Přejít na obsah

2.0TSI - Možné příčiny zvýšené spotřeby paliva?


marek16

Doporučené příspěvky

čaute, zase jsem se o tom s někým bavil a tak mi to nedá. Moje auto žere. A to tak, že průměrná spotřeba podle tankování za pět let provozu je 11.8L. Ze začátku v tom bylo hodně město a jezdil jsem brzda plyn, takže by se to dalo pochopit, ale teď už jezdím v klidu a přijde mi, že to žere furt. V podstatě i když jedu jako úplně posranej dálku třeba 100-110 na tempomat, tak minimum na co se dostanu podle PC je tak 7.5-8L, v reálu o něco víc. 130 na dálnici znamená tak 9.5-10.5L, jízda po městě 13-15.

Tohle se zlepší pokaždé když naleju do nádrže Oxicat/BG44, nebo vyměním vzducháč a prostříkám váhu vzduchu čističem, to vždycky klesne jak sviňa a najednou není problém i pár km dojet klidně za 7.5. Ale přijde mi že to vždycky vydrží jen pár nádrží a pak zase začne stoupat.

 

Trošku jsem se zamýšlel nad tím, co vstupuje do regulace motoru a napadá mě, že by to mohlo dělat:

-lambda (přední měněná pár desítek tkm zpět, zadní zatím ne, ale ta je jen kontrolní, ne?)

-váha vzduchu (origo, pokud mi potvrdíte že jo, můžu vyměnit)

-protitlak ve výfuku, třeba tím že je kat plnej bordelu, rozpadlej nebo roztavenej, viz foto? (z netu, to není můj)

-pak možná nějaký další čidlo, MAP, nebo je tam ještě něco?

-svíčky jsou tam cca 40tkm

 

Trošku to ztěžuje fakt, že se mi do toho úplně nechce vrážet třeba dvacku za novej kat, takže by se mi hodily jen lowcost možnosti :) Budu rád za každej tip, dík!

 

katalyzator roztaveny palenim oleje od turba.jpg

Editováno: , autor: marek16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...