Přejít na obsah

Instalace MIB2.5 do Fabie III


Doporučené příspěvky

Ahoj, aktuálně mám ve své Fabii Bolero MIB1, takže pouze MirrorLink, bez kamery, bez DAB (myslím, že je to 819). Mám možnost za rozumnou cenu koupit jednotku na Bolero 842C, tedy z Octavie s MIB2.5. Moje otázka zní, jestli si bude tato jednotka rozumět bez nějakých rozsáhlých úprav s továrním displejem, protože do téhle generace se montovaly pouze MIB2. Díky za odpovědi a rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no 842B sa pre F3 bezne pouzivali. 843C by mal byt novsi rocnik

 

842C - https://www.oemvwshop.com/5q0035842c-control-unit-for-information-electronics-with-radio-bluetooth-and-sd-cd-drive-p1533592/

842B - https://www.oemvwshop.com/5q0035842b-control-unit-for-information-electronics-with-radio-bluetooth-and-sd-cd-drive-p1440514/

 

antenu treba doplnit iba tu pre DAB

 

mal by si to vediet ja jednoducho vyskusat. rozober schranku pred spolujazdcom, vyber terajsiu jednotku, z konektora odpoj CAN linku, pripoj novu a zapni manualne tlacidlom bez zapalovania. jednotka by sa mala zapnut a displej fungovat. mozno ta obmedzi na funkciach, ale svietit bude

 

samozrejme ak to chces v aute na trvalo, nutna online ochrana komponentov a pred tym zapojena CAN linka!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně je otázka "proč by to někdo dělal", pokud je důvodem zprovoznění SmartLink, tak to nepomůže, protože tato funkce je zamknutá v autě (není to věc jen MIB jednotky). Bohužel u Bolera odekmnutí dnes už není téměř možné. V těchto případech je lepší jít cestou Amundsenu/Columbusu které používají jiný HW a odemknutí u nich možné je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj příběh je stejný jako ty měl jsem taky jednotku co nic neuměla . Otázka byla co chci DAB ne zbytečné ( pokrytí bída a řešit  anténu ) navigace  Amundsen (řešit zase anteny, hlavně řešit aktulizace map) + diplej je jiné ovládaní zbytečně drahé radči navigaci v mobilu pořád aktuální . Výsledek jednotka 840C umí vše co chci . Hlavně umí zrcadlení mobilu + hlasové ovládání . Starou jednotku ven novou tam vyhřešení ochrana komponentů , adaptace jednotky . Je každého věc pro co se rozhodne .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotka z mého auta:

image.thumb.png.2d74034cdb7bdc441b54dd8fc8259045.png

takže odpověď je - Ano, 842C funguje bez problémů i s původní jednotkou LCD. Jediný problém může být dnes ta aktivace SmartLinku, u Amundsenu to jde skoro "doma na koleni", u Bolera je to o něco složitější. Ochrana komponent nebo sladění kódování jsou potom už jednoduché věci. Ohledně Amudsenu, tak GPS anténu taky nemusí řešit, pokud NAVI nebude používat. A i Amundsen lze provozovat s panelem Bolera, tedy není třeba jeho výměna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 1. 2024 na 12:38, Volvak napsal:

Můj příběh je stejný jako ty měl jsem taky jednotku co nic neuměla . Otázka byla co chci DAB ne zbytečné ( pokrytí bída a řešit  anténu ) navigace  Amundsen (řešit zase anteny, hlavně řešit aktulizace map) + diplej je jiné ovládaní zbytečně drahé radči navigaci v mobilu pořád aktuální . Výsledek jednotka 840C umí vše co chci . Hlavně umí zrcadlení mobilu + hlasové ovládání . Starou jednotku ven novou tam vyhřešení ochrana komponentů , adaptace jednotky . Je každého věc pro co se rozhodne .


Já bych rád měl i DAB+, protože v mé oblasti je pokrytí kvalitní a kvalita zvuku je úplně jinde než FM. Navigace by byla fajn, ale v klidu by mi stačily přes Carplay Google mapy..

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 1. 2024 na 21:35, Martab napsal:

Fotka z mého auta:

image.thumb.png.2d74034cdb7bdc441b54dd8fc8259045.png

takže odpověď je - Ano, 842C funguje bez problémů i s původní jednotkou LCD. Jediný problém může být dnes ta aktivace SmartLinku, u Amundsenu to jde skoro "doma na koleni", u Bolera je to o něco složitější. Ochrana komponent nebo sladění kódování jsou potom už jednoduché věci. Ohledně Amudsenu, tak GPS anténu taky nemusí řešit, pokud NAVI nebude používat. A i Amundsen lze provozovat s panelem Bolera, tedy není třeba jeho výměna.


A fungují na C řadu i různé “nástroje”, co jsou různě na internetu pro MIB2 Standard? Abych nemusel kvůli aktivaci do servisu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, hasa3 napsal:


A fungují na C řadu i různé “nástroje”, co jsou různě na internetu pro MIB2 Standard? Abych nemusel kvůli aktivaci do servisu..

Na toto asi neumím odpovědět, Bolero jsme měnil už několik let zpět a tehdy bylo třeba se napojit na základní desku co vím (nedělal jsme to já).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ochrany  komponentů  se zbavíš dvě způsoby   ODIS a nebo hacknout(toolbox) to nedoporučují  často to končí nefunkční jednotkou tímhle odstraníš jenom hlášku na displej ochrana komponentů ale chyba  je pořád při každé diagnostice.

 

Chyba v diagnostice.txt

Editováno: , autor: Volvak
oprava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...