Přejít na obsah

Kde jste byli letos na dovolené?


rolbař

Doporučené příspěvky

hele bando, za necelý měsíc jedu na školení do Itálie, navrhl jsem ženě aby jela taky. Docela chce, ale podmínka je, že veme sebou i našeho ročního prcka. Jak je to s papírama přes hranice? Musí být v pasu? Jedu do Fiuorenzola dArda(nebo jak se to píše), kousek od Piacenza a Parmy. Budu to Brát přes Švýcarsko.

hele, tak jak to je, musí být v pasu nebo stačí třeba jen rodnej list nebo vůbec nic?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele, tak jak to je, musí být v pasu nebo stačí třeba jen rodnej list nebo vůbec nic?

Myslím, že by bylo dobré, kdyby alespoň jeden z vás ho měj psaný v pasu je jedno kdo, při společném vašem příjmení. Pokud jen spolu žijete, tak by měla mít zápis matka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TAk na druhý pokus to už vyšlo, autičko šlapalo, jak nikdy před tím

Byly jsme v Krvavici, vedle Makarské, nádhera, počasí letos vyšlo perfektně

Jednou ráno jsme vyjeli na horu Sv.Jure 1762m.n.m, cesta až nahoru byl zážitek, na kterej asi hodně dlouho nezapomenu. Vlezlo se na ní jen jedno auto a pak už nic, místy jsem viděl mezi zrcátkem a skálou mezeru tak na pěst, ale ten výhled za to stál, mají tam neskutečně krásnou krajinu

post-1015-1218972874_thumb.jpg

post-1015-1218972888_thumb.jpg

post-1015-1218972898_thumb.jpg

post-1015-1218972911_thumb.jpg

post-1015-1218972919_thumb.jpg

post-1015-1218972930_thumb.jpg

post-1015-1218972937_thumb.jpg

post-1015-1218972955_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikomu nedoporučuju, nepřeju apod.... následující návštěvu tohoto: www.moravka.com !!!! Na netu vše OKi, ale na tříhvězdičkový hotel kde nic nefunguje .............no humus...........nakonec to skončilo poškrábanou oktou od majitele, když jsme chtěli slevu...... :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

tak ještě žena nakrmí prcka a razíme. Jen jsem měl ještě asi před 2 hodinama trošku šok, když jsem zjistil, že mladá s námi jede taky. Jsem si celou dobu myslel, že bude u dědy :) Tak jsem ještě rychle volal Maurovi co na to v hotelu. V hotelu no problemo a bude to za stejno jako kdyby nejela :palec2:

Pak můžu podat reference na bydlení www.hotelleruote.it/engl/index.html Jinak rozdíl mezi tím, kdybych jel sám a mezi tím, že jedeme všichni je v ceně hotelu směšných 17 Eček na noc.

Editováno: , autor: TomasB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsme zpět. V úterý jsme vyrazili večer a ráno asi v 6 jsme už zaparkovali v Parmě a do 12 hodin jsme šmejdili po Parmě. Pak přesun do La Specia, respektive pak přesun asi 11km na koupání pro děcka do Portovenere(nebo tak nějak). Pak přesun do Roveleto di Cadeo, ubytování asi ve 23hodin. Konečně jsem si dal sprchu a šel se skoro po dvou dnech bez spánku vyspat. Pak 2 dny pracovně, žena šmejdila s děckama po okolí. V sobotu po snídani jsme naházeli krámy do auta směr Gardaland u Lago di Garda, tedy místo, které zde Murder doporučil. No a to bylo asi to, co by vás mohlo zajímat nejvíc. Z Gardalandu jsme odjížděli nějak kolem jedné hodiny ranní dnes. Trošku byl docela zásadní problém s naftou. Uvědomil jsem si, že mám naftu jen asi na 200km, což se nejevilo moc pozitivně ve světle dané hodiny a dne s přihlédnutím na taliánské zvyky kolem čerpacích stanic. V drtivé většině zavřené!!! Na toto bacha!!! Docela snadno tak můžete skončit na suchu a bez šance někde načepovat. Já měl nakonec štěstí a načepoval jsem na Agipu před mýtnicí na dálnici na Brener. Široko daleko jediná otevřená pumpa!!! Navíc jejich pumpy nejsou jako u nás, ale často jen jeden-dva stojany, budka s židlí a nic víc. Po asi 60-70km dálnice jsem už nějak nestíhal po celodenní aktivitě na sluníčku v Gardalandu a do půl šesté ráno jsem to odstavil na SOS odpočívadle a dal trošk spánku. Domů jsme dorazili ve 14 hod i s kupou zastávek na čůrání a krmení. Cestu zpět jsem měl rychlostní průměr 134km/h.

No a teď něco fotek. Tak třeba La Specia, respektive ten Portovenere.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě doplním k cestování. Pokud se nechcete trmácet minirychlostí, tak berte cestu jen přes dálnice. Já zkusil pro zajímavost vynechat na navigaci ke konci cesty placené dálnice co se bude dít. Mělo to dva aspekty. První, šílená cesta co řízení týče. Myslím, že si to řada z vás ani neumí představit, co znamená přes 100km horama. Druhý aspekt, uvidíte to, co dálnice neposkytne. Tady foto z hor. Opecně řečeno, jakékoliv cesty mimo dálnice jsou dost šílené a s našimi se to nedá srovnávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gardaland. Vstupné dospělí 35,- dětská do 10ti let 29,-, parkoviště 5,-. Delfinárium 5,- za osobu, včetně dětí. Plus další útrata. Suma sumárum jsme tam nechali bez pár drobných 150,-. Expres(předbíhací lístek), tak ten jsme nesehnali a pěkně jsme byli nasraní, protože fronty byly neskutečné. Přijeli jsme tam někdy kolem 11 hod. a na vstupu ta slepice neuměla anglicky a já ještě nevěděl jak se ta předbíhačka jmenuje. Nerozuměla mi a poslala mně na informace. Než jsme tam došli, tak mi paní sdělila, že express finito. Ty předbíhací lístky se jmenujou EXPRESS, takže chtějte přesně toto, to by vám měli rozumět. Hlavně je ale jejich počet omezený a jak se vyprodají, tak je vymalováno. A to se stalo nám. A bez toho express je to docela na p.ču. Takže přijet co nejdříve(otevírá se v 9 hod a zavírá ve 24) a jako první si sehnat tu předbíhačku. Myslím, že ani s předbíhačkou se nedá stihnout všechno, natož bez ní. Jinak je to teda opravdu mrdózní a nejen děcka si to užily.

Je tam toho opravdu mega moc a asi by se to nedalo zvládnout všechno během jednoho dne i kdyby tam bylo liduprázdno. Asi největší nářez bylo Blue Tornado, kdy to je teda let jen na odhadem 20-30sekund, ale masakr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda toho expresu, bez něj to je fakt na ...... My jsme tam dorazili taky kolem 11:00 a hned na první atrakci (u toho stromu fronta na letadýlka co tam jezdí nahoře po koleji) jsme vlezli obráceně a ocitli jsme se ve vstupu pro expres, tam jsem zahlídl tu neskutečnou frontu, tak hned jsem to otočil a šel hledat, kde koupit ten expres. Měl jsem nastudováno z netu, že něco takového existuje, jinak bych netušil co to je. Trvalo mi skoro hodinu než jsem našel kde to koupit, přes kasy mě nechtěli pustit a říkali něco o tunelu, bohužel já nezvládám ani tu angličtinu, používám evropskou angloněmeckočeštinu a furt mě posílali někam nějakým tunelem. Tak jsem pak znásilnil svačícího securiťáka a ten mě odvedl do westernového městečka a tam to prodávali. Tak jsme po hodině hledání šli konečně na atrakce. Teď musím počkat než menší prcek povyroste o 25 cm, aby měl 130 cm a mohli jsme na všechny atrakce a pojedeme tam tak na 2-3 dny. Jen pak sehnat ještě ubytování je nějakej hotel přímo u toho ***** ale tam píšou něco kolem 900,-Eur za noc a na to bohužel nemám. Jinak fakt super a jednoznačně doporučuju buď při cestě k louži, nebo i jako prodloužený víkend.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak cokoliv bylo placené, tak bylo v pohodě, protože o to byl minimální zájem. ;) A třeba ti delfíni byli super. Taky jsme si všimli, že docela hodně talošů si tam nosili svačinky z domu a brali si vodu ve velkém do PETek právě v tom vesternovým městečku. A pak že jsou češi paštikáři :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda toho expresu, bez něj to je fakt na ...... My jsme tam dorazili taky kolem 11:00 a hned na první atrakci (u toho stromu fronta na letadýlka co tam jezdí nahoře po koleji) jsme vlezli obráceně a ocitli jsme se ve vstupu pro expres, tam jsem zahlídl tu neskutečnou frontu, tak hned jsem to otočil a šel hledat, kde koupit ten expres. Měl jsem nastudováno z netu, že něco takového existuje, jinak bych netušil co to je. Trvalo mi skoro hodinu než jsem našel kde to koupit, přes kasy mě nechtěli pustit a říkali něco o tunelu, bohužel já nezvládám ani tu angličtinu, používám evropskou angloněmeckočeštinu a furt mě posílali někam nějakým tunelem. Tak jsem pak znásilnil svačícího securiťáka a ten mě odvedl do westernového městečka a tam to prodávali. Tak jsme po hodině hledání šli konečně na atrakce. Teď musím počkat než menší prcek povyroste o 25 cm, aby měl 130 cm a mohli jsme na všechny atrakce a pojedeme tam tak na 2-3 dny. Jen pak sehnat ještě ubytování je nějakej hotel přímo u toho ***** ale tam píšou něco kolem 900,-Eur za noc a na to bohužel nemám. Jinak fakt super a jednoznačně doporučuju buď při cestě k louži, nebo i jako prodloužený víkend.

nevím, jestli je to standartní cena, ale já platil za noc v tom hotelu La Ruote v Roveleto di Cadeo 68,- na firmu + 17,- soukromě za manželku. Děcka grátis. Postele tam maj široký jak prase, asi tak 2m, takže nejen s mrňavým capartem, ale i s větším prckem se tam vyspíš v pohodě. Takto velká postel je brána na jednu osobu. Ostatně v trošku slušnějších hotelech je široká postel standard. A Taloši maj děcka rádi, tak pokud to nebude zrovna puboš velikosti dospělého, tak bude asi grátis. Jenže to možná nebude normální cena, ale to FPS asi s tím hotelem má nějakou dohodu na lepší cenu, protože nahoře v pokoji byla uvedená cena nějakých 145,- za noc/pokoj. Pracovně to bylo fajn, protože z hotelu do FPS to bylo autem 10min. Je to spíš se jich zeptat. A je to jen asi hoďku od toho Gardalabndu. No můžeš to zkusit, myslím si ale, že jsou v tom hotelu pečení vaření. Jinak z toho Roveleto di Cadeo je to asi 10km do Piacenzy, kterou na mapě najdeš v pohodě.

Pokud by byl ten pokoj pro 2(rozuměj 4 ;) ) normálně dražší než těch 85,- tak bych případně brnknul Maurovi jestli by se to nedalo zařídit.

Editováno: , autor: TomasB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pohodě prcek tak rychle nevyroste to je tak za 3-4 roky, Pochybuju že by za rok hodil 25cm :D . To byl hotel přímo v něm je to nějakej zámek a má to pět hvězd, to jen jako extrém, jinak taloši mě překvapili ve vnitrozemí maj tří hvězdy srovnatelné kvality jako skopčáci čtyř. Já objednávám hotely po Evropě přes HRS dnes to jde už i česky a absolutní spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pohodě prcek tak rychle nevyroste to je tak za 3-4 roky, Pochybuju že by za rok hodil 25cm :D . To byl hotel přímo v něm je to nějakej zámek a má to pět hvězd, to jen jako extrém, jinak taloši mě překvapili ve vnitrozemí maj tří hvězdy srovnatelné kvality jako skopčáci čtyř. Já objednávám hotely po Evropě přes HRS dnes to jde už i česky a absolutní spokojenost.

co to je to HRS? Mně to vždycky zajišťuje protistrana a snad téměř vždy mají nějaký hotel, kde mají dohodnutou speciální cenu pro své hosty. Mně jen pošlou kontakt na hotel, přijedu, check in a je to.

jak píšeš o těch hvězdičkách, tak mně v některých věcech docela zklamali. Třeba tam nebyla obouvací lžíce a nic na čistění bot, což je standard. Pak mně udivilo, že tam nebyly peřiny, s tím jsem se taky ještě nesetkal. V Itálii je to ale asi běžné. Prej je na léto schovávají, tak jsem si je nechal přinést. Internet tam byl placenej, a to docela za nevlídných podmínek. To bejvá obyčejně v ceně taky. Ale jinak mimo uvedené plná spokojenost.

Editováno: , autor: TomasB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Týden dopředu je málo, ale delší dobu jsou už zajímavé ceny. Teď už nejezdím na poslední chvíli, tak objednávám tak měsíc dopředu a to jsem sehnal například v tý Itálii čtyřhvězdu dva pokoje se snídaní celkem za 105,- Eur a to je super cena. a ve většině jde zrušit rezervace do 18:00 den před příjezdem, bez sankcí. HRS je jeden z největších rezervačních systémů na ubytování v evropě (pokud není nej) a je to německá společnost.

Jinak peřiny v létě v itálii nenajdeš jsou tam jen prostěradla na přikrytí, čištění bot bývá většinou na chodbách, lžíci nehledám takže ani nevím a internet jsem měl v obou zdarma buď na recepci veřejné pc nebo na pokoji wi-fi.

Editováno: , autor: murder
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...