Přejít na obsah

trhnutí při sešlápnutí plynu


RadMal

Doporučené příspěvky

Ahoj,

u rapida MR2018 81KW, najeto 50 tisíc, mám nepříjemné trhnutí v situaci, kdy brzdím motorem a poté chci hned přidat plyn. Typicky jízda městem. Jedu na trojku a dosáhnu třeba 58km/h, pustím plyn abych plynule zpomalil. Auto zpomaluje a ujede třeba 50-100 metrů a když zase lehce přidám plyn, tak je tam takové nepříjemné trhnutí. Není to vždy, ale dost často. Pokud se na to fakt soustředím a přidávám velice pomalu a plynule, tak k trhnutí nedojde. Přijde mi, že se trhnutí časem zvětšuje. 

Myslel jsem, že pomůže třeba výměna svíček, ale když mni je po servisním intervalu vyměnili, toto se nezlepšilo.

Doma mám ještě litrovou fábii a ta to dle mého dělá taky, ale to škubnutí je tak třetinové.

 

poraďte prosím, na co se mám zaměřit.

děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne si myslím, že to bude tým inteligentným dobíjaním, kedy pri brzdení motorom sa zaťažuje alternátor a pri pridaní plynu sa naraz odľahčí. A ten prechod bude cítiť pri tom cuknutí a nehovoriac o tom, že sa bavíme o objeme jedného litra s turbom, ktoré je priamo závislé na nafúknutí turba.

 

Pri tých km by som vylúčil nejakú vôľu v pohone alebo uložení motora.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...