Přejít na obsah

Felda 1,6 palubní PC


Jameson

Doporučené příspěvky

Ahoj všichni,

prosím poraďte. Před časem mi začal bláznit palubní počítač na Feldě 1,6 MPI. Fungují : teplota, dobíjení, měří čas i kilometry ale údaje související se spotřebou se zbláznily. Při volnoběhu mi ukazuje spotřebu někdy dobře 0,8l/h, nekdy 0,0 při jizdě najednou začne ukazovat 32l/km, nekdy dobře, nekdy 0,0. S tím pak souvisí i údaj o průměrné spotřebě, kterj je mimo realitu. Mám od toho i návod ale je trochu nejasnej. Doufám, že je špatnej nějakej kontakt na průtokoměru, nebo tam průtokoměr není a snímá to impulzy ze vstřiků? Prosím poraďte mi někdo, kam mám juknout a co případně zkusit vyměnit, čím zahejbat, co proměřit.

Děkuju

Jameson

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

snima to impulzy ze vstriku (skoro jiste na 1valci) zkus okouknout jestli je to ve spravne poloze,cca 5cm od kontaktu na odizolovanem dratu. pred 2ma tydny sem instaloval ten svuj :)

Ahoj,

díval jsem se na to, na kabliíku ke vstříku mám přicvaklej ten snímač.

Je to taková podlouhlá krabička cca 5x7x40mm, která je přicvaklá pomocí ocelové podkůvky ke kablíku (neodizolovanému) ke vstřiku.

Trochu jem s tím pohejbal a zaizoloval, ale PC je furt mišuge. Buďto odešel ten snímač, nebo celej PC. Neví někdo, jestli ten snímač jde vyměnit?

A případně , jestli se dá sehnat a kde? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

snima to impulzy ze vstriku (skoro jiste na 1valci) zkus okouknout jestli je to ve spravne poloze,cca 5cm od kontaktu na odizolovanem dratu. pred 2ma tydny sem instaloval ten svuj :)

Ahoj,

díval jsem se na to, na kabliíku ke vstříku mám přicvaklej ten snímač.

Je to taková podlouhlá krabička cca 5x7x40mm, která je přicvaklá pomocí ocelové podkůvky ke kablíku (neodizolovanému) ke vstřiku.

Trochu jem s tím pohejbal a zaizoloval, ale PC je furt mišuge. Buďto odešel ten snímač, nebo celej PC. Neví někdo, jestli ten snímač jde vyměnit?

A případně , jestli se dá sehnat a kde? Díky

Podívej se na stránky firmy www.apri.cz, pokud máš ve Feldě palubní počítač od nich tak ti určitě pomůžou, já jsem měl kdysi Feldu a v ní počítač typ PC-6, začalo mi to zlobit stejně jak popisuješ, zavolal jsem tam a poslali mi káblík se snímačem a ten jsem vyměnil a upevnil na 1.vstřik přesně jak to tam máš teď a pak to bylo OK.

Nic za to nechtěli , jenom poslat ten původní nefunkční káblík s čidlem zpět !!!!!

Mi-rek1,8T

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju moc za kontakt,

napsal jsem tam a obratem slíbili zaslad nové čidlo, o vráceníé starého se ani nezmínili. Klidně jim ho pošlu.

Tak snad bude o jednu potíž míň.

Zbývá sehnat novou el. stahovačku okýnka do předních dveří a udělat něco se škrtící klapkou....

Ještě jednou díky, Jameson

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...
  • o 2 roky později...

Zdravíčko, potřeboval bych poradit. Mám Felícii 1.6GLX s počítačem a podobný problém jak již zmínil "kolega". Minulí týden jsem byl s vozem na diagnostice, do které mě dostala zoufalost se spotřebou na PC (při jízdě cca 25-40 l/h) a tam zjištěn vadný vstřik na 1 válci (zkrat na kostru). Vadný vstřik jsem vyměnil, ale spotřeba se příliš neliší (při jízdě cca 15-30 l/h). Nevíte tedy, zda mi odešlo také čidlo, nebo mám závažnější problém?? Děkuji s-LEPA-k

Editováno: , autor: s-LEPA-k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...