováno: , autor: touareg3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky za odpověď, asi jsi měl pravdu, byl jsem jezdit a pískání je pryč, i jsem pro jistotu zajel na nejbližší kruhák a s otevrenym okynkem tam udelal asi 7 otáček, nic jsem neslysel, pak uz jsem musel pryc, pobliz byla mhd zastavka a lidi uz zacali blbe cumet  jak se tam tocim a mam vystrcenou hlavu z okynka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...