Přejít na obsah

Problém s motorem 1.9 TDI 96kw


Redy27

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám problém na mém Superbu.

Motor 1.9 TDI 96kw awx
Rok 2004
Najeto 400 000km

Vodu ani olej neztrácí
Problém začal, když jsem jel do kopce a auto z ničeho ztratilo výkon. Zastavil jsem, vypnul motor, nastartoval a auto jelo bez chyby. Udělalo to jen jednou. Pár týdnů potom byl problém s ranními starty a asi po třech dnech začal jet na tři válce. Vyměnil jsem gumičky pod vstřikama, den po tom byl ranní start v pohodě a auto fungovalo. Na druhý den auto začalo značně dýmit bílý kouř (jako nespálena nafta) a zase jelo na tři. Diagnostika napsala chybu na druhém válci trvale. A když jsem kontroloval dávku paliva, tak druhý měl jako jediný vysokou hodnotu a zaseklou. Zkusil jsem vyměnit vstřikovač. Auto po této výměně jelo bez problému, ale asi po dvou hodinách ztratilo výkon a začalo dýmit. Zkusil jsem ještě tedy vyměnit lištu s kabeláží ke vstřikům, taky nepomohlo. 
Moc prosím, neví někdo, kde by mohl být problém? Nebo nějaká podobná zkušenost? Děkuji za všechny rady.
 

Editováno: , autor: Redy27
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...