Přejít na obsah

Instalace repro.


Doporučené příspěvky

Zdravím.

Co se týče aut jsem úplný analfabet a stejně tak tomu je i s elektřinou a vším s tím spojené. Potřeboval bych poradit. Koupil jsem si Oktávku a vzadu nejsou žádné repráky a vepředu hraje jen levý. Pravý hraje jen pokud najedu na hrbol, ale přestane zase, když najedu na další nerovnost. Takže...

1. Co s tím vadným reprákem vepředu?

2. Jaké repráky jsou vhodné dozadu? Stačí nějaké levné. Mám původní rádio jen na kazety.

3. Zvládne instalaci i takový člověk jako jsem já? Na každé straně koukaj drátky, tak se chci zeptat jakým způsobem se přichytí.

4. Pak-li že se rozhodnete mi poradit, prosím vysvětlujte vše tak, jako malému Jardovi. Předem díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...vše je celkem jednoduché....

1 - vyhodit!

2 - reproduktory do zadu jsou podle typu vozu, 5D 13cm, combi 4x6

3 - instalaci zvládneš v pohodě není to nic složitého.Jde oto jen odšroubovat a našroubovat

4 - podrobný postup montáže můžeme probrat po ICQ

5 - přední i zadní repro ti můžu nabídnout za cca 1500,-

tyto do zadu http://www.fancarhifi.unas.cz/reproduktory/2-613.jpg

a tyto do předních dveří (pokud výškové zůstanou původní)

post-29-1164474290.jpg

Editováno: , autor: fancarhifi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.

Co se týče aut jsem úplný analfabet a stejně tak tomu je i s elektřinou a vším s tím spojené. Potřeboval bych poradit. Koupil jsem si Oktávku a vzadu nejsou žádné repráky a vepředu hraje jen levý. Pravý hraje jen pokud najedu na hrbol, ale přestane zase, když najedu na další nerovnost. Takže...

1. Co s tím vadným reprákem vepředu?

2. Jaké repráky jsou vhodné dozadu? Stačí nějaké levné. Mám původní rádio jen na kazety.

3. Zvládne instalaci i takový člověk jako jsem já? Na každé straně koukaj drátky, tak se chci zeptat jakým způsobem se přichytí.

4. Pak-li že se rozhodnete mi poradit, prosím vysvětlujte vše tak, jako malému Jardovi. Předem díky moc.

Ahoj !!!

Ad.1) No vypada to jen na spatnej kontakt, takze zkusit zjistit kde to je. Bud to bude ve dverich a budes je muset rozdelat a nebo to muze byt v tom bordelu co je za radiem.

Ad.2) Musis nam rict co mas za octavii protoze podle toho se lisi vel. zadnich repro.

Ad.3) Zvladl to takovej lempl jako jsem ja takze to zvladnes taky.

Ad.4) :-) Zkousel jsem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad.2) Musis nam rict co mas za octavii protoze podle toho se lisi vel. zadnich repro.

Mám 1.6 benzín 55 kw, normal sedan, nebo hatchback, nevím jak se tomu nadává.

Tak potom mas vzadu 130mm repra ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Gratuluju Ti, že Ti tam aspoň čouhaj drátky, mám též repro jen ve předu, ale drátky vzadu nejsou a když se podívám na to rádio zezadu, tak se mi chce brečet, páč takovej bordel v drátek jsem opravdu nečekal ... :o Ještě tam je do toho zapojený handsfree na bluetooth a představa, že by tam bylo možný někam píchnout další repro je nereálná-nechápu to (znám jen zapojení stylem + a - a hotovo).

Mimochodem taky dotaz:

1. je možný do origo škoda rádia na kazety nějak píchnout třebas MP3 player?

2. pokud bych náhodou přemýšlel nad zapojením dalších repro, tak se kabely táhnou prahem nebo někde pod kobercem? (dozadu by se asi celkem hodily ...)

:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) snad jen přes kazetový adaptér, ale výsledek je dost mizerný nebo FM modulátor se stejným výsledkem

2) kabely prahem buď po jedné nebo po obou stranách.Připrav si cca 10m kabelu 1,5qmm

Co se týče připojení zadních repro tak některé rádia měly pouze výstup pro přední repro.Zjistíš to tím způsobem, že reproduktorový ISO (hnědý) musí být kompletně osazený tzn. všech 8 pinů.Pkud jsou osazený jen 4 vnitřní tak máš výstup jen pro předek.

Samozřejmě to samé platí u konektoru rádia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak. Ja mám v oktě PIONEER DEH 2820MP cca 3tis a max spokojenost. Na takový to běžný poslouchání. Ve felušce jsem měl ten kazetový adapter a je to celkem o ničem, když pomenu ten drát co trčel z mechaniky a pořád mě rozčiloval:) Ten "vadnej" reprak vepředu bude asi v pohodě. Spíš bych zkotroloval dráty a začal bych od dveří. A když to klapne zase nějakou kačku ušetříš;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslým že autorádio na CD+MP3 už dneska seženeš za pár tisic Kč nový, takže bych nějaký propojování s MP přehrávačem neřešil, příde mi to zbytečný. A tím bys vyřešil to připojení na 4 x repro co tady psal fancarhifi....

zbytecny to je pokud treba nekdo ma jen 1gb mp3jku

ja mam 30gb iPOD a je to parada. zadny changery, zadny cdcka, kazety uz vubec ne. pro radia apline se prodava prevadec za 3000 origo alpine, propojeni zvladne i lama jako ja (kdyby to nekdo chtel tak se dohodneme a ja mu to zapojim ve vlnych chvilich) a kvalita super. nektery dalsi znacky to uz maji taky ale tusim ze kenwood ci tak neco. fm modulator je priserny, ale nekomu to muze stacit, stejne ako ten kazetak. ovsem pokud si to chcete aspon trochu vychutna tak je klepsi kablos ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

S koupí new radia počítám a začnu na nový rok vybírat. Teď se mi doma válí repro a chtěl bych ho vrznout dozadu, jen se ještě musim podívat na ty "piny" a zkusim to tam píchnout, snad to pojede, teď tam je origo škoda radio na kazety, tak uvidim, jestli to půjde ... Dík za odpovědi ... -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

1) snad jen přes kazetový adaptér, ale výsledek je dost mizerný nebo FM modulátor se stejným výsledkem

2) kabely prahem buď po jedné nebo po obou stranách.Připrav si cca 10m kabelu 1,5qmm

Co se týče připojení zadních repro tak některé rádia měly pouze výstup pro přední repro.Zjistíš to tím způsobem, že reproduktorový ISO (hnědý) musí být kompletně osazený tzn. všech 8 pinů.Pkud jsou osazený jen 4 vnitřní tak máš výstup jen pro předek.

Samozřejmě to samé platí u konektoru rádia.

Tak. A mě by zajímal můj případ - O1 liftback r.v. 2002, 1.6 75 kW výbava Ambiente. Původní audio šlo pochopitelně pryč. ISO konektor u rádia mám osazen dráty pro 4 repro, ale zadní repro z výroby nemám. Což mě teda nemrzí. Dozadu jsem si udělal redukce a dal Hertz DCX 130. Problém ale je, že dozadu k repro origo dráty nevedou. Inu - na jakém místě v autě se asi shovávají? Víte někdo? Nechce se mi tahat nový od rádia ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...kabely se nikde neschovávají...jednoduše tam nejsou...musíš je natáhnout od ISO konektoru (hnědý) a použít nové piny...

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/21-1-Instalacni-material/149-3-ISO-konektory/5/697-ISO-konektor

a kabel...

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/45-1-Kabely/181-2-reproduktorove-kabely/5/1537-Renegade-REN1510SC

...fastony k repro...2x 2,8mm a 2x 4,2mm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zvláštní protože když jsem si měnil rádio tak jsem na ISO konektoru auta jasně viděl obsazený všechny piny (4 repro) a dráty byly zamotaný do origo kabeláže auta - a fakt to nebylo dodatečně montovaný. Všechny dráty byly na pohled a na omak úplně stejný (mimo barev).

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj předchozí příspěvek!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem mystifikoval a možná nejen sobě popletl hlavu. Fancarhifi má pravdu, přípravu pro zadní repro jsem neměl vůbec, musel jsem tahat dvoulinky od rádia až do kufru. Dělal jsem v nedávný době autorádia a repro celkem do 3 aut tak jsem si to zjevně s nějakým spletl a uvedl sebe a jeho v omyl. Nicméně to nebyla nijak zvlášť pakárna, šlo to docela dobře od ruky, čekal jsem, že odstrojit části palubky a prahy bude komplikovanější ... takže sorry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...