Přejít na obsah

karoserie 2002 octa


Lukáš85

Doporučené příspěvky

Me se stalo to,co tu popisuje snap. Mam stribrnou metalizu a presne kolem vicka nadrze to malinko zacina reznout. Nevim ale jestli to Skodovka uzna jako reklamaci. Servisku mam a auto je stare 9 let.

Je to známý problém prvních octávek. Reklamovat by to neměl být problém.

Ale co je zajímave už jsem viděl dost combajnů, co mely orezlý 5. dveře. Že by další bolavé místo Octavek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me se stalo to,co tu popisuje snap. Mam stribrnou metalizu a presne kolem vicka nadrze to malinko zacina reznout. Nevim ale jestli to Skodovka uzna jako reklamaci. Servisku mam a auto je stare 9 let.

Je to známý problém prvních octávek. Reklamovat by to neměl být problém.

Ale co je zajímave už jsem viděl dost combajnů, co mely orezlý 5. dveře. Že by další bolavé místo Octavek?

Daval sem tusim foto do fotografickejch ulovku z ulic, ten mel kolem nadrze normalne 5cm diru a zjevne mu to vubec nevadilo :) Az me zarazi, co maj octavky pred faceliftem problemu, ktery se faceliftem odstranily, treba plastovy podbehy na zadni kola kvuli ty nadrzi, atd. Konstrukcne bylo pred faceliftem fakt dost az podivuhodnejch chyb, ktery mi pridou jak naschvaly od VW, stahovacky, pakovani steracu, nektery cidla, svetla, atd. to jsou dily, ktery jsou kvalitou na urovni snad i pred FordT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me se stalo to,co tu popisuje snap. Mam stribrnou metalizu a presne kolem vicka nadrze to malinko zacina reznout. Nevim ale jestli to Skodovka uzna jako reklamaci. Servisku mam a auto je stare 9 let.

Je to známý problém prvních octávek. Reklamovat by to neměl být problém.

Ale co je zajímave už jsem viděl dost combajnů, co mely orezlý 5. dveře. Že by další bolavé místo Octavek?

Daval sem tusim foto do fotografickejch ulovku z ulic, ten mel kolem nadrze normalne 5cm diru a zjevne mu to vubec nevadilo :) Az me zarazi, co maj octavky pred faceliftem problemu, ktery se faceliftem odstranily, treba plastovy podbehy na zadni kola kvuli ty nadrzi, atd. Konstrukcne bylo pred faceliftem fakt dost az podivuhodnejch chyb, ktery mi pridou jak naschvaly od VW, stahovacky, pakovani steracu, nektery cidla, svetla, atd. to jsou dily, ktery jsou kvalitou na urovni snad i pred FordT.

Tak to mám asi sakra povedený kus, zatím jsme si vychutnal jsem stěrače, svody a včera silemblocky na ramenou. Mám MR98 a zatím nikde nekvete :p možná malilinko ten černý sloupek na zadních dveřích za řidičem. :D

Tak jsem si na zkoušku zavolal do aut. servisu a záruku by uznali jen v případě, že jsem tam chodil na garančky :(

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím všechny,

předfaceliftovou jsem měl ještě před 14ti dny , tam jsem neviděl ani tečku rezavou ,a byla 99r.v. , ted jsem koupil 02 a že jsem si nevšiml těch rezavejch dveří,nebo kousků ,to mě dostalo až tady v garáži. DAlší věc , v servisce napsán servis za 40000kč a převodovka skoro bez oleje, to mě dostal ještě víc.Tak nevim jestli nejet k bývalému majiteli a hodit mu to na hlavu ;) Ale díky za odpovědi. Mám teda pěkně hnusnou octu. neva no. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo,reklamovat to lze jen za podminek co tu uz nekdo psal.Musi se jezdit s autem na garancku a pak to berou.Jinak ne.Jsou to ........ Je tam jeste par chyb co jsem slysel,ale pri serviskach to co maj delat nedelaj,tak jezdim jinam do servisu,kde vim,ze mi to vsechno zkontrolujou poradne a kvalitne.Ne jako skodovackej servis.Oni taky kdyby byli co proto,tak udelaj vyjimku a daj to doporadku.Protoze neni mozna,aby tu bylo par aut se stejnym problemem.Myslim tim korozi kolem vicka nadrze.Sem dneska potkal dve Octavie,co to meli taky.Jediny reseni je fakt to dat dohromady a dat tam podbeh.To je jediny co lze realizovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno a ked som chodil k nim na garancku tak to mozem ist k nim reklamovat a vyreklamuju mi to bez problemov? ide mi hlavne o hrdzu na zadnych dverach. Ako som pozeral v servisnej knizke, zaruka na koroziu je 10 rokov, auto ma 7 rokov takze by mi to mohli vyreklamovat. Dufam ze sa nebudu vyhovarat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno a ked som chodil k nim na garancku tak to mozem ist k nim reklamovat a vyreklamuju mi to bez problemov? ide mi hlavne o hrdzu na zadnych dverach. Ako som pozeral v servisnej knizke, zaruka na koroziu je 10 rokov, auto ma 7 rokov takze by mi to mohli vyreklamovat. Dufam ze sa nebudu vyhovarat...

Ano,melo by to jit,pokud jsi navstevoval servis pravidelne.JEstli ne tak to neuznaj.Ja bohuzel jsem dostal servisku az po trech letech od puvodniho majitele.Nasel ji pri stehovani,tak mi ji poslal.Jelikoz nemam 2y servisku vyplnenou,tak mi to zrejme neuznaj.Holt jsou to ........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja mam servisku, chodim stale do autorizovaneho servisu od prveho kilometra az po teraz a mam to vsetko potvrdene, tak dufam ze nebudu s tym problemy.... Hrdzu mam na 5.tych dverach nad SPZ, a potom aj na zadnych dverach....bol by som rad keby mi to vymenili za nove....alebo to len pretru farbou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám 7let starou a nikde žádnej rez.

9 let a rez nikde, akorat kolem nadrze zevnitr to zacinalo, osetreno, zapodbehovano a snad to bude ok. Jinak jen vyfuk horem dolem, uz mam komplet novy potrubi

Muzes mi prosim te rict,jak si to osetril? Co si pouzil atd atd. Jeden manik rikal,ze mam pouzit nejakej Mipabop. Pry to pomaha. Predem diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám 7let starou a nikde žádnej rez.

9 let a rez nikde, akorat kolem nadrze zevnitr to zacinalo, osetreno, zapodbehovano a snad to bude ok. Jinak jen vyfuk horem dolem, uz mam komplet novy potrubi

Muzes mi prosim te rict,jak si to osetril? Co si pouzil atd atd. Jeden manik rikal,ze mam pouzit nejakej Mipabop. Pry to pomaha. Predem diky.

No, skoro ;) Ocistil sem to, vymyl sem bahno z ty "policky", co tam je, obrousil, zastrikal "tim, co ted nevim jaxe jmenuje na rez", potom bitumenovym sprejem na podvozky a pak namontoval podbehy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj narez jsem koukal jen na prvních modelech kolem nádrže jen některé moc jich snad neni??......

potom kolem roku 02-03 combajn měl 5dveře hnad pod oknem špatný pozink......

a lišty u zadních dveří mezi okénkem tak ty reznou občas.....u starších kousků......

mám 11/99 vše na karoserii původní a nerezne co jsem jenom měnil byli právě lišty bočních zadních dveří.......ty byli ko....načaté......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám 7let starou a nikde žádnej rez.

9 let a rez nikde, akorat kolem nadrze zevnitr to zacinalo, osetreno, zapodbehovano a snad to bude ok. Jinak jen vyfuk horem dolem, uz mam komplet novy potrubi

Jak se tam pridelavaji ty podbehy?Musi se neco vrtat,nebo tak?Prosim odepis.Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jakto že mně to tak rezne ty dveře?? :( bouračka to nemohla být, měl jsem odstrojeno všechno ,všechna těsnění ,na prazích ty gumy , prahy nebyly nýtované ani vařené , ani sloupek , leda by nějakej blb daval nové dveře ,asi budu muset sundat tapce a mrknout dovnitř na to těsnění proti vlhkosti ,když nebude ,tak je to stříkaný ,že???? díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám 7let starou a nikde žádnej rez.

9 let a rez nikde, akorat kolem nadrze zevnitr to zacinalo, osetreno, zapodbehovano a snad to bude ok. Jinak jen vyfuk horem dolem, uz mam komplet novy potrubi

Jak se tam pridelavaji ty podbehy?Musi se neco vrtat,nebo tak?Prosim odepis.Diky.

Kdepak, zadny vrtani, nastesti. Sice tam nejsou z vyroby, ale priprava tam na ne je. Teda takhle, podbeh ma tusim 9 nebo 10 der na srouby, mne tam 2 nebo 3 chybely (na aute), ale na takovejch mistech, kde to nebylo az tak nutny, vrtani na takovym miste sem okamzite zavrhnul. Na tech 6 nebo 7 sroubech to drzi jak pribity. A je v aute i krapet vetsi ticho, obzvlast za mokra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jakto že mně to tak rezne ty dveře?? :( bouračka to nemohla být, měl jsem odstrojeno všechno ,všechna těsnění ,na prazích ty gumy , prahy nebyly nýtované ani vařené , ani sloupek , leda by nějakej blb daval nové dveře ,asi budu muset sundat tapce a mrknout dovnitř na to těsnění proti vlhkosti ,když nebude ,tak je to stříkaný ,že???? díky

Ono uz sem parkrat slysel, ze rok 2002 rezne, asi nejaka nova technologie na zkousku ci co a ponekud se to nepovedlo. Ale zkus to rozebrat, treba zjistis duvod rychle, treba ty dvere fakt jsou z jinyho auta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám 7let starou a nikde žádnej rez.

9 let a rez nikde, akorat kolem nadrze zevnitr to zacinalo, osetreno, zapodbehovano a snad to bude ok. Jinak jen vyfuk horem dolem, uz mam komplet novy potrubi

Muzes mi prosim te rict,jak si to osetril? Co si pouzil atd atd. Jeden manik rikal,ze mam pouzit nejakej Mipabop. Pry to pomaha. Predem diky.

No, skoro ;) Ocistil sem to, vymyl sem bahno z ty "policky", co tam je, obrousil, zastrikal "tim, co ted nevim jaxe jmenuje na rez", potom bitumenovym sprejem na podvozky a pak namontoval podbehy.

Ja uz jsem tez zjistoval jak na to a bylo mi doporuceno az to obrousim na plech,tak to natrit z venku i zevnitr nejakym Mipabopem. Pri to je nejaky dobry odrezovac.Nechat to zaschnout a pak udelat dobrej zaklad,barvu a lak.No a pak jeste dam tez ty podbehy dozadu a jeste co je takova ta kapsicka zenitr kolem toho vicka,tak tam asi dam silikon.Tak se prave zachytava taky bordel a to muze byt jeden z duvodu,proc to rezne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak s tou hrdzou - bol som v servise, doniesol im servisnu knizku, prefotili si ju, a povedali mi ze za par dni sa mi ozvu....no ozvali sa mi, ze mi to spravia na zaruku, ale oni mi chcu len tu cast obrusit,natriet zakladnou farbou a potom metalizov...ja som si myslel ze mi vymenia cely diel....nemali mi nahodou vymenit cely diel? alebo ako to vlastne je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak s tou hrdzou - bol som v servise, doniesol im servisnu knizku, prefotili si ju, a povedali mi ze za par dni sa mi ozvu....no ozvali sa mi, ze mi to spravia na zaruku, ale oni mi chcu len tu cast obrusit,natriet zakladnou farbou a potom metalizov...ja som si myslel ze mi vymenia cely diel....nemali mi nahodou vymenit cely diel? alebo ako to vlastne je?

To jsem se ptal tez na tuto opravu a ten technik mi rekl,ze pry to vybrousi na plech v tom danem miste a uvidi se,jak je to poskozeno.Pokud pry to bude skrz,tak to prej menej ten kus.Nevim jestli myslel cely zadni blatnik,ale mam takovy tuseni,ze jen vyriznou kolem vicka,mapasujou tam kus dilu a pak to zavarej,pry pocínujou ci co mi to rikal a nastrikaj. Kdyztak se pak podivej jestli je neco pak videt i zevnitr toho podbehu,pokud ti tam nedaj do podbehu ten plastovogumovej kryt podbehu. Jinak gratuluji.

Byl uz jste nekdo na ty reklamacce s tou rzi? Jak to opravujou. Menej celej dil nebo je n kus popripade jen brousenni a novy lak.

Editováno: , autor: DJ_Felda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...