Přejít na obsah

Nastavení ručičky otáčkoměru


ladas

Doporučené příspěvky

Díky, to protočení to pravděpodobně způsobilo, pak jsem to v servise řešil, a bohužel s tím nepohnuli, jen mi řekli, že jsem porušil záruční podmínky. Proto se zde ptám, abych neplatil kompletní budíky, když to jde nastavit. Jinak díky za typy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dá sa to urobiť aj celkom zadarmo a to mechanicky. Rozobrať budíky, ručičku vytiahnuť, dať ju na nulu a zatlačiť, poskladať budíky. Keď som menil farby LED na Fabii, tak som musel rozobrať budíky a ručičky vytiahnuť, potom znova zatlačiť a bez problémov sa do dalo dať na nulu. Ale ak si na toto netrúfaš, tak len diagnostika :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdy som nevidel ze by sa dala rucicka nastavit cez diag. Maximalne si tam vies dat akcne cleny, ruciskuly urobia cely okruh a nastavia sa do hornych poloh. Rucicku som musel stale manualne upravit jej polohu. Pokial viem, malo by sa s nimi otacat len proti smeru hodinovych ruciciek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

este sa mi na ziadnom aute (je pravda ze Scalu som nekodoval) nestalo, ze by stating (pretocenie ruciciek pri starte) posunulo niektoru rucicku ci dokonca odrovnalo motorcek

ked uz si vraj mimo zaruky podla autorizaku, rozober predne sklo a posun rucicku smerom dole. len je s tym dost roboty, ak sa netrafis na prvykrat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je možné, že ručička byla volně nasazena a protočení na doraz ji posunulo. 

 

Další věc jestli má aretační kolík přímo na nule nebo až pod. 

Nemám to před sebou. 

Když se cejchují manometry nedávají se na nulu ale na nějaký přesný tlak. 

Pokud je kolík na nule může to kecat dál i když dáš v klidu ručičku na nulu.

Chtělo by to znát přesně otáčky (diag. nebo otáčkoměr) a v té poloze teprve nasadit ručičku. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 5. 2022 na 11:39, wirer napsal:

Nikdy som nevidel ze by sa dala rucicka nastavit cez diag. Maximalne si tam vies dat akcne cleny, ruciskuly urobia cely okruh a nastavia sa do hornych poloh. Rucicku som musel stale manualne upravit jej polohu. Pokial viem, malo by sa s nimi otacat len proti smeru hodinovych ruciciek

Tak ze navod si dostal hura dotoho. Akcne cleny budes musiet vyskusat aby ti sedela poloha rucicky. Myslim ze to je 3000ot a 100km/h. Postu mas v citacii. A bacha lebo niektore rucicky su v panely tak blbo ze nieco zavadza a potom nejdu pretocit, musi vybrat a nasunut znova. A niektore tam drzia tal ze hrozi ze nieco ulomis. 

 

Este teoreticky by slo odpojit baterku pockat dlhsi cas a znovy priponit ci sa nezrovna rucicka, alebi odpojit len konektor na pristrojovke a znova zapojit, ale tam sa obavam co to na takom aute urobi odpajanie pristrojovky s pripojenou baterkou.... To uz je velky risk. 

Editováno: , autor: atlan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moze odpojit budiky aj bez baterky, ale nesmie zapinat zapalovanie

motorceky su elektronicke, krokove, ziadny mechanicky doraz z vonkajsej strany. ak nahodou niektory poskodis (alebo hocikto iny), daju sa kupit na aliexpress za par drobnych. hlavne pri "zatlacani" ruciciek do motorcekov pozor prave na to "pretlacenie", kde hrozi poskodenie ozubenych koliesok vo vnutri. ano, podarilo sa mi asi 2 ci 3 motorceky znicit. preto odporucam netlacil, ale otacat proti smeru ruciciek hodiniek. s citom! by sa mozno dali aj zatlacat, ale musel by si drzat motorcek zo zadnej strany...

 

284295227_811803713030159_7355251332241267676_n.thumb.jpg.1b8a70b4596abd89ffaf7ff21b762746.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 6. 2022 na 19:24, atlan napsal:

Este teoreticky by slo odpojit baterku pockat dlhsi cas a znovy priponit ci sa nezrovna rucicka, alebi odpojit len konektor na pristrojovke a znova zapojit, ale tam sa obavam co to na takom aute urobi odpajanie pristrojovky s pripojenou baterkou.... To uz je velky risk. 

Tak tento postup pomohl, odpojení baterky (+ pólu), děkuji všem za rady.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...