Přejít na obsah

ozvuceni


Draajea

Doporučené příspěvky

Zdravim, nedavno jsem koupil sve prvni auto. -->Fabii...detaily nejsou dulezite.Ma to naprosto strasne radio a repraky taky nic moc, chtel bych od vas poradit, jake reproduktory a radio by byly asi tak nejvhodnejsi...nejsem zadny hi-fista, takze nechci zadne "vecicky" do kufru...proste radio, reproduktory do predu a do zadu...a aby byly samozrejme kompatibilni do Fabie...to radio by melo samozrejme umet prehravat format mp3 a rad bych take bluetooth...

ale nejvic mi jde o ty reproduktory, pac nevim, jak se pozna, ktere repro jdou do Fabie nejakou normalni cestou, ne je tam nejak sroubovat atd...

diky moc

EDIT: tam melo byt : "celkove ozvuceni..." (ne oznaceni)

Edit by Igor: Upravil som ti ten nazov prispevku :palec2:

Editováno: , autor: Igor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přední repráky ve fabce jsou nýtovány na plastových podložkách. Ty vyhoď i s repráky. Buď si udělej nové z MDF desky nebo si kup nové plastové.

Jestliže máš rozpočet cca 15000,- a chceš rádio s BT podívej se především na Pioneer DEH-P65BT. Jsou i levnější ale u některých (55BT) nebudeš mít plnohodnotné ovládání telefonování a u některých (většina ostatních v podobné ceně) budeš must dokupovat BT modul. U některých levnějších Kenwoodů je ten modul už v ceně. Osobně bych se na to ale vyprd. Jednak proto, že za rádiem není místa nazbyt a musel bys tam ten modul někam nacpat. Druhak je ten 65 BT velmi dobrý a jediné co od něj natáhneš je mikrofonek.

Pokud jde o reproduktory a splnění cenového limitu doporučoval bych dopředu Axton CAC2.6ES (3750,-) ... http://autoaudio.wsc.cz/Kompo/Axton/fr0.html ... nebo novinku Axton AC26ES. Dozadu pak stejnou značku v koaxiálním provedení provedení 10 cm kvůli zachování jednotného charakteru zvuku vepředu i vzadu ... http://autoaudio.wsc.cz/Koax/Axton/fr0.html ... Do rozpočtu se vejdeš a bude to dost slušné. Pokud ještě trochu vytlumíš dveře dostaneš z toho i docela basy. Subwoofer to nenahradí v žádném případě ale budeš hrát a časem uvidíš jestli budeš subwoofer chtít. Hodil by se tam maličký aktivní box Axton AB20A.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě kup komponentní systém. Středobas dáš do původního umístění a výškáč kamkoliv jinam. Třeba do prostoru zrcátka, na palubku a pod. V balení komponentních systémů jsou i různé typy montážních domků, které takovou montáž umožní.

Pokud jde o ten zesík tak ten potřebuješ k pasivnímu subwooferu. Axton AB20A, o kterém jsem se zmiňoval je aktivní subwoofer. Znamená to, že má zesilovač vestavěný takže už žádný další nepotřebuješ. Jen mu natáhneš signál a napájení. Můžeš se na něj podívat na mém webu ... http://autoaudio.wsc.cz/Boxes/Axton/fr0.html ... a když klikneš na obrázek můžeš si přečíst test té maličké bedýnky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Taky přispěju svojí zkušeností s osazením do Fabie.

Ctěl jsem si pořídit hudbu v duchu hesla "za málo peněz hodně muziky", a myslím, že se mi to povedlo.

Radio mám Pioneer DEH-P 40MP. Jak píše ALL 01, nejlevněší pioneer s BT je DEH-P65BT.

V předu jsou repro Pioneer-TS-H1704 a vzadu dvoupásmové ovály Pio. TS-A6901 v platu.

Ty přední jsou určeny do jiných aut (P206) ale do Fabky pasují a hrají skvěle.

Výškovka je schovaná v trojúhelníku pod zrcátkem.

Při výběru reproduktorů jsem bral ohled na jejich příkon ve vztahu k rádiu bez použití zesilovače.

Na radiích Pioneer lze nastavit vlastní ekvalizační křivku, a DEH-P 65 BT má tuším proměnné podsvícení,

takže i zelené je možné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Zdravim, nedavno jsem koupil sve prvni auto. -->Fabii...detaily nejsou dulezite.Ma to naprosto strasne radio a repraky taky nic moc, chtel bych od vas poradit, jake reproduktory a radio by byly asi tak nejvhodnejsi...nejsem zadny hi-fista, takze nechci zadne "vecicky" do kufru...proste radio, reproduktory do predu a do zadu...a aby byly samozrejme kompatibilni do Fabie...to radio by melo samozrejme umet prehravat format mp3 a rad bych take bluetooth...

ale nejvic mi jde o ty reproduktory, pac nevim, jak se pozna, ktere repro jdou do Fabie nejakou normalni cestou, ne je tam nejak sroubovat atd...

diky moc

EDIT: tam melo byt : "celkove ozvuceni..." (ne oznaceni)

Edit by Igor: Upravil som ti ten nazov prispevku :palec2:

Ahoj jestli muzu poradit tak mrkni na stranky www.hificar.cz

myslím ze tam maji dobre ceny a i znacky jako napr.Groun zero Dragster apod....bratr od nich bral repra do Peugeotu 206 (má ji novou) objednával repra Ground Zero typ nevim ale pr130 za 1500kč i s vyskacema......dal repra do pred.dveri taky GZ 160mm(mont hloubku a typ taky nevim) za 1890kč i s vyskacema...podotykam ze se jedna o komp.repra tj.stredobas repro a vyskac zvlast.dale ma zesik na pohon woofwru taky GroundZero GTZ něco vykon RMS 100W X2 za 2050kč a subwoofer sinus live za 1400kč!!!!250mm 2X kmitaci civka..s tim ze za ty prachy nekupis ani bednu na woofer a casem muze koupit lepsi reprak...tohle vse je z vyse uvedenych stranek.radio ma Pioneer DEH 3900MP z Hcentrum expert zlin za 2800kč.

no....myslim ze to hraje solidne :)jako kvalitni zaklad to bohate staci....cena taky myslim dobra kolem 10500kč včetně kabelů atd..

tak doufam ze ti tahle esej trochu poradila a urco mrkni na ty stranky!!!

PS: Myslím že odborníkem na audio je tady pan LEWIS zkus jej kontaktovat mě poradil velice odborne a ochotně!!!!!

Editováno: , autor: xtrack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

zdravim...konecne mi jde net (po dlouhe dobe). ani sem vlastne nepsal, ze sem sice uz mel svoji fabii, ale jeste sem nemel ridicak (nizky vek), ale vcera sem ridicak udelal, jeste ho sice nemam doma, ale ted chci konecne uz vyresit to radio atd...puvodne sem chtel svou fabii nejak tunningovat, ale tak nejak protoze sem student, tak si necham penize na neco uzitecnejsiho...ale radio a repro si koupit chci.

Nemam nijak extra vysoke naroky, nejsem zadny expert, vse bude lepsi nez to co tam ted je, spis koukam na design a chtel bych ten BT, abych to mel jako handsfree...ted se mi mmoc libi a hodne uvazuji o radiu: clarion fb278rbt clarion

a pak nejake ty repraky...uvedomil sem si, ze stejne budu sedet ve fabii vzdy na pozici ridice, takze vepredu, takze asi ani nebudu kupovat zadny repraky dozadu. A do predu bych chtel nejaky repraky, abych proste nemusel delat zadny slozity zasahy do auta, aby se vse schovalo pod ty mrizky a aby to odpovidalo asi tak kvalite autoradia o kterem uvazuju...

Muzete mi teda nejak poradit, nejake typky..:) nazory k tomu clarionu...

dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...clarion...dobrý....to, že budeš sedět jen ve předu neznamená, že dávat repro do zadu je zbytečné.Když dáš ovály do plata tak ty ti vylní prostor nižšímy tóny.

Co se týče předních repro tak zásah budeš muset stejně udělat a to z důvodu, že původní repro musíš odstranit odvrtáním a k novým repro budeš potřebovat nový plastový kroužky.

Teď jde o to kolik chceš investovat.

post-845-1188585871_thumb.jpg

post-845-1188586085_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
zdravim...konecne mi jde net (po dlouhe dobe). ani sem vlastne nepsal, ze sem sice uz mel svoji fabii, ale jeste sem nemel ridicak (nizky vek), ale vcera sem ridicak udelal, jeste ho sice nemam doma, ale ted chci konecne uz vyresit to radio atd...puvodne sem chtel svou fabii nejak tunningovat, ale tak nejak protoze sem student, tak si necham penize na neco uzitecnejsiho...ale radio a repro si koupit chci.

Nemam nijak extra vysoke naroky, nejsem zadny expert, vse bude lepsi nez to co tam ted je, spis koukam na design a chtel bych ten BT, abych to mel jako handsfree...ted se mi mmoc libi a hodne uvazuji o radiu: clarion fb278rbt clarion

a pak nejake ty repraky...uvedomil sem si, ze stejne budu sedet ve fabii vzdy na pozici ridice, takze vepredu, takze asi ani nebudu kupovat zadny repraky dozadu. A do predu bych chtel nejaky repraky, abych proste nemusel delat zadny slozity zasahy do auta, aby se vse schovalo pod ty mrizky a aby to odpovidalo asi tak kvalite autoradia o kterem uvazuju...

Muzete mi teda nejak poradit, nejake typky..:) nazory k tomu clarionu...

dekuji

Ten Clarion urcite neni spatny ale moc si ho nedovedu designove predstavit ve Fabii.

Jinak jak pise fancarhifi, napis orientacni cenovou predstavu a muzem ti udelat nabidku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...