Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Ahoj, chtěl bych Vás poprosit o radu. Koupil sem OII před FL MR06 a později sem přikoupil navigaci myslel sem, že Columbus, ale nakonec je to RNS510 s červeným podsvícením a logem VW příjemné překvapení bylo to, že jsem nemusel nic nikde nastavovat jen sem zapojil a navigace fungovala. To by mi ani tak nevadilo i to, že mi funguje jen část MF volantu bych tak nějak přežil, ale to že sem v ní měl staré mapy mě dosti trápilo. Proto jsem se rozhodl aktualizovat. Což se mi nějak nepovedlo. DVD se tvářilo, že bude v pohodě proto jsem jej dal kopírovat na HDD no a po chvilce mi to napsalo CHYBA DVD. A teď nemám mapy žádné :-( proto se na Vás obracím s prosbou o radu, jakou verzi mapy bych měl sehnat a nahrát. A ještě jedna věc, která mě dost trápí, když sem měl ve vozidle STREAM tak signál rádia byl v pohodě, teď s RNS510 je to pořád samý výpadek.

Ze servisního menu jsem vyčetl toto :

Delivery part number : 1T0035680B

HW-version : H04

SW-version: 0900

SV SW-version : C_EU_7.112_t994

HW vehicle : 0xC201

SW Vehicle : 0x442A3404

Bootloader Vehicle : 0x442A0401

HW Main : 00010002000201...

SW Main : /J1.4_P5

Bootloader Main : 01120308

Mapy které tam byly před nepovedenou aktualizací : EUROPE, Navteq, 6317

Děkuji za Vaše rady.

Já zase do mého VW koupil RNSku s vidinou, že mám VW verzi, ale ejhle, podsvícení je zelené :-(

Mapy zkus stáhnout zde http://ulozto.cz/xc3wdQG/cd-7693-iso

Vypálit na DVD 4x, track at one.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím odborníky na Columbuse a ostatní audio :kol-28:

Mám ve své Octavii II MR2005 BOLERO, už jsem s ním měnil gateway. Jelikož mi ale naprd svítí (což dělá všem co mají BOLERO ze SII v Octavii před FL, rozhodl jsem se přejít na Columbuse, který by s jasem a svitem neměl mít problém.

Otázka:

Co bude nutné dodělat aby Columbus správně fungoval včetně NAVI a na co si mám dát při koupi Columbuse pozor, četl jsem tu něco o on-line kodování... Všichni dobře víme, že se dnes Columbus prodává cca kolem 10000kč. Dle mého názoru jsou to čorky, ale to tu nebudeme řešit. Dá se odkodovat kdyby náhodou PIN co majitel údajně má nefungoval?

Jo a jak se aktualizuje FW a mapy, to je na DVD a rádio si to udělá samo, nebo je nutný servis?

Editováno: , autor: Stringo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je v podstatě jedno jaký columbus koupíš, je nutné do navi nahrát odpovídající fw a mapy, navigaci korektně nakodovat a doporučoval bych frekvenční výhybku pro dobrý příjem radia

tu výhybku mam protože jsem tam dával BOLERO a to jsem dodal s nim, takže to neřešim, spíš mě zajímalo jestli gateway může zůstat jako pro Bolero a hlavně jak je to s tim odblokováním v autě, protože na 75% si myslím, že to jsou čorky. Bolero jsem měl od známého, takže PIN mi dal ze servisu, ale četl jsem něco o online kodování Columbuse... a ještě co s tou GPS anténou? musím měnit celej prut, nebo jsem četl nějaká GPS pod palubovku (to by se mi líbilo víc, nemusí každej hned na pohled vidět že je v autě navi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

To jako že si stahnu data na cedku a nějakej vir mi zničí navi??? Tak to je celkem brutální. No a asi blbá otázka, kde si sehnat novější FW nebo mapy? Samozřejmě že v servisu, ale asi víte kolik to stojí , takže když download není bezperčný, tak určitě tady na foru jsou kluci co to za poplatek můžou nahrát že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ferda25:

Je,... jsem si ani nevšiml, že seš to ty Jirko. Ani jsem se ti nepochlubil, že jsem sehnal Columbuse. Na tom Boleru se fakt za slunce a za jízdy nedá nic moc udělat aby ses nemusel pořádně zakoukat... Dneska chci zkusit Columba vyměnit a vyzkoušet. Nemusí se nic překodovávat v jednotce když jsi mi to ladil na Bolero v OII? Nebo se musí zase něco přenastavit aby to chodilo, např. parkováky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mám pár otázek ohledně svého nově pořízeného Columbuse, vypsal jsem vše co mi ukázal v systému a kdyby někdo věděl odpověď na nějakou tu otázku, budu moc rád za info.

Ještě pro upřesnění, měl jsem nakodované vše pro Bolero a Columbuse jsem jen vyměnil a nic už nenechal kodovat, možná to může být tím...

1. Když mám zapnuté potkávačky, tak po vyndání klíčku ze zapalování už mi to nepípá, při parkovačkách ano, s Bolerem to bylo v pořádku

2. Když přez noc nejedu, tak Columbus "načítá systém", když jen vypnu motor a za pár minut jedu, tak hned začne hrát a už úvodní obrazovka nenačítá, je to tak běžné, nebo je někde chyba a Columbus se po delší nečinnosti odpojí úplně a musí pak vše načítat od začátku? Někdy se mi ukáže logo škoda a někdy ne, proč?

3. Mapy se mi zdají dosti pomalé, resp. pohyb v nich, navigování jako takové je v plynulé, jaké mám vlastně mapy?

4. SDHC 4GB (class 10), co mi šla v Boleru mi tady nejde načíst

5. DVD film mi taky nejde přehrát - nechápu v jakém to má být formátu podle návodu k rádiu jsem to nevyčetl.

6. neukazuje mi údaje z climatronicu - podle návodu by to mělo ukazovat změny co udělam, ale nic to neukazuje

7. zadával jsem čas a datum, ale nikde vidět neni (nejspíš to nejde jako na Boleru), ale dočetl jsem se ve vláknu, že to někomu ukazovalo v režimu černé obrazovky, já ani nemůžu zapnout ten spořič obrazovky

8. Parkováky mi zobrazujou dle mého jinak než Bolero, když jsem byl v červeném poli u Bolera měl jsem cca 20cm od překážky, s Columbusem mám tak 30cm. není to na závadu, ale je možné že to ukazuje na každém rádiu jinak?

9. Co se nastavuje těmi nabídkami v service modu - viz poslední odstavec pod čarou "SYSTEM"

Version info

Delivery part number 1Z0035680A

HW-Version H04

SW-Version 1024

SV SW-version C_EU_5.540_t730

HW Vehicle 0xC001

SW Vehicle 0x442A3404

Bootloader Vehicle 0x442A0401

HW Main 00010002000510...

SW Main /l1.6_P6

Bootloader Main 00120209

HW Radio 0003

SW Radio EUR_CHN_130N

Bootloader Radio A2CSWDNL0010001

HW DAB -

SW DAB -

HW DVDDecoder 004(0x04)

SW DVDDecoder _ R0_R4.0

HW DVD Drive Vers... A2C53173871

SW DVD Drive Vers... VW1_C0_C.4.1

HMI XML 1.11.49.1b (EU)

Text file version 10.07.2007

Map

Active map covera... Europe

Active map supplie... Navteq

Map version HDD 6160

--------------------------------------------

SYSTEM

- Reset counter

- Enable SW downgrade

- Memory check

- Clear error memory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to oželim a dodělam si maxidot, fl climatronic je moc práce a hlavně investic. četl jsem tu že se musí měnit panel,jednotka,topení s klapkama... Na MAXíku by to měla pok ukazovat ne? Jinak jak se přehrává Firmware v rádiu? Je to nějaké cd a přehraje se to podobně jako mapy? Potřebuju to dát do prázdnin dohromady. Nějakou radu potřebuji, budu to dělat poprvé, tak ať něco nepos... jinak sem četl že se taky může Columbus (nějak zavirovat) že pak nejede, takže nechci nic stahovat z netu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenakodoval, já jsem dával cca před 3 měsíci bolero a tam se vše nakodovalo a měnila gateway, na o když jsem se ptal jestli je třeba po Výměně za Columbuse znovu kodovat, tak mi tu někdo psal že jen vyjímečně to nefunguje ale většinou že to stačí jen vyměnit... No ale jak jsem psal výše ty problémy např s pískáním při zapomenutí zapnutých světel, tak to dělá od výměny Columbuse... Takže asi bude třeba to překodovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...