Přejít na obsah

Motor - mazání


mikyhu

Doporučené příspěvky

Čau chlapi nevíte někdo o fakt dobrym přípravku na pročištění olejových kanálků. Nebo o jinym způsobu čištění. Mám motor 1.6 a klepe když je studenej všechno vyměněný (hydroštosy,žádný vůle) mám podezření že se špatně dostává olej nahoru do hlavy můžete někdo poradit díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a klepe nahoře ?

nemáš chytlou kliku ? a nebo ojniční čep ? a nebo není vychozený olejový čerpadlo ? měřili jste tlak oleje ?

ucpaný kanálky jsem ještě neviděl. (ale já toho ještě neviděl :D)

tak to já jsem už viděl! A nejen to, s tím autem jsem jel a zažil na vlastní zkušenost zadření motoru. Po rozkuchání se z toho vyklubalo ucpaný mazací kanálek na klice - zadřená klika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď měl právě v servisu jeden chlápek sundanou vanu a říkal že je všechno OK tak vyloučil špatnou kliku a ojniční čep vůle tam prý nejsou, proto chci vyzkoušet ještě tohle počistit ty kanály. Kdyby byla v háji klika nebo čep tak by to mělo klepat asi pořád ne?

Já když to natočim tak to pár vteřin klepe silně a pak ten zvuk slábne až dokud se ůplně neohřeje motor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a čím se to ucpalo ? usazeniny z nějakýho schit oleje kterej se měnil po 20 tis,?

normálně karbonem :D Ale to už je dávno, bylo to na Š120. Asi sem tomu pomohl tím, že sem furt odkládal výměnu oleje, a tak sem ho měnil místo po 10 tis až asi po 22 tis. To bylo ještě s olejem Super Mogul M6AD(tuším) a jelikož jsem si olej měnil sám a furt nějak nebyl čas, tak sem přetahoval. A stalo se to pak asi po cca 15-20 tis. Je ale zase fakt, že to žralo tak 0,5l/1000km, takže byl vlastně furt obměňovanej. Ale asi se už ucpal filtr :D A je taky fakt, že motor už měl naběháno cca 200tis. , takže prošel GO a bylo to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...