Přejít na obsah

Inšpirácia interiér


touareg3

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...
  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
V 6. 3. 2023 na 16:55, Petr Svetr napsal:

Tak mi došla také sada od Turka z Aliexpressu, budu lepit. Pro info, Turek to na svém webu graficar.com.tr prodává mnohem levněji a s dopravou zdarma. 

  

 

Tak jsem objednal přímo z webu graficar.com.tr. jak píšeš a uvidím co mi přijde. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, Myšák75 napsal:

Jsem zvědavý co přijde, abychom věděli zda se to dá použít, aby ti co příště budou objednávat nemuseli kupovat drahé z alliexpresu. 

Co by tak asi došlo, to samé, Turek prodává přes Aliexpress to samé a dojde to od něj z Turecka. jen cena se liší. nicméně ty koberce od něj nic moc - kvalita, špatně se lepí, proto jsem je použil jen jako šablonu a udělal jsem si výplně z mnohem kvalitnějšího materiálu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, Petr Svetr napsal:

Co by tak asi došlo, to samé, Turek prodává přes Aliexpress to samé a dojde to od něj z Turecka. jen cena se liší. nicméně ty koberce od něj nic moc - kvalita, špatně se lepí, proto jsem je použil jen jako šablonu a udělal jsem si výplně z mnohem kvalitnějšího materiálu.

Ak poriesime do rodiny este druhu Scalu,alebo Kamiq,obratim sa na teba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také se podělím o recenzi po delším časovém odstupu od lepení filcového čalounění od Turka (mám tedy Rapida, ale v principu je to stejné). Do uzaviraytelných přihrádek (loketka, kastlik spolujezdec) mám čalounění z takového jakoby tenkého semiše/ alcentary. Drží perfektně, tvary šablon +/- seděly a vypadá to v přihrádkách lépe než jakoby kobercový materiál. Do přihrádek ve dveřích je z toho koberce, co je zde na fotkách, tvary šablon jsou OK, ale vlastní materiál není ideální. Koberec je takový hrubší a hlavně se při lepení hůř tvaroval, protože lepidlo mělo takový tvrdý vláknitý korpus. Po pár týdnech, kde zůstalo v tom korpusu jakoby pnutí to dělá takové trošku malé varhánky - nic hrozného, ale při "správném" bočním světle to nevypadá dobře. Varhánky jdou s teplovzduškou zas vyhladit, ale po pár dnech jsou tam zas, lepidlo to prostě neudrží. Koupil jsem si taky kvalitnější samolepicí koberec, Turka strhnu a nalepím si tam samolepicí Mecatron. Šablonky mám samozřejmě zazálohované.

received_828188591574956.jpeg

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, německý Mecatron je super, jen se s ním trochu hůř pracuje, než z dříve používaného a ahifi prodávaného, ruského prémiového materiálu Comfortmat Carpet Style, který již bohužel není dostupný a jeho dostupnost je ve hvězdách, mimochodem se tímto materiálem potahují plochy v luxusních jachtách, karavanech a letadlech. tento materiál sice při vystřihování špiní lepidlem nůžky, které se musí neustále čistit, ale má na místo podkladového jakoby voskovaného papíru průhlednou fólii, se kterou se pracuje úplně perfektně a hlavně povrch toho materiálu je úplně jednolitý, hebký, kdežto Mecarton při pohledu proti světlu v dosti místech prosvítá, prostě tam chybí místy ten textil, či co to je. Jak už bylo uvedeno výše, Turkův materiál je dost hnus, ale chápu Turka proč ho používá, jde totiž řezat na plotru. Naopak, kdyby ten tvrdý matroš měl pižlat nůžkama, jako to děláme my, asi by toho moc nevyrobil, nebo by to stálo raketu. A vo tom to je.

Editováno: , autor: Petr Svetr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, csabac napsal:

Otazne je koľko vydrží ten samolepiaci mecatron vo dverách kam sa často budú odkladať veci. Ja som dorábal dvojitú podlahu do kufra a tam to dosť žmolkuje. Je to ale kufor a namáhania sú vyššie na tej ploche.

toho bych se nebál... Metactron je podle mého zjištění např. i v Superbu, či jiných škodovkách, kde to ještě ŠA nezrušila, tam ale není samolepící, ale je nalepen lepidlem na bázi chemoprenu a je nalepen přímo na tapecu dveří a až potom je na tapec navařena kapsa výplně dveří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Před nedávnem jsem ty Turecký koberce strhl na mém Rapidu Strhl a podle zazálohovaných šablon od Turka jsem nastříhal Mecatron. Takto jsem tedy nahrazoval jen tu hlavní pohledovou stranu dveřních kapes (orientovanou k dveřnímu plechu), dno a ostatní neviditelné plochy jsem nechal původní. S tím mecatronem se mi pracovalo o poznání lépe, jde krásně tvarovat. Lepil jsem navlhčené rozrašovačem s jarovou vodou. Výsledek je o dost lepší něž původní Turek, koberec je krásně jemný. Foto bohužel nemám, ale je to identické jako má třeba miklisek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...