Přejít na obsah

nevypinajici se kontrolka pri vypnuti motoru


uff

Doporučené příspěvky

Dobry den.

Jsem zde poprve, tak se predem omlouvam jestli nahodou porusim pravidla zdejsiho fora.

Mam Felicii (posledni model), RV 1998 a o vikendu se mi vyskytnul problem v elektronice:

Po vyndani klicku ze zapalovani mi porad sviti kontrolka dobijeni akumulatoru.

Normalne klidne zamknu auto a kontrolka porad sviti.

Radeji jsem odpojil baterku, aby se mi nevybila ale nemuzu prijit na puvod teto zavady.

Kontroloval jsem pojistky a nahrival zamek kterym se vuz startuje a porad sviti.

Nez vyrazim do servisu, tak se radeji ptam, jestli s tim nekdo nema zkusenost.

Jeste doplnujici otazky:

2) Za cca jak dlouho mi ta kontrolka muze vybit baterii?

3) Nemate tuseni jak se utahuje klinovy remen?

Rikal jsem si, ze by mohlo jit o signalizaci, ze je volny klinak a tak jsem povolil matku co je na alternatoru a neda se s nim hnout ani tam ani zpatky.

Predpokladam, ze je to fixovane jeste nekde jinde nez v te kolejnici...

Predem moc dekuji za odpoved.

Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žádná kontrola napnutí řemenu není.

Napnutí se šteluje povolením šroubu v té kolejnici plus ještě jeden hlavní šroub zespodu altíku.Oba je povolíš a pak nějakým nástrojem (trubkou,pajcrem) odtáhneš altík jako od motoru aby se řemen našponoval a pak oba šrouby opět utáhneš.

Kontrolka ti baterii vycucne zadlouho jenže problém bych spíš viděl v tom že svítí,nejspíš poškozený alternátor (regulátor,vinutí,diody).Zase i když by byl v háji tak by stejně ta kontrolka potřebovala napětí od klíčku...je to divný....

Do altíku vedou zezadu 2 dráty..jeden silnější (asi červený) a jeden slabší.Tak ten slabý odpoj a mrkni jestli ta kontrolka zhasne.Pokud ano tak máš problém s altíkem tzn demontáž a oprava.

Pokud nezhasne tak je problém v instalaci auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Perfektni, ten klinak se mi snad podari vyresit a napnout. O tom sroubu vespod jsem nevedel.

Co se tyce te kontrolky, tak bych to jako chybu alternatoru nevidel.

Ta kontrolka totiz pri nastartovani motoru normalne zhasne, tim padem by se mela baterie normalne pomoci alternatoru nabijet, ne?

Doufam, ze se nepletu, protoze jedu o vikendu na hory a auto do te doby opravit nestihnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jestli to dobíjí zjistíš nejlépe nějakým voltmetrem,když změříš napětí na baterce.

Pokud by byl altík vpohodě tak pak by se ti muselo na kontrolku dobíjení přes něco cpát +12V v klidu,jelikož se normálně to napětí bere z 15ky polohy klíčku.Ale nějak mě nenapadá odkud...Jenže to by se ti zároveň mělo rozsvítit mazání a spol..

Nedělaly jste na tom autě něco?Nějaká oprava něčeho,montáž..např autoradia atd...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezis. To bude asi ono.

Nekdy na jare jsem tam montoval amatersky autoradio. Nejak se mi ho podarilo zapojit a hraje.

Jen pri startovani se uplne vypne displej.

Je trosku divne, ze se to projevilo az po takhle dlouhe dobe...

No vidim, ze navsteva servisu bude nezbytna...

No jestli to dobíjí zjistíš nejlépe nějakým voltmetrem,když změříš napětí na baterce.

Pokud by byl altík vpohodě tak pak by se ti muselo na kontrolku dobíjení přes něco cpát +12V v klidu,jelikož se normálně to napětí bere z 15ky polohy klíčku.Ale nějak mě nenapadá odkud...Jenže to by se ti zároveň mělo rozsvítit mazání a spol..

Nedělaly jste na tom autě něco?Nějaká oprava něčeho,montáž..např autoradia atd...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...