Přejít na obsah

Nefunkční osvětlení interiéru


Fergus

Doporučené příspěvky

Zelený je na otevírání kufru. Kostra jsou hnědé kabely.

Klučina pravděpodobně nezkontroloval všechny problematické spoje. Poprvé se to blbě hledá.

Chce to opravdu důkladně rozbalit všechny svazky vpředu a i vzadu

Nebát se toho, i když na první pohled je tam moc kabelů....

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny škodováky.

Tak to tady všechno pročítám a mám z toho hlavu v trapu.Před nedávnem jsem paní pořídil superba(2006),před koupí jsem se hlavně věnoval stavu motoru,převodovky atd....kontrola v autoriz.servisu na diagnostice:Až při jizdě v nočních hodinách jsem si všimnul že je problém s osvětlením interiéru.Všechno osvětlení defakto funguje až na pár vyjímek :

Při otevření vozidla na DO se rozvíti vše...........nesednete a vše zhasne,ale při opětovném otevření dveří u řidiče se nerozsvítí stropní světlo,světlo na nohy u řidiče a ovětlení na spodku dveři(vše jen na řidičově straně)....u ostatních míst vše svítí v pořadku.a řidičem

Další menší chybička je u dveří za řidičem....při zamykáni na DO se někdy stane že nezamkne,když jen lehce hýbnu s čudlem na dveřích pak za zamyká bez problému....20-30 krát žádný problém a na 31 krát zase nezamkne....a takhle pořád dokola

Dokáže mi tady někdo prosím poradit ?? Moc díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První problém: Spoje u komfotky, kabeláž u dveří (ráda se láme u pantů) nebo mikrospínač zámku dveří řidiče (spíš podle příznaků mikrospínač, neboť osvetlení nohou není napojeno na komfotku).

Druhý problém: zámek v háji - nemoc škodovek. Bude se to zhoršovat, do výměny zámku lepší odpojit, mohlo by se také stát, že dveře zůstanou zamčené a to je pak opruz otevřít. Dá se to oddálit vymontováním zámku, jeho vyčištěním a promazáním. Lepší rovnou vyměnit, druhovýroba stojí 750Kč (oproti dražšímu originálu je zámek hlučnější, ale přesto fungující)

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nazdarek,tak dneska som sa pustil do tych kablov,je to dost problematicke,nakolko sa mi uz neda ani sedacka posunut uplne dozadu :/ ale to dufam nevadi..dostal som sa uplne ku komfortke,ktoru som vybral..vidim tam strasne vela kablov a cital som tu,ze nejake spoje mam hladat,ale neviem vobec kde a co..tak prikladam zopar fotiek,dufam,ze mi dakto poradi,jak dalej...diki

post-98500-0-50322700-1456837200_thumb.j

post-98500-0-28750100-1456837209_thumb.j

post-98500-0-21026100-1456837218_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na druhé fotce ty spoje pod těmi bužírkami. Podle jejich barvy budou v háji.

Rozbal celý svazek, který vede podél prahu a vše zkontroluj. Po opravě doporučuji zapatlat silikonem kvůli vlhkosti a zpětné obalení kabelového svazku elektrikářskou izolačkou

Rovnou kontrola kostřícího bodu poblíž komfortky a další u nášlapu levé nohy (vše hnědé kabely)

Máš tam mokro, takže prošťouchni oba odtokové kanálky pod akumulátorem a posilovačem a podlahu samozřejmě vysušit do sucha. Pokud bys řádně nevysušil, nadále se bude šiřit vlhkost a když nevyčistíš odtokové kanálky, tak to budeš dělat brzy znovu

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není blbá otázka (a nejsi ani první, kdo se na to ptá). Podle servisního manuálu musíš demontovat stěrače a odklapnout torpédo (ten plast pod nimi).

Dá se to ale i bez toho. Torpédo je plast a trochu se poddá. Já už to takto vyndat umím a pokud to budeš zkoušet také, tak hodně opatrně, ten plast je lámací. prostě tam chybí nějaký jeden centimetr. Pokud se bojíš, tak sundej ty stěrače a odklapni torpédo. Pak je nutné vyčistit ten žlábek pod torpédem, než ho zaklapáš zpět

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no,takze dneska som to skusil napojit na baterku,co ma potesilo bolo to,ze mi funguje elektricke sedadlo :D takze som to posunul uplne dozadu,aby som mal lepsi pristup..ale vnutorne osvetlenie este stale nefunguje :/ kolko spojov tam bolo?ja som nasiel 4,zeby som prehliadol dajaky spoj?popripade akej farby su tie kable pre to osvetlenie?alebo to bude ten mikrospinac v dverach?ci najlepsie by bolo to dat na diagnostiku?

Editováno: , autor: adrian89
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak asi budem musiet cele auto poliat benzinom a zapalit  :kol-29:  dalsi problem s el. sedackou...odstranil som 2x 13 vodorovne sruby,potom kryt z kolajniciek,,je v polohe uplne vzadu..ale nijak raz sa neda nadvihnut,ani vytiahnut ani nic...neviem,ci ho tam neprizvarali  :kol-32: dakto dajaku radu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sedni si dozadu, kopni do sedačky směrem dopředu a pak ji chytni za předek a pořádně zaber. A je to. S nadzvednutým předkem pak posuň sedačku dozadu dokud nevyjede z kolejnic

Až sedačku vyndáš, nadzvedni koberec až k zadním sedačkám a tam najdeš další velký spoj (tuším červených) kabelů. je to další velký problematický spoj (dle výbavy do něj vede až 8 kabelů)

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První problém: Spoje u komfotky, kabeláž u dveří (ráda se láme u pantů) nebo mikrospínač zámku dveří řidiče (spíš podle příznaků mikrospínač, neboť osvetlení nohou není napojeno na komfotku).

Druhý problém: zámek v háji - nemoc škodovek. Bude se to zhoršovat, do výměny zámku lepší odpojit, mohlo by se také stát, že dveře zůstanou zamčené a to je pak opruz otevřít. Dá se to oddálit vymontováním zámku, jeho vyčištěním a promazáním. Lepší rovnou vyměnit, druhovýroba stojí 750Kč (oproti dražšímu originálu je zámek hlučnější, ale přesto fungující)

Ahoj,díky za odpověď.Ten mikrospínač to znamená rozebrat dveře a vyndat zámek ?? Kde se dá pořídit ten mikrák pokud to bude jeho závadou a nebude to jen uskřípnutý kabel :)...což bych byl radši :)

U druhého problému.....je možné že by to zachránilo vyčištění a promazání ?? Nebo raději opravdu výměna ?? Díky Martin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Adrian: konektory mají západky. Jinak někdy jdou opravdu špatně od sebe, lehce a opatrně zapáčit šroubovákem. Obzvlášť opatrný buď na konektor s kroucenou dvoulinkou, ten je na airbag. Nazapínat klíček při odpojeném tomto konektoru airbagu!

 

To Chunkylos:

1.ano, mikrospínač je přímo v zámku. Samostaně se originál neprodává, ale pár chytrých hlav se s tím vypořádalo a už se vyrábějí alternativy (použiješ jen půlku tohoto nového mikrospínače). Např: http://www.tme.eu/cz/details/v4nct7/konektorove-mikrospinace/saia-burgess/

návod na výměnu zde (je to sice Oktávka, ale je to stejné):

http://www.skodaoctavia.cz/clanek/mikrospinac-zamku

 

2. vyčištění a promazání funguje, ale není známo, na jak dlouho. Mě to třeba pomohlo a zatím to funguje, někomu třeba jen na rok...

Takto nějak jsem si to rozpůlil a promazal na svém modrou vazelínou. Jinak ten modrý a červený kabel na foto vede právě k mikrospínači dveří...

post-79770-0-47794800-1457028134_thumb.j

post-79770-0-20484400-1457028141_thumb.j

post-79770-0-48774000-1457028149_thumb.j

post-79770-0-35033000-1457028156_thumb.j

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v první řadě Ti moc děkuji za cenné rady....každopádně když to vidím co všechno se musí udělat tak už teď se lituju....to už v životě nedám dohromady :)

Ještě menší otázka : je možný že je špatný ten spínač.....ale na dyspleji to ukáže že jsou otevřený dveře...to už nemá nic společného s tím spínačem ??

Děkuji Martin

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj bezprostředně předcházející příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se taky podělím o problém, slabě mi svítily ledky na straně řidiče, měřák naměřil 12V tak jsem nakonec zjistil že je uhnilý kabel za ledkama a to jsem kupoval nový díl ani ne před rokem, tak jsem přepájel kousek kabelu dal do silikonu a svítíme

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To chunkylos: nemusíš zbytečně citovat (viz pravidla). Určitě skotroluj kabelový svazek, co vede ke dveřím, vyčisti odtokové kanálky a revize spojů pod kobercem vlevo. Dále kostřící bod po kobercem u komfortky a u levého nášlapu. Sázel bych na kabelový svazek dveří

Jinak předpokládám, že žárovky máš v pořádku :kol-32:

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...