Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Přenášení příchozích, odchozích a zmeškaných hovorů z mobilu do auta mi funguje na HTC s WM6 taky. Uvítal bych spíš obrácenou možnost - aby se seznam hovorů uskutečněných v autě přenesl do telefonu.

Jasne, predchozi Symbian 9.x (S60) to neumel, zda se, ze az tento novy Symbian^3, co je mj. v N8ce...

Obracene to tez nechodi, alespon jsem si nevsiml, ale predpokladam, ze to asi je problem uz jednotky GSMIII... I tak je to pokrok, dost me to chybelo, vzdy po presednuti ao auta jsem nevedel, komu jsem (a v kolik) volal predtim z mobilu.

Bohuzel ma jednotka autotelefonu GSMIII neuvadi take cas volani v seznamech hovoru (neni to problem firmware Columba ?), nevim, zda-li to ty novejsi jiz nahodou take neumi, i to bych privital.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim.

Vedel by mi niekto poradiť ohladne kodovania Columbus. Vcera som sa do toho pustil, kedze mi nefungoval multifunkcny volant a MAXI-DOT podla tohoto navodu, len asi niekde nastala chyba, kedze MAXI-DOT sa mi podarilo ani neviem akym zazrakom spojazdnit, ze komunikuje s navigaciou, ale :D :D dajako mi vypadol zvuk z radia a nechce mi prehravat DVD, snazi sa nacitat DVD ale obraz sa zasekne, ale zas hlas navigacie ide, tak ze v aute si mozem akurat tak piskat aby nebolo ticho :D. Nejaka dobra dusa ma nejaky napad ako by sa mi to podarilo rozbehat? Vopred dakujem. A tu je to kodovanie podla ktoreho som to robil:

Byte 00 Radio Configuration I

Bit 1 External CD Changer Connection active

Bit 3 Parking Aid Monitoring inactive (Standard)

Byte 01 Sound System Correction

00 Sound System not installed

01 Volkswagen Sound System

02 Skoda Sound System

05 Dynaudio Sound System

Byte 02 Speaker Channels

00 Sound System (active Speakers)

02 2 Speaker Channels (Front only)

04 4 Speaker Channels (Front and Rear)

Byte 03 Radio Configuration II

Bit 1 Microphone Diagnostics active (Japan/China only)

Byte 04 Treble Speaker Monitoring

01 Monitoring inactive

02 Front Monitoring active / Rear Monitoring inactive

04 Front and Rear Monitoring active

Byte 05 Vehicle Specific Frequency Response

00 Volkswagen/Skoda (all)

01 Seat Altea (5P)

02 Seat Leon (1P)

03 Seat Toledo (5P)

04 Seat Altea XL (5P)

Byte 06 Radio Configuration III

00 Standard/Not Relevant

Byte 07 Navigation System Configuration I

Bit 0 Multifunction Steering Wheel installed

Bit 1 Voice Control inactive (NOT Japan/China)

Bit 2 Speed Threshold for Destination Input active

Bit 3 Speed Threshold for Speech Destination Input active

Bit 4+5 Display Variant

Byte 08 Navigation System Configuration II

00 Standard/Not Relevant

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim. Potykam se s problemem navigace Columbus (rok vyroby 2010), ktery se tyka doinstalovaneho TV tuneru. Nevim proc ani za jakych okolnosti, ale TV tuner cas od casu uplne "zmizi" a navigace se tvari, jakoby k ni nikdy nebyl zadny pripojen. Vsechny ostatni funkce Columba jsou v poradku. Pak stejne nahodile, napr. dalsi den, TV tuner opet naskoci a funguje jak ma treba i nekolik dnu, nez se problem znovu zopakuje. Pokazde, kdyz se s timto problemem objednam do servisu (uz jsem byl ve dvou) tak se TV samozrejme tvari, ze je zcela funkcni. Doslo uz k vymene AV rozhrani - bez vysledku, problem pretrvava dal. V Columbovi by mel byt nejnovejsi dostupny firmware. Nesetkal se nekdo uz s timto problemem? Privadi me to k silenstvi a v servisu vzdy jen pokrci rameny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak pise Joska, Android sam osobe profil rSAP neumi, implementace rSAPu v Galaxy je proprietarni zalezitost Samsungu...

Nez jsem nedavno kupoval N8ku (vymena stare E65ky) trochu jsem si zjistoval kompatibilitu s rSAPem, a byl jsem drobet ze situace kolem tohoto specifickeho profilu (nutneho pro autotelefony se sdilenim SIMky z mobilu) v jinych nez Nokia telefonech zklaman, a sel proto do N8.

Taktiež takmer všetky mobili s Windows Mobile 6.1, 6.5 podporuju rSAP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úplne som zabudol napísať, že mám telefón HTC Desire HD s Androidom (originál Froyo 2.2) a telefónny zoznam konečne funguje úplne super vo všetkých autách, teda aj s GSM II v OII predFL. Mená ako aj zoznamy hovorov vidím ako na displeji Columbusa (FW 27xx) a taktiež na displeji MaxiDot. Som totálne spokojný! KONEČNE! Jedinou chybyčkou na kráse je prehodenie mena a priezviska (ale to platí pre všetky autá).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim. Potykam se s problemem navigace Columbus (rok vyroby 2010), ktery se tyka doinstalovaneho TV tuneru. Nevim proc ani za jakych okolnosti, ale TV tuner cas od casu uplne "zmizi" a navigace se tvari, jakoby k ni nikdy nebyl zadny pripojen. Vsechny ostatni funkce Columba jsou v poradku. Pak stejne nahodile, napr. dalsi den, TV tuner opet naskoci a funguje jak ma treba i nekolik dnu, nez se problem znovu zopakuje. Pokazde, kdyz se s timto problemem objednam do servisu (uz jsem byl ve dvou) tak se TV samozrejme tvari, ze je zcela funkcni. Doslo uz k vymene AV rozhrani - bez vysledku, problem pretrvava dal. V Columbovi by mel byt nejnovejsi dostupny firmware. Nesetkal se nekdo uz s timto problemem? Privadi me to k silenstvi a v servisu vzdy jen pokrci rameny.

Pokiaľ dobre viem, tak TV menu sa neobjavuje vtedy, ak TV tuner nie je povolený v Gateway. Pritom ale TV tuner diagnostikovať ide. Tak by som sa pozrel na kódovanie gateway prípadne či nepomôže výmena za novšiu Gateway.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevyžaduje ale tenhle FW již nové mapy 7.1? Na BOERSE jsem se dočetl, že s verzí 7.0 na novém FW nepojedou některé funkce, zejména POI ...

Tak jsem otestoval a konecne mi jde ovladani hlasitosti na face volantu v predface o2.hlasove ovladani funguje a mapy mam v7 jeste jsem netestoval

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...