Přejít na obsah

Špatné starty za vlhka/mokra a ztráta chladící kapaliny - fabia 1.2 htp, 47 kw


Kreckmi

Doporučené příspěvky

Dobrý den, mám potíže se svoji fabií 1.2 htp. Když chci nastartovat a je vlhko nebo mokro (prší), tak se ji nechce nastartovat. Jakoby se dusila a když chci přidat plyn, tak prošlápnu prázdný pedál. Na podruhé nebo na potřetí se mi ji podaří už nakopnout, ale štve mě, že se nemohu na auto spolehnout. Dnes se mi dokonce během tohoto startování ztratila skoro celá nádobka chladící kapaliny a při otevření kapoty se na mě vyvalila bílá pára. Nedávno to bylo v servisu na výměně palivového filtru a nového čerpadla, právě kvůli tomu, že to nestartovalo vůbec a nebo se to cukalo. Svíčky a cívky jsou vyměněné, tlaky jsou měřeny a jsou v pořádku, vzduchový filtr taky měněn. Máme podezření na teplotní čidlo. Nemáte někdo zkušenosti nebo nevíte co by to mohlo být? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
V 30. 6. 2022 na 10:23, Kreckmi napsal:

Dobrý den, mám potíže se svoji fabií 1.2 htp. Když chci nastartovat a je vlhko nebo mokro (prší), tak se ji nechce nastartovat. Jakoby se dusila a když chci přidat plyn, tak prošlápnu prázdný pedál. Na podruhé nebo na potřetí se mi ji podaří už nakopnout, ale štve mě, že se nemohu na auto spolehnout. Dnes se mi dokonce během tohoto startování ztratila skoro celá nádobka chladící kapaliny a při otevření kapoty se na mě vyvalila bílá pára. Nedávno to bylo v servisu na výměně palivového filtru a nového čerpadla, právě kvůli tomu, že to nestartovalo vůbec a nebo se to cukalo. Svíčky a cívky jsou vyměněné, tlaky jsou měřeny a jsou v pořádku, vzduchový filtr taky měněn. Máme podezření na teplotní čidlo. Nemáte někdo zkušenosti nebo nevíte co by to mohlo být? 

 

Dobrý večer.

Je to už pár měsíců, tak se chci zeptat, zdali, a jak se to vyřešilo, nebo co bylo příčinou.

Mám podobný problém s Fabia 1.2HTP 40kW (AWY), ale zlobí to spíše jen když je ráno poměrně chladno ( cca. +5 až +10°C) a vlhko, a odpoledne poměrně teplo tj. tak nad +18°C a více. Z pravidla to začne dělat na konci února nebo začátkem března, problémy skonči na konci května, a celé léto je klid až tak do poloviny září, kdy to začne zase a trvá to do prvních mrazů. Pak od prosince do února je zase klid a je jedno, zdali je -20°C nebo ne, prostě to na první jiskru nastartuje a hned jede.

Jinak to startuje jako když se dusí, první 2 starty jen tak bublají okolo 500 otáček a motor to neroztočí do volnoběhu a chcípne, když v tomto přidám plyn, hend se motor zastaví. Podruhé nebo potřetí to už nastartuje jako nic.

 

Vyměnil jsem svíčky, novou baterii, čidlo teploty vody, všechny hadičky jsem vyměnil co přimíchávají vzduch + vyčištění klapky, vyměnil jsem obě lambda sondy a nový palivový filtr a zlobí to dál každý podzim a jaro.

Nekoukám se raději na to, že auto jsem před 4 lety kupoval za 35000, a poslední rok a půl co zlobí, jsem do těch oprav nasekal více jak 25000 :-(

Servis ? "Nic jsme nenašli, všechno funguje jak má, je to starší auto tak tam něco bude, ale diagnostika nic neukázala"
Přitom když se vymaže chyba motoru na palubní desce (pečené kuře), tak při prvním takovém "špatném startu" do 4 minut "kuře" svítí.

 

Někdo povídal že je špatný katalizátor, že když je ráno chladno, tak se tam udělají usazeniny které během dne ztuhnou a jak je tepleji přes den, tak se z toho stane tuhý maz, který uspává průchodnost tak nevím...

Pak ještě prý možná termostat, ale věřím, že termostat co stojí 1000 Kč, by snad kompletně vyměnili v servisu (pravdou je, že ručička teploty vody nikdy nevyjede na 1/2 tj. 90°C, ale je vždy dole nebo v 1/4).

 

Děkuji za odpověď.

Richard

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...