Přejít na obsah

Alarm po připojení baterie


MichalKCR

Doporučené příspěvky

Zdravím, nedávno jsem koupil oktu 1.6mpi z roku 98 a teď došlo na pravidelný servis olej, filtry, svíčky apod.
Po dodělání jsem zapojil baterii, vše vypadalo ok, nastartuju a vypnu motor. Zkusím nastartovat znovu a spustí se alarm.
Nešlo ho vypnout jinak než znovu odpojit baterii. Auto nereaguje na klíč v zámku ani na DO.

Po několika pokusech jsem vypozoroval, že alarm je vždy spuštěn nějakou akcí. Pokud pouze napojím baterku a budu stát a čučet na auto, nic se nestane.
V moment kdy se pokusím otevřít dveře / odemčít nebo zamčít auto / nastartovat motor se spustí houkačka i blinkry.
Také při každém připojení baterky jednou blikne, jakoby se auto zamčelo, ale zámky zůstavají v odemčené poloze (tak z 90% případů, občas se zamčou)

Auto před servisem normálně běhalo a o alarmu jsem nevěděl, několikrát už vidělo servis a tam předpokládám baterku odpojovali.
Nevylučuji ani možnost, že jsem při výměně svíček mohl rozpojit nějaký kabel, který je pro alarm důležitý, pořád se učím.
Našel jsem pouze jeden nezapojený kabel, který dosahuje někde k mechanismu kapoty nebo chladiči (obrázek)
Na druhém obrázku je mnou podezříváná krabička alarmu, odpojit jsem to nezkoušel, protože si nejsem jistý.

Problém je, že prakticky nejde auto odvézt do servisu, protože dřív než dokážu vyjet z garáže, tak se pustí alarm a já ohluchnu, nemá někdo tušení co to může způsobovat?
Nebo alespoň kde bych mohl alarm dočasně odpojit a auto převézt do servisu.
 

IMG-20230808-171736.jpgInked-IMG-20230719-223245.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Postup jsem zkusil, bohužel alarm zněl vesele dál.

Po dalším pátraní jsem na krabičce našel Meta max 2000 patented -> tj. nějaký alarm, po odpojení konektoru alarm nezní a auto normálně funguje, nic neblokuje.
Měl by mít klíček nebo kód kterým to lze zastavit, ale ani jedno jsem k autu nedostal. 
Alarm nechám odpojený, vzhledem k tomu, že v podstatě ani nic nedělá, kromě houkání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...