Přejít na obsah

první garančka


DavidBery

Doporučené příspěvky

Zdar Škodováci, mám O1 1.9 TDI PD 74kW s prodlouženým servisním intervalem a brzy půjdu na první garančku. Najeto mám cca 30 tis km. Zajímalo by mě co vše budou měnit a kolik to bude stát. A nevíte to někdo třeba po jednotlivejch položkách? Co stály filtry, olej (long life), ... Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar Škodováci, mám O1 1.9 TDI PD 74kW s prodlouženým servisním intervalem a brzy půjdu na první garančku. Najeto mám cca 30 tis km. Zajímalo by mě co vše budou měnit a kolik to bude stát. A nevíte to někdo třeba po jednotlivejch položkách? Co stály filtry, olej (long life), ... Díky

Mam sice benzin, ale obrazne. Co budes menit, to zalezi na tom kam to das. Pokud do Skodovky technikum, kteri te k tomu nepusti, tak klidne vse cvo je dobre za to co neni zase tak moc dobre a ani to nebudes vedet... Pokud ti to udela nekdo v garazi a hodi ti tam stempl, s tim ze muzes celou dobu na to koukat, mas vyhrano. Nejen, ze ti zustanou dily, ktere maji, ale i mene penez za to das. Jen olej longlife mi Skoda pocitala 660,-/litr - Castrol SLX LLII, pak doplneni brzdovky, kontrola, vymena steracu (o coz se nikdo neprosil) atd... Celkem viz. faktura... Jiz nikdy vice! To je jedina zkusenost, kterou muzu rici! Jinak to mas napsano v servisce co se dela pri 1. GP Hodne stesti. Nyni me ma cekat 2. po 2 letech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar Škodováci, mám O1 1.9 TDI PD 74kW s prodlouženým servisním intervalem a brzy půjdu na první garančku. Najeto mám cca 30 tis km. Zajímalo by mě co vše budou měnit a kolik to bude stát. A nevíte to někdo třeba po jednotlivejch položkách? Co stály filtry, olej (long life), ... Díky

Mam sice benzin, ale obrazne. Co budes menit, to zalezi na tom kam to das. Pokud do Skodovky technikum, kteri te k tomu nepusti, tak klidne vse cvo je dobre za to co neni zase tak moc dobre a ani to nebudes vedet... Pokud ti to udela nekdo v garazi a hodi ti tam stempl, s tim ze muzes celou dobu na to koukat, mas vyhrano. Nejen, ze ti zustanou dily, ktere maji, ale i mene penez za to das. Jen olej longlife mi Skoda pocitala 660,-/litr - Castrol SLX LLII, pak doplneni brzdovky, kontrola, vymena steracu (o coz se nikdo neprosil) atd... Celkem viz. faktura... Jiz nikdy vice! To je jedina zkusenost, kterou muzu rici! Jinak to mas napsano v servisce co se dela pri 1. GP Hodne stesti. Nyni me ma cekat 2. po 2 letech.

To je pekny,co pises,ale kdyz mu to nekdo udela v garazi,tak mu stemplu muze dat kolik chce,ale je mu to houby platny...

Servisovat,pokud chces uznavat zaruku,musis jen v autorizovanych servisech Skoda... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar Škodováci, mám O1 1.9 TDI PD 74kW s prodlouženým servisním intervalem a brzy půjdu na první garančku. Najeto mám cca 30 tis km. Zajímalo by mě co vše budou měnit a kolik to bude stát. A nevíte to někdo třeba po jednotlivejch položkách? Co stály filtry, olej (long life), ... Díky

Mam sice benzin, ale obrazne. Co budes menit, to zalezi na tom kam to das. Pokud do Skodovky technikum, kteri te k tomu nepusti, tak klidne vse cvo je dobre za to co neni zase tak moc dobre a ani to nebudes vedet... Pokud ti to udela nekdo v garazi a hodi ti tam stempl, s tim ze muzes celou dobu na to koukat, mas vyhrano. Nejen, ze ti zustanou dily, ktere maji, ale i mene penez za to das. Jen olej longlife mi Skoda pocitala 660,-/litr - Castrol SLX LLII, pak doplneni brzdovky, kontrola, vymena steracu (o coz se nikdo neprosil) atd... Celkem viz. faktura... Jiz nikdy vice! To je jedina zkusenost, kterou muzu rici! Jinak to mas napsano v servisce co se dela pri 1. GP Hodne stesti. Nyni me ma cekat 2. po 2 letech.

To je pekny,co pises,ale kdyz mu to nekdo udela v garazi,tak mu stemplu muze dat kolik chce,ale je mu to houby platny...

Servisovat,pokud chces uznavat zaruku,musis jen v autorizovanych servisech Skoda... :palec2:

O jake zaruce ze to mluvis? Vyjadrim se presneji, v garazi, mel jsem na mysli frajera ze Skoda servisu, jen jako melouch... Razitko Skoda a pokud mas na mysli zaruku mobility, tak to te stejne ojebou tak, ze to budes muset treba ten odtah zaplatit, takze to at si to nechaji. At si to kazdej udela kde chce a jak chce, rikam jak to je!! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Tvoje nazory jsou teda?? :help: :help:

To si jako myslis,ze servisak ze Skoda servisu Ti to udela nekde v garazi a jeste Ti obouch servisku a je to v poradku,jo??

Ses pekne naivni... lol:p :p

Ja si spise myslim, ze nektere tve prispevky zavaneji moc chytrosti a rejpalstvim. fuck ... Nevim v cem jsem jako naivni, v tom, ze nebudu krmit Skoda servis? Pokud to tebe bavi a libi se ti prace techniku, prosim!... Nehodlam se stebou dohadovat :prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Tvoje nazory jsou teda?? :help: :help:

To si jako myslis,ze servisak ze Skoda servisu Ti to udela nekde v garazi a jeste Ti obouch servisku a je to v poradku,jo??

Ses pekne naivni... lol:p :p

Ja si spise myslim, ze nektere tve prispevky zavaneji moc chytrosti a rejpalstvim. fuck ... Nevim v cem jsem jako naivni, v tom, ze nebudu krmit Skoda servis? Pokud to tebe bavi a libi se ti prace techniku, prosim!... Nehodlam se stebou dohadovat :prc:

Ti nikdo nebere,aby jsi nekrmil origo servis...ale potom zapomen,ze Ti nekdo da jen tak razitko do servisky a bude to v pohode...Vse se eviduje..a nedelam chytreho,ale pisu to z osobni zkusenosti panacku..Takze kdyz neco nevis,tak to ani nepis...uz vidim toho dotycneho,kteremu to nekdo delal v garazi a dal mu berany,jak potom jde do origo servisu treba uplatnit zaruku...To je to stejne,jak jste plasili kvuli prodeji servisek... :p :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Tvoje nazory jsou teda?? :help: :help:

To si jako myslis,ze servisak ze Skoda servisu Ti to udela nekde v garazi a jeste Ti obouch servisku a je to v poradku,jo??

Ses pekne naivni... lol:p :p

Ja si spise myslim, ze nektere tve prispevky zavaneji moc chytrosti a rejpalstvim. fuck ... Nevim v cem jsem jako naivni, v tom, ze nebudu krmit Skoda servis? Pokud to tebe bavi a libi se ti prace techniku, prosim!... Nehodlam se stebou dohadovat :prc:

Ti nikdo nebere,aby jsi nekrmil origo servis...ale potom zapomen,ze Ti nekdo da jen tak razitko do servisky a bude to v pohode...Vse se eviduje..a nedelam chytreho,ale pisu to z osobni zkusenosti panacku..Takze kdyz neco nevis,tak to ani nepis...uz vidim toho dotycneho,kteremu to nekdo delal v garazi a dal mu berany,jak potom jde do origo servisu treba uplatnit zaruku...To je to stejne,jak jste plasili kvuli prodeji servisek... :p :p

Ten dotycny nepotrebuje uplatnovat zaruku... Zaruku na vymenu oleje, nebo na gumicky u steracu? Vstavej!!! lol A nevzpominam si, ze bych plasil kvuli serviskam, muzes mi najit prispevek, kde plasim kvuli prodeji servisky, ze to pises do prispevku venovanemu me? Evidentne jsi si me spletl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak potom na co razitko do servisky ze...Takhle potom vznikaji podvody.. :prc: :prc:

Vubec to nemuzes brat jako podvod... Co je na tom prosim te za podvod, kdyz ti garancku udela mechanik ze Skoda servisu, jen ne na jejich, ale na svoji pude? Ohromnej podvod ne? Udela vse, co by udelal ve Skodovce, jen prachy jsou 5x mensi nez si vezme "znackovy servis" a jdou "do nej" kol5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak potom na co razitko do servisky ze...Takhle potom vznikaji podvody.. :prc: :prc:

Vubec to nemuzes brat jako podvod... Co je na tom prosim te za podvod, kdyz ti garancku udela mechanik ze Skoda servisu, jen ne na jejich, ale na svoji pude? Ohromnej podvod ne? Udela vse, co by udelal ve Skodovce, jen prachy jsou 5x mensi nez si vezme "znackovy servis" a jdou "do nej" kol5

Georg má pravdu. Pokud nebudeě servisovat ve značkovce zapomeň na záruku. V případě uplatněné záruky nestačí razítko v servisce . Musí to být doloženo sevisem čísly zakázkových listů, že jsi tam byl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak potom na co razitko do servisky ze...Takhle potom vznikaji podvody.. :prc: :prc:

Vubec to nemuzes brat jako podvod... Co je na tom prosim te za podvod, kdyz ti garancku udela mechanik ze Skoda servisu, jen ne na jejich, ale na svoji pude? Ohromnej podvod ne? Udela vse, co by udelal ve Skodovce, jen prachy jsou 5x mensi nez si vezme "znackovy servis" a jdou "do nej" kol5

Georg má pravdu. Pokud nebudeě servisovat ve značkovce zapomeň na záruku. V případě uplatněné záruky nestačí razítko v servisce . Musí to být doloženo sevisem čísly zakázkových listů, že jsi tam byl.

Ale ja vim, ze v tom, ze nestaci razitko v servisce, ze jsou zakazkove listy ma pravdu, to nerikam, jen vsak nechapu o jake zaruce to stale mluvite?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas snad zaruku u noveho vozu na karoserii nekde kolik 10,nebo 11 let??

Ted presne nevim...a takovou zaruku ti uznaji pouze pri dodrzeni vsech servisnich prohlidek...Je to tak tezke to pochopit??

kol5:prc:

Jdi si zkusit reklamovat po 8 nebo 9 letech zacinajici korozi a pak mi dej vedet, jak jsi uspel! Nejsem si s tim tak uplne jisty, ze musis dodrzet servisni prohlidky kvuli zaruce na karoserii. Zjistim... dnes neuspejes skoro s nicim ani v zarucni lhute stanovene zakonem na veci - 2 roky, vsude jen koukaji, jak te ochcat!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se tady hádáte jak malý Jardové, si myslim, že serviska za 6000,-Kč je docela v pohodě, naši maj Hyundaie a serviska je vyšla na 12500,- a to měnili jenom oleje + geometrie + kontoly čehosi. Hrůza a děs.

A nebuďte najivní, že Vám někdo dá razítko do servisky, když máte známýho, tak Vám na tom autě v servisu udělá pár věcí navíc a nezapočítá je, ale serviska se ochcat nedá, aby byla záruka. Servisní kontroly jsou centrálně evidovaný, tudíš podle VIN se dá najít, kolikrát byl vůz v servise Škoda kdekoliv po světě. Tudíž u sebe ani nemusíte mít servisní knížku. Naši jí jednou zapoměli a auto normálně v záruce opravili, pak akorát řekl, ať jí někdy dodáme. Pro rejpali jí zapoměli ještě, když měli Octavii.

Můžete to ochcat, ale v závěru na to dojedete sami, když budete chtít reklamovat

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas snad zaruku u noveho vozu na karoserii nekde kolik 10,nebo 11 let??

Ted presne nevim...a takovou zaruku ti uznaji pouze pri dodrzeni vsech servisnich prohlidek...Je to tak tezke to pochopit??

kol5:prc:

Jdi si zkusit reklamovat po 8 nebo 9 letech zacinajici korozi a pak mi dej vedet, jak jsi uspel! Nejsem si s tim tak uplne jisty, ze musis dodrzet servisni prohlidky kvuli zaruce na karoserii. Zjistim... dnes neuspejes skoro s nicim ani v zarucni lhute stanovene zakonem na veci - 2 roky, vsude jen koukaji, jak te ochcat!

Reklamoval jsem pate dvere u felicie a jelikoz jsem mel servisni prohlidky,zaruku uznali...Ale jak koukam,Tobe neco vysvetlovat,je nad lidske sily...Asi to beres z toho sveho hlediska... :p

Editováno: , autor: Georg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas snad zaruku u noveho vozu na karoserii nekde kolik 10,nebo 11 let??

Ted presne nevim...a takovou zaruku ti uznaji pouze pri dodrzeni vsech servisnich prohlidek...Je to tak tezke to pochopit??

kol5:prc:

Jdi si zkusit reklamovat po 8 nebo 9 letech zacinajici korozi a pak mi dej vedet, jak jsi uspel! Nejsem si s tim tak uplne jisty, ze musis dodrzet servisni prohlidky kvuli zaruce na karoserii. Zjistim... dnes neuspejes skoro s nicim ani v zarucni lhute stanovene zakonem na veci - 2 roky, vsude jen koukaji, jak te ochcat!

Reklamoval jsem pate dvere u felicie a jelikoz jsem mel servisni prohlidky,zaruku uznali...Ale jak koukam,Tobe neco vysvetlovat,je nad lidske sily...Asi to beres z toho sveho hlediska... :p

Neni to nad lidke sily, ja to vse chapu, jen to proste neuznavam... Pokud jsi zaprisahly clovek SKODA servisum, bud a uzivej si to dokud jich jeste par slusnych je. Mozna si jednou vzpomenes na tuto debatu! ;) Bohuzel, mam proste jen negativni zkusenosti, bratr koupil take novou octu, 2 roky po me a naprosto shodne jednani... HUMUS!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja nejsem zaprisahly clovek skoda servisu,to ani omylem...Jen se od zacatku snazim TOBE!! vysvetlit,jak to s tema razitkama v servisce potom muze dopadnout...Nic vic... :prc:

A ja se ti snazim rici, ze je mi toto uplne jedno. Asi jsem to nerekl primo, tudiz rikam ze na 2. garancku jdu ke znamymu do garaze, kde mi udela to, co mi Skoda udela 5x draz... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...

Když vidím tu naskenovanou FA na začátku je mi na zvracení.

Proč proboha sundavá buben ve 20 000km???? Co tam asi tak může po 20 najít. Destičky demontáž? Proč????? Posvítit baterkou a vidím, ale to by zase místo čističe brzd za 200 musel učtovat vysvicený baterie a prasklou žárovičku... :p

Kupuju nový auta a na záruku jim seru, nechodím ani na první garančku. To co ušetřím na garančkách je dostatečná rezerva abych opravil co se podělá. Za už 4 nové auta každé 6 let se mi nepodělalo nikdy nic co by bylo v záruční době...... takže i kdyby se totálně vysypal motor, tak mám našetřeno.... ale zatím jsem asi tak 150 000kč v plusu :D

přeposlední - toledo jsem měl 6 let a bylo v servisu jen jednou - ve školícím středisku Bosch hledali proč škube. Nakonec to byl snímač otáček v rozdělovači (ještě je druhej u setrváku myslím). Verdikt zněl 20 000 novej rozdělovač, za půl hodiny volal že našel že Fiat ten snímač (Valeo) dodává zvlášť za 2500 - takže i s prací cca 4000.... 3dny před dovolenou.... docela koukal když jsem mu za 14 dní se tam objevil znova s flaškou Proška...

Nynější Octa 2003 byla taky jen jednou - když se telefonista zastavil o můj zadek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

díky za odpověď, máš pravdu, taky když jsem viděl tu fakturu tak jsem si říkal, že si snad dělají prdel, ale je to asi všude stejný. Tchán byl s Thalií a platil zhruba to samé, inu, někde vydělat musí, ale proč na mně. :((

Ale jak je to s leasingem? Musím na garančku, když to auto vlastně není moje? No napsal jsem do servisu e-mila, Autoprodej Dukla Pardubice, tak pak budu referovat.

Ale moc se mi tam nechce, je to už moje druhá octa a tak už jsem zvyklej si dost věcí udělat sám, a navíc mne to i baví:)).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No s leasingem nevím - auta u nás ve firmě co jsou na leasing si všechno řeší lasingovka - od přezouvání zimní - letní , garančky.... pokud vím tak firma cáluje měsíčně leasingovce a o nic se nestará....

No ale do splacení leasinku je auto jejich a stejně jako vyžadujou pojištění budou myslím vyžadovat značkový servis....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No k záruce na karoserii, tak u filcky jsem pátý dveře vyreklamoval 1/2 roku před vypršením záruky a sám technik během několika garanček mě na to upozorňoval a radil mi ať to nechám až na konec záruky. Mám 1,6 a letos mě to taky čeká ,ale 7000 za dva roky mi zase nepřipadá taková hrůza jsem živnostník a taky nedělám nic zadarmo a když to jde, tak rád vydělám hodně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...