Přejít na obsah

Plovoučka nebo lino???


Dundee

Doporučené příspěvky

Budu rekonstruovat bytové jádro, tím pádem budu předělávat i kuchyň. Nyní stojím před otázkou co použít na podlahu.

Jaký je Váš názor na použití plovoučky a nebo linolea v kuchyni a předsíňi. Co by jste doporučili.

Pokud je na výběr mezi těmito možnostmi, bral bych lino. Kvalita s pestrost sortimentu už je dneska rozhodně jinde než za totáče, lino je "teplé" a tlumí hluk. Plovoučka mně osobně nesmí v bytě ani do kumbálu!

Jo a pozor, je třeba rolišovat linoleum a PVC! Rozdíl v kvalitě a ceně značný!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych bral jednoznačně lino, je mnohem příjemnější a je pravda, že kvalita je dnes už jinde.

My navíc máme lino, které napohled jako plovoučka vypadá a když přišla návštěva, tak si museli kleknout,

jelikož nevěřili, že to doopravdy lino je :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, lino. Do kuchyne jednoznacne. Ale nesetri na nem. Jak uz psal srandek, u nas tomu taky nikdo neveri, ze jde o lino. Je fakt ze nas stalo vic nez plovoucka vedle do pokoje, ale je fakt pekny, krom vzorku ma i "ryhy" takze iluze je dokonala. No a jako jeste jeden z argumentu, Pokud mas maly ditko, ktere leze po ctyrech, tak mu to na linu klouza min nez na plovoucce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

osobně bych volil dlažbu.

každopádně vše má své + i -

lino - před pokládkou se musí srovnat povrch, každá nerovnost se po čase projeví, ale zase je lehká pokládka a když omrzí, tak se dá jednoduše nové. Údržba je běžná jako u plovoucí p., když spadne cokoliv - zásek je tu

plovoucí p. - malé nerovnosti si srovnávat nemusí, pokládka je o něco složitější, ale jde taky svépomocí. Kvalitní podlaha vydží i hrubší zacházení - osobně můžu potvrdit, že vydržela navážení betonu kolečkem do sousední místnosti.

Ve všech případech jde o peníze, kvalita je drahá, al ezase ta plovoucí je podle mě v dnešní době IN

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám zkušenosti jak s linem tak plovoučkou a musím říci, že ani u jednoho jsem neměl problém.V původním bytě jsem dal lino v designu plovoučky a jak už bylo zde psáno, není skoro to poznaz jestli je to lino nebo plovoučka.

Teď jsem rekonstruoval kompletně celej 3+1 a mám všude plovoučku i v kuchyni a je to v pohodě.Dokonce po bytě běhá pes /zlatej kokršpaněl / a jediný je to, že klape drápkama, ale poškození žádný, i když behá po bytě a snaží se vybrat zatáčku :D . Takže jednoznačně nelze říci, co je lepší/vhodnější. Každý podle vkusu-peněz-šikovnosti.

U plovoučky hodně záleží na její kvalitě proti otěru-poškrábání.Nebrat ty levný z BauMaxu a OBI, kde stojí metr 100Kč

Editováno: , autor: Marek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...