Přejít na obsah

Zamrzlé čelní sklo...


Milos

Doporučené příspěvky

Protože mám od léta nové přední okno (bohužel jsem musel vyměnit) chtěl bych se zeptat jaký nejšetrnější způsob odstranění ledu z okna používáte. Pořád nevím jestli je lepší měkší plastová škraka, nebo si na okno něco dát pod stěrač a ráno neškrabat vůbec a nebo použít rozmrazovač?

Ptám se jen z toho důvodu, že mrznout začalo teprve nedávno a když člověk začíná opět z čistým sklem :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

platební karta v kombinaci s nastartováním auta a větrákem na okno na maximální výkon.

Někde jsem četl, že nechat auto v zimě nastartované nedělá motoru vůbec dobře. Nejšetrnější je nastartovat a hned jet. Pro nafťáky je to ještě horší než pro benziňáky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No neber to až tak drasticky. Přijdu k autu, otevřu, dám dovnitř batoh, nastartuju, nastavím větrák na max, zapnu vyhřívání zadního okna a otočím ventilaci na okno a začnu škrábat nebo ometat sníh. Jestli to takhle běží povětšinou 3 minuty, tak je to moc. V zimních extrémech, kdyz ometáš haldu sněhu a pak ještě musíš oškrabovat, tak max 5 minutek a a pak hned jeděš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No neber to až tak drasticky. Přijdu k autu, otevřu, dám dovnitř batoh, nastartuju, nastavím větrák na max, zapnu vyhřívání zadního okna a otočím ventilaci na okno a začnu škrábat nebo ometat sníh. Jestli to takhle běží povětšinou 3 minuty, tak je to moc. V zimních extrémech, kdyz ometáš haldu sněhu a pak ještě musíš oškrabovat, tak max 5 minutek a a pak hned jeděš.

Tak to nemáš na mého souseda mají v rodině blbej zvyk a dělají to všichni každé ráno v zimě jde nastartovat auto co má před barákem pak jde snídat a za 30 minut odjíždí. Ale nenechá si to vysvětlit........ Jinak já se na okno snažím používat rozmrazovač a dobré zkušenosti mám se sonaxem je sice dražší ale docela učině zabranuje zpětnému zmrznutí při rozjetí auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

plastová škrabka je na hovno (teda alespoň to co jsem kdy vyzkoušel já) kovovou škrabku používá otec a podle toho ty okna vypadají. Já škrábu kartou do bankomatu (do ní rejhu nehtem neuděláš) a spokojenost :p

Tak používat kovovou mě fakt nenapadlo a nikdy bych jí nepoužil....když ti ujede ruka třeba u sloupku,tak máš hned rýhu do laku...Plastový používám pořád a je klid...a ještě rozmrazovač ve spreji a je vše O.K.

Čelní sklo mám nový od léta.... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

plastová škrabka ti snad nemůže poškrábat okno, néé!! :palec2: to bys musel škrábat ten led z okna žiletkou lol

btw. nastartovat a jet - to pro TDI taky není dobrý řešení ;) já ho vždycky ráno nastartuju než očistím auto, aspoň se motor mezitím trochu ohřívá..

Byl by seupr nezávilslák....už je to dlouho co byl v bazoši komplet do OI za 5 000kč... :prc:

Ve fábce by to byla docela raritka...málokdo si připlatí cca40-50 talířu za topení.... :feve:

Já nastartuju,oškrabu(cca3min.) a jedu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

najmis: kámoš si ho dával teďka do Octy - ještě to bude mít řízený mobilem, takže jen prozvoní a za 15minutek má v autě teplíčko lol vyjde to asi na 12tisíc - repas ;)

Bobik: kde bys na čelním skle našel kamínek? ;) nebo myslíš že to padá dolu se sněhem?

Jak mobilem....?Většina topení třeba od Vebasta má časovač né...? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakie: v zimě velice jednoduše. Cožpak nejsou silnice plný bordelu v táhle době? A jak se dostanou na sklo si snad už domyslíš. Okolojedoucí auta při jízdě i když stojíš tě velice dobře zásobují.

najmis: nebo dálkovej start

S těma kamínkama je to jasný no...ale zatím sem neprolejzal okno s mikroskopem a hledal škrábanečky.... lol

Jasný dálkáče mají taky a fungujou na hodně velký vzdálenosti....

Takovou vymoženost bych ve svojí F uvítal....když v zimě přijdu po noční šichtě k autu a je venku -20C tak se mi chce brečet.... :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

najmis: mobil je lepší, nastavíš časovač, a co když pak potřebuješ jet dřív, nebo naopak dýl ;) prostě když víš že jedeš, tak procinkneš a pohoda :)

Bobik: -_-

Hmmm...asi máš rech no....využil bych obojí...třeba odjezdy z práce mám pravidelný a v jiných případech bych použil ten fon. :palec2:

Jinak...kua sme to zase zakecali uplně jinam a ted se tu bude probírat nezávislé topení.... lollol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...