Přejít na obsah

Geometrie vozu - protokol z měření


JirkaW

Doporučené příspěvky

Dostal se mi do rukou protokol z měření geometrie mého vozu (Fabia Combi) a zaráží mě jedna hodnota. Tou je příklon na přední ose, kde se hodnoty mezi sebou diametrálně liší(vlevo 3°44', vpravo 13°27') . A to i oproti hodnotám záklonu. Zajímalo by mě, jaká hodnota příklonu je předepsána a jaké jsou tolerance, neboť z protokolu to není vidět. A jestli je tato hodnota vůbec seřiditelná a na co má vliv. V servisu nastavovali jiné parametry, ale s tímto nikdo nic nedělal.

Auto táhne doprava, nemají na to vliv osazené pneumatiky a já už nevím, co s tím.

post-6986-1183278286_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Příklon je úhel osy otáčení spodního kuláku od kolmice na vozovku.

Takže buď rameno moc dovnitř/ven (pravé ven, levé dovnitř) nebo blbě díra v těhlici. Že by jsi měl od výroby křivě díru v těhlici pro rejdový čep? Jednu stranu moc svisle a druhou moc nakřivo? Nebo celou nápravnici doprava?

Taky se podívej, jestli nemáš urvané silenbloky v rameni.

Toto jsou jen teoretické úvahy nad rozdílem těchto dvou úhlů.

Taky může být jen nakloněné auto.

Znám takové, co si pilovali dírky v rameni pro čep, aby měli na obou stranách stejné úhly.

Viz obr. Odklon - A, příklon - B. (Prostřední osa je kolmice.)

Odklony máme samozřejmě mínusové, protože máme kola lehce do "A" a ne do "V".

Přesto bych se tím netrápil.

post-105-1184155862.jpg

Editováno: , autor: jargoon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Me Fabie taky tahne doprava. Pry s tim geometrie nema co delat. Je to pneumatikama. Stava se to treba kdyz prehodis predni za zadni. Nekdo to resi rozdilnym tlakem v pneumatikach ;)

ak si bol na geoske a vsetko mas v tolerancii, resp vytargetovane, tak skus vymenit pneu na diskoch, pootacat ci poprehadzovat a uvidi, na 99% to pomoze, mne tiez pomohlo (a laserova geoska za 1200SK ukazala ze mam skoro vsteko v strede a auto aj tak tahalo do strany)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak si bol na geoske a vsetko mas v tolerancii, resp vytargetovane, tak skus vymenit pneu na diskoch, pootacat ci poprehadzovat a uvidi, na 99% to pomoze, mne tiez pomohlo (a laserova geoska za 1200SK ukazala ze mam skoro vsteko v strede a auto aj tak tahalo do strany)

Byl sem taky na laserove geometrii, vsechno OK. nastesti sem za ni nemusel davat takove hrisne prasule jako ty. Nezbyva nez prehodit predni za zadni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...