Přejít na obsah

Stahovaní el. oken pomocí DO


Martinoslav

Doporučené příspěvky

Tak už třetí počítač, druhé butovací CDčko a porád NIC. :aggressive: Si to snad nechám od někoho udělat. ;)

NNNTomas: Jo.

Mam stejny problem, ve win s vagem mi to chodí bez problémů, ale v DOSu s VDS nenavaze komunikaci s zadnou jednotkou...

Zkousel jsem i ruzna nastaveni vd.cfg, ale stale nic. Poradi nekdo?

notebook HP NC6120 se ser. portem, kabel OBD2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už třetí počítač, druhé butovací CDčko a porád NIC. :aggressive: Si to snad nechám od někoho udělat. ;)

NNNTomas: Jo.

Mam stejny problem, ve win s vagem mi to chodí bez problémů, ale v DOSu s VDS nenavaze komunikaci s zadnou jednotkou...

Zkousel jsem i ruzna nastaveni vd.cfg, ale stale nic. Poradi nekdo?

notebook HP NC6120 se ser. portem, kabel OBD2.

Jelikož těch lidí co jim VDS nefunguje je už poměrně hodně, tak mě napadá jestli třeba není zrada v kabelu. Máš s optočleny nebo bez?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to nevim, je koupený z EuroComputer (obd.ec.cz)... Ale nemělo by to být jedno když to VAGem funguje, tak by to mělo jet i s VDS, ne?

některé verze Vagu mají třeba s kabely s optočleny problémy.

Tak jsem te kabel rozdelal, optocleny tam nejsou, je to osazeno Vi 9243A a MAX232, takze v kabelu bych problem nevidel. Navic jak jsem psal, ve win xp s VAG ver. 3.04 vse chodi bez problemu... Muzete nekdo overit jestli mam treba spravnou verzi VDS? Muj soubor vcd_e.exe ma delku 418949B, datum 9.1.2001 17:18. Sedi i u ostatnich?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som s tym zazil tez svoje dvojtyznove peklo lol ale nakonec o to vecsia radost ked sa to rozbehlo.

aj som druhy kabel spravel ale neviem presne v com bol zadrhel,lebo to bolo uz pred rokom..Jedno viem ze som mal zle baud rate a este

sa mi zda,ze na kabli mala byt daka prepojka kvoli detekci.

Inac som mal kabel z dvomi tranzistormi a jednym odporom a tez to slo. :smich:

Inak kurna dakedy mi to neotvara iba odemyka,musim vyse pomackat. Neviece cim to be?

Dneska musim kupic novu baterku do ovladaca a uvidime kol108

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Na faceliftovou fabku vyrobenou v 11/2004 to jde? Někdo říká že to je do 2005, někdo do faceliftu... :help:

najeď vagem na komfortku a pokud máš v řádku extra načtené dveřní jednotky tak pak ano

Díky, vyzkouším ;)

Tak jsem se na to dostal až dneska... Zjistil jsem, že jsou tam dva řádky extra a do horního mi to vypsalo toto:

Steuergerát Fahr.antwortet nicht I Steuetgerát Beif. antwortet nicht

druhý řádek zůstal prázdný. Takže otázka, půjde mi to? :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Takže koukám, že s kabelem USB se nečapu. :(

no hele ja o tomhle nevim nic, ale o pc vim dost a mozna by reseni bylo, existuje bootovatelny cd, kde je dos a i dos s podporou usb, ja to hojne pouzivam na zalohy pc pres sit (je tam i dos s podporou TCP/IP) a nebo pres usb disky, jak se to bude chovat s tim kabelem nevim, ale za zkousku nic nedas ne. Jo jeste dodam, ze pro podporu site, musi byt podporovany chip na sitovce (styl linux) a to same i pro usb, mas chipset, ktery neni podporovan, tak mas smulu... proto se ostatni nenechte odradit a zkuste to na svem pc

jmenuej se to Hiren's BootCD (image ma cca 80MB +-), mno bohuzel nevim, zda to je legalni, pac je tam i partition magic. Na druhou stranu jsem na strankach vyrobce nikde nenasel odkaz na stazeni, ale ani nic o platbe... resim to stahovanim pres P2P. Jestli muzu poradit, tak to zkus najit na torrentech, je to uplne vsude.

A za dalsi vec, do win jsou emulatory treba i dosu, tusim ze se jmenuje dosbox (a ted doufam ze sem se trefil do win a nevykladam tu o linuxu), tam by taky treba nebylo na skodu zkusit podporu usb, vim ze ma podporu tisku (ale zdali pres usb)...

no zkuste to nekdo (ja ten kablik nemam a docela lituju) :kuk:

Editováno: , autor: Radius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže koukám, že s kabelem USB se nečapu. :(

no hele ja o tomhle nevim nic, ale o pc vim dost a mozna by reseni bylo, existuje bootovatelny cd, kde je dos a i dos s podporou usb, ja to hojne pouzivam na zalohy pc pres sit (je tam i dos s podporou TCP/IP) a nebo pres usb disky, jak se to bude chovat s tim kabelem nevim, ale za zkousku nic nedas ne. Jo jeste dodam, ze pro podporu site, musi byt podporovany chip na sitovce (styl linux) a to same i pro usb, mas chipset, ktery neni podporovan, tak mas smulu... proto se ostatni nenechte odradit a zkuste to na svem pc

jmenuej se to Hiren's BootCD (image ma cca 80MB +-), mno bohuzel nevim, zda to je legalni, pac je tam i partition magic. Na druhou stranu jsem na strankach vyrobce nikde nenasel odkaz na stazeni, ale ani nic o platbe... resim to stahovanim pres P2P. Jestli muzu poradit, tak to zkus najit na torrentech, je to uplne vsude.

A za dalsi vec, do win jsou emulatory treba i dosu, tusim ze se jmenuje dosbox (a ted doufam ze sem se trefil do win a nevykladam tu o linuxu), tam by taky treba nebylo na skodu zkusit podporu usb, vim ze ma podporu tisku (ale zdali pres usb)...

no zkuste to nekdo (ja ten kablik nemam a docela lituju) :kuk:

Myslím, že hlavní problém spočívá v tom, že VDS neumí komunikovat přes USB. Musela by se nějak vyřečit emulace COM1 na USB

Editováno: , autor: Wittmann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VDS je dosová program a Dos na USB neumí přistoupit

Tak to u mě tento problém není. Nabootuju čistej dos, ser. port je přímo v notebooku, ale VDS se nespojí s žádnou jednotkou... Byl by někdo, komu to chodí ochoten poskytnout soubor VD.CFG? Myslím, že by v něm mělo být veškeré nastavení komunikace. Díky všem za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VDS je dosová program a Dos na USB neumí přistoupit

Tak to u mě tento problém není. Nabootuju čistej dos, ser. port je přímo v notebooku, ale VDS se nespojí s žádnou jednotkou... Byl by někdo, komu to chodí ochoten poskytnout soubor VD.CFG? Myslím, že by v něm mělo být veškeré nastavení komunikace. Díky všem za pomoc.

Tak tenhle jsem získal od kolegy, co mu to chodí na noťasu spuštěným v DOSu. Mě to ale samozřejmě nešlape.

VD.zip

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VDS je dosová program a Dos na USB neumí přistoupit

Tak to u mě tento problém není. Nabootuju čistej dos, ser. port je přímo v notebooku, ale VDS se nespojí s žádnou jednotkou... Byl by někdo, komu to chodí ochoten poskytnout soubor VD.CFG? Myslím, že by v něm mělo být veškeré nastavení komunikace. Díky všem za pomoc.

Tak tenhle jsem získal od kolegy, co mu to chodí na noťasu spuštěným v DOSu. Mě to ale samozřejmě nešlape.

VD.zip

Takže podle očekávání to u mě taky nechodí :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja som sa tiež trápil s tým že sa VDS nepripojilo, potom som bádal a skúsil nasledovné nastavenie a to v nastaveniach Baudrate z FIXED na TRY. Po skúške prvej 9600 sa chytí na tých 10472 a všetko fachá ako má.

Skúste to....

přišli jsme se Strojvůdcem a Wittmanemna to, že ne všechny kabely jsou pro vds o.k., ikdyž přes ně vag jede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...