Přejít na obsah

repro do octy


Doporučené příspěvky

Tak posledna otazocka ohladom vyberu, docital som sa este, ze lepsie oproti MTX basuju POWERBASS S-5C, co je na tom pravdy? Dik.

 

 

edit: ospravedlnujem sa za doube post, myslel som si, ze mi to automaticky editne ako na inych forach, a pozeram, ze prispevok sa uz asi neda zmazat. Poprosim o spojenie. Dik.

Editováno: , autor: cheeseburger
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čau chlapi ... koukám na matroš na tlumení ... vnitřek přeních dvěří mám vybraflexem, ale dál jsem se zatím nedostal. Ono už je to nějaký pátek, spíše víc pátků :) trochu výš jsem četl tipy jako B2 audio, STP nebo silent coat ... otázka zní, nejvhodnější material na vnější přední dveře, tlouštka a případně kolik plátů na jedny dvěře ... pokud už to má někdo odzkoušené .... díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Ahojte,

 

především velká poklona před fancarhifi, protože jsem četl fakt skoro celé vlákno a odpovídal skoro na každý příspěvek, :kol-47: ale k věci. 

Mnohokrát se tu radilo jaké repro a kam atd, ale příspěvky jsou "staré" a repro byly různé a různé, tak by jsem chtěl něco novějšího něco na míru.  :kol-28:

Mám Oktu1 kombi po faceliftu. Origo navi DX a v podstatě žádný repro, pač co tam je to je hnus. Mám rád a chtěl bych opět po letech mít v autě čistou a kvalitní muziku v dobrém poměru cena/výkon. Četl jsem tu o různých tlumeních a podložkách o kterých jsem v životě neslyšel a nevěděl, že to dělá muziku, takže prosím o rady:

 

Jaké podložky? V předu i v zadu? (vejde se tam pak origo kryt na repro?)

Jaké tlumení a kam?

Jaké repro vepředu?

Jaké repro v kufru?

Co s výškami v předu (jsou v pořádku) a v zadních dveřích?

Co s tím origo rádiem? 

 

 

JRM - L&K kombi 2002

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...pokud chceš mít v autě čistou a kvalitní muziku tak to zas není až takový problém jak by se na první pohled mohlo zdát.Odpovědi na tvé otázky jsou v celku jednoduché...

podložky MDF (kvalitní)

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/40-1-Reproduktory/201-2-MDF-redukce/5/1865-MDF-Skoda-Octavia-I

 

tlumení...cca 8ks

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/48-1-Tlumici-materialy/0/5/1599-B2-Audio

 

polepí se jak vnější část plech dveří tak i vnitřní...

 

repro do předu...

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/40-1-Reproduktory/199-3-komponentni/5/1048-MTX-RTS652

 

výška pasuje do původního místa...ale je nutné mírně upravit rožek u stahovačky.

 

u kobíka jsou v zadu malé 4x6" ovály...

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/40-1-Reproduktory/165-2-4x6/5/1780-Massive-Audio-DX-46

 

výšky v předu jsou jasné a v zadních dveří bych je nezapojoval...(akustický nesmysl škodovky)

 

...a teď pro většinu majitelů DX choulostivá otázka...osobně bych ho nahradil jiným.Tady je jen otázka co od autorádia očekáváš.Dněšní rádia ale disponují jak kvalitním zvukem, výbavou (USB/AUX/SD/BT a pod.) ale i cenou.Držet se těchto předpotopních rádií je krokem zpět...a zdůvodnit to navigací a jinými argumenty není dnes namístě.

Většina vás dnes vlastní MT s navigací takže není problém MT připojit na autorádio jako např...

http://www.pioneer.eu/eur/products/25/299/35829/SPH-DA110/page.html

 

technologie se ubírají jiným směren než stahování mapových podkladů na CD a i výrobci autorádií mají ve své nabídce už i několik modelů bez CD mechaniky.

Takže co s rádiem musíš zvážit sám...jestli si vystačíš pouze s poslechem hudby a nebo se chceš podívat i na nějaké video (popřípadě LCD využít pro zpětnou kameru)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za Tvou reakci a odpovědi. :kol-47: 

S DX máš naprostou pravdu. Jedno jediné pro je v tom, že je originál, jinak mi zatím nepřineslo žádnou radost včetně changeru, který přehrává všechna CD jen do čtvrté skladby a pak se seká, jinak je víceméně k ničemu vč navi, kterou když chceš použít, tak v každém státě musíš měnit CD s mapami - půjde z domu.

 

Chtěl bych vědět jaký je rozdíl mezi koaxiálním a komponentním repro?

Někde jsem tu četl, že je dobré mít stejnou značku repro? - pravda či nikoli?

Na ty zadní repro se nedávají MDF podložky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...koaxiál má výškový repro v ose středobasu...u komp. setu je výškový zvlášť...

 

...použít při instalaci repro stejné značky/řady je ideální, ale ne vždy je to možné z důvodu instalačních možností...

 

...MDF podložky na malé ovály nejsou...takže lidová tvořivost a nebo plast okolo polepit tlumícím materiálem aby došlo ke zpevnění....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 9 měsíců později...

Ahoj, vyměnil jsem jsem s kolegou svou e46 za jeho Octu kombi, jsem spokojen, ale v BMW jsem mel Harman/kardon tudíž vystřízliveni v octavce je docela velké. Skoro cele vlakno jsem přečetl a určitě budu vytlumovat předni dveře B2 audiem a montovat ty kvalitnější MDF na přední repro. Jaka je po roce situace na trhu s repro co namontovat předek/zadek aby to dalo trošicku basy prozatím bez SW , ale do budoucna možna když finance dají bude i ten. Bude potřeba měnit kabelaž k repro? Cele to bude živit radio Pioneer DEH-5000ub vím, že zoodpovězeno bylo dost , ale rad bych něco na míru :D Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...