Přejít na obsah

Stahovaní el. oken pomocí DO


Martinoslav

Doporučené příspěvky

Podle mnou doctenych mouder ma Fabie zapojen jak K-line tak Can... Pokud nemam pravdu, pak mne opravte..

Honza

Ve Fabii všechny jednotky mezi sebou komunikují prostřednictvím sběrnice CAN-BUS. Sběrnice je rozdělena na dva okruhy - hnací ústrojí a komfort system. Sběrnice hancího ústrojí má přednost (vyšší prioritu). Diagnostika všech ŘJ se provádí přes centrální řídící jednotku, která je propojena s diagnostickou zásuvkou pomocí K-line (norma EOBD). U Fabií po faceliftu komunikují dveřní ŘJ s komfortkou pomocí LIN komunikace, což je jednovodičová asynchronní sériová komunikace (něco jako sériový port u PC).

Editováno: , autor: rkonf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A na auta po face-lifte sa to neda spravit,alebo ako?Velmi by som to chcel.je to super vec

tady nejde o diag.zásuvku,ale o komunikaci.Lin a Can je rozdílná,i když mají stejný komfort.

A proč jsem ty adresy neřel já??Za prvé jsem se do dozveděl od někoho,kdo si to nepřál. dál šířit a toto já respektuji.Kdo to hodil do éteru asi vím a dotyčný by si měl uvědomit,co udělal.Pokud toto někdo nechápe,ať mi zavolá,rád vysvětlím.

Jinak Hex Canem to Honzo neuděláš.

Další věcí je to,že pokud si někdo myslí,že je mistr světa a zvládne vše,tak pozor,a´t se nespálí a nezačnou se mu stahovat okna naopak.Už jsem pár takových případů viděl a opravoval.Tak bac ha na to.

Co se týče SAD,tak ten jde bez problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak nějak nechápu... :kuk:

myslel jsem, že zveřejněním udělám spoustě lidí radost... měli jste vidět mě, rozzářil jsem se jako stromeček, když jsem poprvé nervózně držel tlačítko svého třítlačítkového sklopného klíče......bzzzzuuuummm... okna jela dolů všechna - slovy dvě.... :D

co by se mohlo na komfortce poničit? vždyť je to jen chip, ve kterém jsou v matici zapsána nějaká čísla, zozuměj hodnoty v 16tkové soustavě... když se něco zkouší, tak přeci vím co přepisuju a původní hodnoty si napíšu na papír a kdyby něco nefungovalo, tak kde bych hledal problém... asi v tom, co jsem změnil v eeprom... a není přeci problém vrátit do původního stavu... aže bych mohl třeba vypálit eeprom přepisem některé hodnoty? poněkud naivní představa... ;)

...a do éthetu jsem to pustil já a že bych se měl nad tím co jsem provedl zamyslet? cožpak nemůžu napsat o jaké hodnoty jsem změnil mocniny jednotlivých kanálů mojí komfortky... to snad ne, koho jsem tím mohl naštvat? neblázněte... :)

pokus byl na mém autě, které je už tak nějak zvyklé, že se z něj dělá pokusný kválík... :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj je to tu trapne.

Ja dam svoje know how :)

Cez vikend sme s KASKOm dorabali ele. okna do clasica.Nemal konfortku ale nakoniec zistil ze okna funguju aj bez konfortky.Akurat nejdu s centralom lebo ho nema original.Takze ak chcete dorobit dozadu ele. okna pojdu aj bez zmeni konfortky akurat nepojdu ovladat centralom lebo konfortka ich nebude podporovat. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak nějak nechápu... :kuk:

myslel jsem, že zveřejněním udělám spoustě lidí radost... měli jste vidět mě, rozzářil jsem se jako stromeček, když jsem poprvé nervózně držel tlačítko svého třítlačítkového sklopného klíče......bzzzzuuuummm... okna jela dolů všechna - slovy dvě.... :D

co by se mohlo na komfortce poničit? vždyť je to jen chip, ve kterém jsou v matici zapsána nějaká čísla, zozuměj hodnoty v 16tkové soustavě... když se něco zkouší, tak přeci vím co přepisuju a původní hodnoty si napíšu na papír a kdyby něco nefungovalo, tak kde bych hledal problém... asi v tom, co jsem změnil v eeprom... a není přeci problém vrátit do původního stavu... aže bych mohl třeba vypálit eeprom přepisem některé hodnoty? poněkud naivní představa... ;)

...a do éthetu jsem to pustil já a že bych se měl nad tím co jsem provedl zamyslet? cožpak nemůžu napsat o jaké hodnoty jsem změnil mocniny jednotlivých kanálů mojí komfortky... to snad ne, koho jsem tím mohl naštvat? neblázněte... :)

pokus byl na mém autě, které je už tak nějak zvyklé, že se z něj dělá pokusný kválík... :p

Mě jsi udělal radost obrovskou!!!!!!!!!!!!!!!!! Myslím že forum je od toho aby si lidé řekli mezi sebou různé věci a vylepšení.Bobíku jsi skvělej že sis to nenechal pro sebe a nehodláš na tom vydělávat -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajimava debata..

Dozvedel jsem se v ni, ze jsem vlastne uplna lama...

Ale porad tu nikdo neobjasnil, kde je vlastne to riziko prepsani pameti eeprom??? Prece od toho eepromy jsou ne? Mne to alespon tak ucili ve skole.. Kazdy rozumny clovek si preci starou hodnotu zapamatuje a kdyby to nevyslo, tak to vrati ne?

Pro mne je msitr sveta ten, kdo na to prijde sam, ne ten, komu to nekdo rekne a tajime a tajime a vydelavame a vydelavame...

Myslel jsem, ze to napsal Bobik ne? A kazdy, kdo si vrta do auta to dela vzdy na sve riziko ne?

Takze patrani Cosbyho po Bobikovi se mi zda liche.. Krom toho myslim, ze tu psal,ze vi, kdo to pustil a najednou se pta tady na foru...Ja si tu pripadam jako uplny blb... Zasveti mne nekdo?¨

Kolik se vubec za tuhle sluzbu davalo? Rozumna cena je tak 50-100kc jak..o prizpevek na kabel..

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakre, nezoufej, kazda lama musi neco pokazit, aby se neco naucila... Ja jdu do problemu vzdy po hlave a myslim, ze to za to stoji.. Takze pak hledam lidi, kteri musi umet opravdu hodne, aby uhasili moje velepozary :)

Nastesti Ti, co hasi velepozary nejsou takovi, jako Ti, co tu na foru jsou za mistry sveta...

Takze muj nazor je v tom, ze budoucnost je v tech, co si koupi ten kabel za par korun a zkoumaji a zkoumaji a ptaji se a nici a opravuji a tim se uci a uci a uci...

No a pak je taky treba tech, kteri o tom vedi opravdu hodne, ale Ti sem na forum nechodi..

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...