Přejít na obsah

Jak velké mam dat kola?


apokus

Doporučené příspěvky

Chci si nechat poslat kola ze zahraničí, ale nevím přesně jaké bych měl mít rozměry.

Ted tam mam 15, ale ty mi přijdou jako dost male a rad bych si na octavku dal 17 s nizkoprofilními pneu.

Můžete mi poradit jaké by měli byt rozměry kola? Tím myslím šířku kola aby k té octavce pasovalo při velikosti 17 a pak ještě jak jsou rozloženy šrouby? Já se v tom moc nevyznám a nevím jaké čísla by tam měli byt. A též jak velké by měli byt nizkoprofilní pneu.

No a další dotaz, vejdou se tam i 18? Napíšete mi prosím i případně rozměry těch 18 + pneu?

Diky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci si nechat poslat kola ze zahraničí, ale nevím přesně jaké bych měl mít rozměry.

Ted tam mam 15, ale ty mi přijdou jako dost male a rad bych si na octavku dal 17 s nizkoprofilními pneu.

Můžete mi poradit jaké by měli byt rozměry kola? Tím myslím šířku kola aby k té octavce pasovalo při velikosti 17 a pak ještě jak jsou rozloženy šrouby? Já se v tom moc nevyznám a nevím jaké čísla by tam měli byt. A též jak velké by měli byt nizkoprofilní pneu.

No a další dotaz, vejdou se tam i 18? Napíšete mi prosím i případně rozměry těch 18 + pneu?

Diky moc.

Myslim, ze bohato staci 7x17" s pneu 205/50. Roztec skrutiek je 5x100. Ale pozor je to povolene len pre RS. Nic vacsie na octavku oficialne nepatri...Keby nieco - v pohode sa vojdu 18", dokonca aj 20" s pneu 225/30 :prc:

post-10844-1198193100_thumb.jpg

post-10844-1198193105_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučil prostudovat sekci podvozek,problematika kol se tam řešila a to podrobně.

Něco již nakousl Cjoctavian.Je to ale trochu složitější,jednak legislativně a i technicky.V zásadě jde opravdu nasadit kola od 14"do 20",protože vnější průměr a obvod kola se nezvětšuje,o co se zvětšuje průměr ráfku,o to se zmenšuje profil pneu.Něco z toho lze udělat legálně,něco ne.Tebou dotazované rozměty 17 a 18 palců lze použít za dodržení určitých podmínek i legálně.Ne nepodstatný rozměr je také šíře a velikost ET disku.

Bez problémů nasadíš ráfky 7x17 ET 35 a 8x17 ET 35 s pneu 205/50R17,215/45/R17 a 225/45R17.18" kola potom v rozměru 8x18 s pneu 225/40R18.

Určitě to není konečný výčet a lze dát i jiné rozměry,ale tam už bude třeba velmi opatrně kombinovat parametry ráfku a šíři pneu.

Jestli rozložením šroubů myslíš rozteč,tak ta je 5x100,středová díra má průměr 57,1 pokud má ráfek průměr díry větší používá se středící kroužek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Heleďte a když mam ve velkém techničáku napsáno

Další záznamy:

1. Variabilní provedeni vozidla:

2. *20-21

3. 6,5J X 15 ET 43; 205/60 R15 91 H

4. 6,5J X 16 ET 42; 205/55 R16 91 H

Takže podle CZ zákonu můžu mít kola jen velikosti 16? To je ta 4 jako alternativní možnost? A k tomu pneu 205/55. A co znamená to ET? Nějak jsem to četl na www.e-pneu.cz, ale nemůžu na to přijít… A taky to 6,5J X, to vůbec nechápu k čemu to je. Já se v tom úplně ztrácím ))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Heleďte a když mam ve velkém techničáku napsáno

Další záznamy:

1. Variabilní provedeni vozidla:

2. *20-21

3. 6,5J X 15 ET 43; 205/60 R15 91 H

4. 6,5J X 16 ET 42; 205/55 R16 91 H

Takže podle CZ zákonu můžu mít kola jen velikosti 16? To je ta 4 jako alternativní možnost? A k tomu pneu 205/55. A co znamená to ET? Nějak jsem to četl na www.e-pneu.cz, ale nemůžu na to přijít… A taky to 6,5J X, to vůbec nechápu k čemu to je. Já se v tom úplně ztrácím ))

Zkusím to napsat co nejjednodušeji. To 6,5 je šířka ráfku v palcích a ET ti udává, jak moc bude disk vysunutej z blatníku, čím větší ET, tím bude kolo více schované v podběhu, a čím měnčí, tím bude víc lézt z podběhu, pak už hrozí, že to bude drhnout o blatníky atd. Snad jsem to napsal správně a neotočil jsem to. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Heleďte a když mam ve velkém techničáku napsáno

Další záznamy:

1. Variabilní provedeni vozidla:

2. *20-21

3. 6,5J X 15 ET 43; 205/60 R15 91 H

4. 6,5J X 16 ET 42; 205/55 R16 91 H

Takže podle CZ zákonu můžu mít kola jen velikosti 16? To je ta 4 jako alternativní možnost? A k tomu pneu 205/55. A co znamená to ET? Nějak jsem to četl na www.e-pneu.cz, ale nemůžu na to přijít… A taky to 6,5J X, to vůbec nechápu k čemu to je. Já se v tom úplně ztrácím ))

Mužeš mít i větší, ale musíš k nim dostat tipovej list a nechat si je zapsat do techničáku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mužeš mít i větší, ale musíš k nim dostat tipovej list a nechat si je zapsat do techničáku

No ale ten nedostanu, že? Nebo co jsem četl zde na fóru, tak tam všichni psali, že spíš ne. A když bych si ty kola nechal dovést z Moldavska, páč tam ty ceny jsou o 2/3 levnější, tak šlo by to? Protože jsem se tu někde dočetl, že musím mít nějakej certifikát o jejich nezávadnosti nebo něco takového...

Že by prej prodejce měl vydat nějakej papír s něčím jako TUV na základě kterýho by to měli do STK připsat, nebo jak to je, nevíš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale ten nedostanu, že? Nebo co jsem četl zde na fóru, tak tam všichni psali, že spíš ne. A když bych si ty kola nechal dovést z Moldavska, páč tam ty ceny jsou o 2/3 levnější, tak šlo by to? Protože jsem se tu někde dočetl, že musím mít nějakej certifikát o jejich nezávadnosti nebo něco takového...

Že by prej prodejce měl vydat nějakej papír s něčím jako TUV na základě kterýho by to měli do STK připsat, nebo jak to je, nevíš?

O tomto mozes iba ak snivat - nikto nikdy taketo certifikaty neuznaval - iba ak podplatis policajtov alebo na stk... :ble Vazne max 16", a len na RS 7x17"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tomto mozes iba ak snivat - nikto nikdy taketo certifikaty neuznaval - iba ak podplatis policajtov alebo na stk... :ble Vazne max 16", a len na RS 7x17"

Neuznávají možné v SK,u nás legální možnost existuje a nikdo se uplácet nemusí,už vůbec ne policajti,protože ti nemají s dodatečným zápisem kol nic společného. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neuznávají možné v SK,u nás legální možnost existuje a nikdo se uplácet nemusí,už vůbec ne policajti,protože ti nemají s dodatečným zápisem kol nic společného. :palec2:

Jak jak?? To by me fakt zajimalo. Ted mi kamos posilal foto tech kol, vlastne se tam da sehnat vse, co je na teto strance http://www.tectrancorp.net a ty ceny? Mno... Jak jsem rikal tak o 2/3 levnejsi nez zde )

Treba tohle 17 http://www.tectrancorp.net/product.php?C=O&UID=369 tak za 300-400 dolaru.

A nebo, slo by treba koupit nejake kola od autorizovaneho prodejce, jit to tam zapsat a pak je jen vymenit za tyhle? Na tom TP se pise jen velikost, ne firma nebo znacka, ze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jak?? To by me fakt zajimalo. Ted mi kamos posilal foto tech kol, vlastne se tam da sehnat vse, co je na teto strance http://www.tectrancorp.net a ty ceny? Mno... Jak jsem rikal tak o 2/3 levnejsi nez zde )

Treba tohle 17 http://www.tectrancorp.net/product.php?C=O&UID=369 tak za 300-400 dolaru.

A nebo, slo by treba koupit nejake kola od autorizovaneho prodejce, jit to tam zapsat a pak je jen vymenit za tyhle? Na tom TP se pise jen velikost, ne firma nebo znacka, ze?

Kolečka jsou to pěkný,i když jsem našel okopírovaný Ronal 41 jako vyšitý,tak Bůh suď kvalitu.

Jinak tato kola nezapíšeš nad rámec uvedených v TP ani v ČR.Od nich můžeš použít v těch třech rozměrech co máš v TP.Vše větší na vlastní triko.

U nás jdou dopsat kola od distributorů působících na našem trhu(Alcar,Ronal,Allesio atd).

S tou fintou na to nejde spoléhat,na úřadě by mělo být kolo zapsáno dle typ.listu přesně včetně označení.Díky neznalosti úřadů to není vždy pravda,17"mám zapsané přesně,18ky dělal jinej ouřada a mám zapsaný jenom rozměr a můžu si dát jaký chci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Jak jak?? To by me fakt zajimalo. Ted mi kamos posilal foto tech kol, vlastne se tam da sehnat vse, co je na teto strance http://www.tectrancorp.net a ty ceny? Mno... Jak jsem rikal tak o 2/3 levnejsi nez zde )

Treba tohle 17 http://www.tectrancorp.net/product.php?C=O&UID=369 tak za 300-400 dolaru.

A nebo, slo by treba koupit nejake kola od autorizovaneho prodejce, jit to tam zapsat a pak je jen vymenit za tyhle? Na tom TP se pise jen velikost, ne firma nebo znacka, ze?

300 - 400 dolaru za jedno kolo, nebo za sadu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...