Přejít na obsah

Oblíbená značka autokosmetiky


acter

Doporučené příspěvky

Jakou mate oblibenou znacku auto-kosmetiky?

Ja jsem kdysi delal brigadu v jednom nejmenovanem autosalonu (Žďáráky proklinanem...mistni kluci urcite budou vedet) a pripravovali jsme auta na predvadecky => umyt,nalestit,vycistit,atd... Bylo pod zastitou firmy SONAX a tak jsem mel moznost setkat se dukladne s jejich vyrobky...a dodneska na Sonax nedam dopustit...Co Vy na to? Jste jineho nazoru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Želva má Hartwachs asi nejlepší. Pracuji s vatou, tj. rozlešťuji vatou a mám s tím super výsledky.

Dělám to 2 x ročně, začnu čističem laku sonax, pak dám zelvu PTFE nebo jinou.

Zbytek (skla, světla) udělám s Flash off, dvě vrstvy.

Protože Sonax je nářez - vysoká cena, nakupuji v Bauhausu v Brně (ve velkým),

přece jenom to nejsou ceny jako na benzínce - a kupuji vše naráz tak je ta úspora opravdu vidět.

Občas použiju i něco od Velvany, není to špatné.

Jediné co je divné je tepovací pěna, všechny jsou ne dost dobré (Sonax, LiquiMoly, Turtle, ..)

K šílenství mne dovádí výrobky tuším DFpartner, než je stihnu použít, vylejou se mi v autě cestou domů. Takže jsem již několika stům lidí tyto rozmluvil.

Poslední hit od sonaxu je bílá dóza na čištění silničního šmíru z oken, funguje skvěle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Želva má Hartwachs asi nejlepší. Pracuji s vatou, tj. rozlešťuji vatou a mám s tím super výsledky.

Dělám to 2 x ročně, začnu čističem laku sonax, pak dám zelvu PTFE nebo jinou.

Zbytek (skla, světla) udělám s Flash off, dvě vrstvy.

Protože Sonax je nářez - vysoká cena, nakupuji v Bauhausu v Brně (ve velkým),

přece jenom to nejsou ceny jako na benzínce - a kupuji vše naráz tak je ta úspora opravdu vidět.

Občas použiju i něco od Velvany, není to špatné.

Jediné co je divné je tepovací pěna, všechny jsou ne dost dobré (Sonax, LiquiMoly, Turtle, ..)

K šílenství mne dovádí výrobky tuším DFpartner, než je stihnu použít, vylejou se mi v autě cestou domů. Takže jsem již několika stům lidí tyto rozmluvil.

Poslední hit od sonaxu je bílá dóza na čištění silničního šmíru z oken, funguje skvěle.

Co si predtavit pod pojmem "silnicni smir" ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja pouzivam pripravky od Zelvy, konkretne:

Turtle Wax Car Wash - sampon na myti

Turtle Wax Color Magic - na lakovane casti

Turtle Wax Black Chrome - na nelakovane cerne plasty a gumy

Turtle Wax Bug & Tar Remover - na odstraneni asfaltu a jineho bordelu

Turtle Wax Color Back - na lesteni starych laku, ktere jsou hodne zoxidovane protoze se o ne nikdo nestaral (obvykle kdyz koupim auto)

Turtle Wax Wheel Clean - na elektrony

Jinak spraye Coyote na pneu, palubku a motor. A pak jeste nejakou penu ve sprayi na potahy a tapecy.

A na rozlesteni skrabancu samozrejme stare, dobre, osvedcene Tempo.

Editováno: , autor: VladaTP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dneska jsem vypulíroval Audinu, leskne se jak psí kulky :D , vevnitř čisťoučko, nazul ALU. Celkem cca 6 hodin práce, ruce mi asi upadnou :) Většina přípravků Sonax. I mi příjde, že s nima to jde tak nějak rychleji. Teď ještě porychtovat Octu a zas bude chvilku klid. Ještě jsem nezkoušel tu leštěnku od Sonaxu, ale určitě ji zkusím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam vosk od zelvy... ;)

no mně želva neseděla, blbě se s tím dělalo.

Tak vám hezky děkuji za radu :angry: Zkoušel jsem to dělat z želvou jak jste radili a mám celou kapotu poškrábanou od drábků :( Tak jsem to zkusil jěště z menší želvou na střeše a úplně to samé :disgust: Jakou používáte želvu??? Tu svoji jsem vyfotil :smich::smich::smich:

post-31-1175464657.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam vosk od zelvy... ;)

no mně želva neseděla, blbě se s tím dělalo.

Tak vám hezky děkuji za radu :angry: Zkoušel jsem to dělat z želvou jak jste radili a mám celou kapotu poškrábanou od drábků :( Tak jsem to zkusil jěště z menší želvou na střeše a úplně to samé :disgust: Jakou používáte želvu??? Tu svoji jsem vyfotil :smich::smich::smich:

No joooo.....ty jsi ji tam proste kydnul a drhnul.....To musis nanaset pomalymi krouzivymi pohyby :-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ja jsem daval svou Fabku do pucu ted v sobotu a v regalech v garazi jinou znacku nez SONAX nemam. Proste se s ni dobre dela a vysledek je prefektni, i veskerou zimni kosmetiku mam od Sonaxe. Ted v sobotu jsem vsak narazil na jeden problem a to jsou plasty. Na to jsem nejak zapomnel, na to zadny pripravek nemam. Co by jste doporucili ? Jedna se mi o plasty vnitrnich prahu, spodni casti dveri, stredovy tunel, proste to, co se nejvic okopava a je v tom zazrane blato....

Neco od Sonaxu bych mel vybrane, ale jeste jsem to nestacil koupit, nebo je jiny vhodny pripravek ? Jaky ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam vosk od zelvy... ;)

no mně želva neseděla, blbě se s tím dělalo.

Tak vám hezky děkuji za radu :angry: Zkoušel jsem to dělat z želvou jak jste radili a mám celou kapotu poškrábanou od drábků :( Tak jsem to zkusil jěště z menší želvou na střeše a úplně to samé :disgust: Jakou používáte želvu??? Tu svoji jsem vyfotil :smich::smich::smich:

No jo ty si tele, to musíš pužívat želvu nádhernou:

post-31-1175512221_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když používáte Sonax je to i na metalízu nebo se používá něco jiného na metlu??? ;)

Pred casem, kdyz jsem sel kupovat Tempo, se me prodavac zeptal, na co to mam, rekl jsem, ze na metalizu a on s hruzou rikal, ze na metalizu se Tempo nemuze pouzivat... (???)...tak jsem koupil takovou sracku, ridci a vonavejsi :-) za 199,-...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...