Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

U Ferdy25 jsem byl, můžu doporučit, bezvadně sem si o autě pokecal zatím co mi dělal parkováky a Bolero. Ještě mi bude dělat xenony až všechno seženu. Myslel jsem ale že kvůli pár minutam bych nemusel letět z Plzně až k němu, ale asi nebude zbytí a udělam si zase výlet.

Jinak jsem zkoušel dát do Columbuse DVD - je sice vypálené, ale je to klasický iso formát - nehraje mi to... Jaké musí mít parametry, kdo s tim máte zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějak jsem nepochopil co tím chceš říct... to jako že si můžeš udělat obrazovku jakou chceš? Myslel jsem že to je pevně v tom FW...

Koukám, že máš columbuse asi toho novějšího, já mám to pravé horní tlačítko jiné... jaký je ve starším a novějším Columbusu rozdíl?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak jsem zkoušel dát do Columbuse DVD - je sice vypálené, ale je to klasický iso formát - nehraje mi to... Jaké musí mít parametry, kdo s tim máte zkušenosti?

Nemůže to být v iso formátu, ale musí to být standardní DVD formát - adresáře VIDEO_TS - AUDIO_TS s VOB soubory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tím isem jsem myslel standardní DVD, mám tam VIDEO_TS i AUDIO_TS a píše mi to po vložení nějakou hlášku - stejnou jako když dam SDHC kartu, kterou muj FW nepodporuje jak jsem se tu dozvěděl... Tak sem myslel, jestli třeba nezáleží na DVD, jestli +, nebo -, nebo jestli to neumí vypalované DVD a tak... Možná pomůže ten upgrade FW...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokouším se na Columbusovi zprovoznit neorigo dvb-t tuner. Problém je v tom, že v nových verzích SW nelze aktivovat Video vstup, pokud není připojen origo tuner. Ale mám takový pocit, že u starých verzí SW tuto možnost šlo aktivovat i bez připojeného tuneru. Na displeji potom bylo černo (pokud nebyl připojen zdroj obrazu). Nemohl by mi to někdo potvrdit, nejlépe ze své zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám v OII 2005 RNS510 (resp. navi s logem VW a červeným podsvícením) a chtěl sem si podle návodu tady změnit úvodní logo.. Zkusil sem vytvořit logo jak pro rns tak pro columbus a vypálit na CD, ale změna se neprovede. Během přepisování vyskočí error a dál nic... Kde dělám chybu? A jak je ten trojhmat při zapnutí pro zjištění fw? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já FW nedělal přes trojhmat, držel sem SETUP - po chvilce naskočí SETUP AM a FM a když to budeš pořád držet, tak se po chvilce ukáže okno s TEST MODE a když to budeš stále držet dál, po další chvilce se ukáže VERSION INFO a tam už jsou všechna data... Do toho INFA se od začátku držení SETUP dostaneš cca po 20 vteřinách u staršího Columbusa, u nového to bude nejspíš stejné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem udělal ještě jeden pokus změnit logo a nepovedlo se a navíc po zapnutí naskočil displej, ale nic nejelo... na displeji svítily uložený rádia a zvuk nejel, sd nešla zapnout, dvd nešlo zapnout... trošku mě polilo horko... naštěstí sem našel doma 3 roky starý CD s fw 1100/1102 a šlo to opravit.. ale logo mně změnit nejde

Editováno: , autor: lukas_repsol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To lukas_repsol:

Uplne nahodou jsem si přečetl tvůj příspěvek a koukám, že v Columbusovi máš teď starší SW 1100. Mohl bys pro mě něco udělat? Potřeboval bych zjistit, zda u této verze lze aktivovat Video vstup. Někde v Menu - Nastavení by tato volba měla být. Video vstup by pak mělo jít aktivovat podobně, jako třeba Aux nebo SD kartu. Lze ho zapnout? Díky!!

Editováno: , autor: tomina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Tomina: tak jsem se díval a video vstup jsem tam nenašel.. jenom aux a bluetooth audio..

to Stringo: když držím setup, tak mně naskočí jenom AM FM a DAB a dál už nic.. držel jsem dlouho.. před asi 3 rokama jsem do infa o verzi dostal tuším trojhmatem při zapínání, ale už si to nepamatuju..

teď mám v navi fw 1100 a chtěl bych něco novějšího, ale nevím, jakou verzi tam dostanu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky sem tak dopat ale neratkach ale ne tak brutalne akorat mi rozbyli predni bocni okno columbus odborne vymontovanej ramecek mi nechali na podlaze asi mneli zajem o xenony protoze sem mnel zvednutou kapotu ale asi je nekdo vyrusil takze to nedopadlo svim zpusobem skoda nebily nic moc vse dopadlo dobre pojistovna vse zaplatila v ze soboty na nedeli se to prihodilo a za tyden vse vyreseno dal bych taky fotecky ale nevim jak jo omluvte pripadne chybi pisu rychle a jak prasatko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsou rady... nekupovat auto škoda.... vyndavat navigaci..... to si mam jako koupit fiata a brát si domu navi aby náhodou nějakej zfetovanej magorek nešel kolem a nerozbil a nevykradl mi auto? Kdyby radši místo stání na stopce a za značkama začátek obce chodili v noci po parkovištích, udělali by mnohem lépe.

Jinak dotaz, to máš Sponty GPS nahoře u antény origo že? Tady na foru mi doporučili kluci GPS dovnitř pod palubovku, funguje zatim skvěle a na první pohled nikdo nevidí, že mám navi, doufám že to tak i zůstane nadále...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo GPS mám nahoře u antény, možná i to je důvod že si toho všiml a ukradl mi to, ale už je pozdě přemýšlet, co se mohlo udělat jinak atd...stalo se stalo, teď jen najít způsob jak tomu příště zamezit, Columbuse si určitě časem zase koupím, ale vyndavat ho na noc z auta a podobné rady se mi až tak nezamlouvají. Spíš bych se chtěl zeptat, jestli někdo neví, která pojištovna nejlépe dělá havarijní pojištění, aby se vztahovalo i na krádež Columbuse. A ještě by mě zajímalo, když si Columbuse koupím řekněme za 15tis. (ne kradeného) zda by mi pak pojištovna při případné krádeži uhradila plnou cenu, za kterou ji prodává škoda-auto, nebo alespoň za cenu srovnatelnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojišťovna ti vyplatí pouze část a navíc budeš mít spoluúčast 10-15%...pokud bys chtěl spoluúčast minimální, tj. 5% budeš na OII rok 2005 platit ročně cca 14000-17000 když bude novější ročník tak více...

Nevyplatí se to u auta staršího 5 a více let...

Sám jsem to měl a když mi vandalové rozmlátili auto, tak jsem ještě doplácel bonus za bezeškodné období, které jsem nesplnil = 3roky bez pojistné události... Pojišťovna je legální zloděj, vyjde ti levněji pořizovat každý rok nového (použitého) Columbuse... Bohužel ale je to tak...

Shovat GPS modul pod palubovku a bude to dle mého lepší než pojištění...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...