Přejít na obsah

Airbag fuč...


michy

Doporučené příspěvky

U Octavie rv:1997 se starším typem palubní desky (šedivé) se někomu hodil airbag spolujezdce...

Krom díry v zámku zanechal zloděj prostor airbagu ve stavu:

1) U palubovky poodklopené víko nad ukradeným airbagem.

2) Z hlavního zvazku drátů odstřižená odbočka k airbagu (ponecháno asi 10cm).

3) Prudící červená kontrola airbagu na budíkách.

Zajímalo by mne...

*) Pokud je "jen" odstřžený konektor či ještě zmizlo cosi mezi...? Nevím. Nahonem mi servisák také nepověděl...

*) Nedoléhající víko nad airbagem, to asi není nutná nová palubovka, jako tomu bývá u novějších modelů?

*) Jde-li v řídící jednotce vypnout indikaci airbagu? Je nepříjemný si to připomínat a přelepka asi taky nic moc řešení.

*) Prostě má-li někdo obdobnou zkušenost a co obnáší to dát do pořádku... :feve:

Tuším, bez airbagu to asi technickou neprojde... Ale zas v "dnešní době" tam hned cpát nový... No, neláká mne být zásobovačem různých nepostižitelných podvratných živlů! fuck

Jinak, hodně štěstí vám ostatním.

Mi.

Editováno: , autor: michy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stačí kábel patrične predĺžiť ak by nedočiahol

indikácia vypnúť nejde, aj keď ho odkóduješ, svietiť to bude, proste vždy, jedine že by si to urobil jak ma fabka na frajerkinom punte, odpajkovana kontrolka.

Ak ho tam fyzicky nechceš dávať, kúp odpor 4ohm a napajkuj to na tie vodiče a budeš mať airbag naspäť. Samo budeš musieť na VAG a vymazať chybu :)

....daj tam radšej ten airbag naspäť....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stačí kábel patrične predĺžiť ak by nedočiahol

indikácia vypnúť nejde, aj keď ho odkóduješ, svietiť to bude, proste vždy, jedine že by si to urobil jak ma fabka na frajerkinom punte, odpajkovana kontrolka.

Ak ho tam fyzicky nechceš dávať, kúp odpor 4ohm a napajkuj to na tie vodiče a budeš mať airbag naspäť. Samo budeš musieť na VAG a vymazať chybu :)

....daj tam radšej ten airbag naspäť....

Ako správně mluví pán Profor :palec2:

rozhodně Airbag zpět, aby byl plně funkční..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Octavie rv:1997 se starším typem palubní desky (šedivé) se někomu hodil airbag spolujezdce...

Krom díry v zámku zanechal zloděj prostor airbagu ve stavu:

1) U palubovky poodklopené víko nad ukradeným airbagem.

2) Z hlavního zvazku drátů odstřižená odbočka k airbagu (ponecháno asi 10cm).

3) Prudící červená kontrola airbagu na budíkách.

Zajímalo by mne...

*) Pokud je "jen" odstřžený konektor či ještě zmizlo cosi mezi...? Nevím. Nahonem mi servisák také nepověděl...

*) Nedoléhající víko nad airbagem, to asi není nutná nová palubovka, jako tomu bývá u novějších modelů?

*) Jde-li v řídící jednotce vypnout indikaci airbagu? Je nepříjemný si to připomínat a přelepka asi taky nic moc řešení.

*) Prostě má-li někdo obdobnou zkušenost a co obnáší to dát do pořádku... :feve:

Tuším, bez airbagu to asi technickou neprojde... Ale zas v "dnešní době" tam hned cpát nový... No, neláká mne být zásobovačem různých nepostižitelných podvratných živlů! fuck

Jinak, hodně štěstí vám ostatním.

Mi.

Ahoj,

koukám, že máš úplně totožný zážitek, jako já vloni. Akorát mě vzali ještě rádio... K airbagu: nechali mi taky koukat jen cancourek odbočující z hlavního svazku ( vede to přímo do bagu - nic jinýho už tam není )... Stačilo tam dát odpůrek ( nevím, jak veliký ) a ŘJ si myslí, že tam airbag normálně je. Když by jsi ho vagem vypnul, tak po nastartování několikrát zabliká, abys věděl, že je vypnutej... Volil jsem cestu odporu, protože blikání mi, jak říkáš, připomínalo, že ..... Co se týče palubky, tak tu měnit nemusíš, je to zbytečný... Ba dokonce se mi to i hodilo - vždycky když jsem auto opouštěl, nechal jsem to malinko pootevřený, aby si každá další sv*ně mohla říct: aha, tady už někdo nakupoval, tam už pytlík nebude...

Tak mnoho zdaru a silné nervy!!! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RJ airbagu by měla jít nakódovat jen na bag řidiče, pak už nebude hledat bag spolujezdce ;)

PS: jestli jchceš, mám tu celí vedení od RJ bagů do bagu spolujezdce, nemusel by si pak nic napojovat, jen by si toto vedení natáhl místo stávajícího :)

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za názorové příspěvky. Pomohly a pomáhají...

Jen dodávám, jistě všichni by jsme rádi měli auto nejen dobře pojízdné, ale i se vším všudy povinným i doplňkovým.

Prostě i pro radost s co nejklidnějším pocitem...

Jasně, ten airback bych zas rád osadil... Jen na jak dlouho... Různá vloupání, není to poprvé a i ceny, pokud by byl pech na brzký repete, bylo by to rujnující. Stejně tak mít pojištěno vše, kdy stejně náhradu pak různě očešou...

I generační krok zpět k levnějším Favoritům apod... To už by byla rezignace a i úplně o něčem jiném po všech stránkách.

To spíš před tím, je otázkou, jestli nějaké větší zabezpečení..., ale to je zas o něčem jiném a zda to zloděje "v akci" spíš nepopudí, kdy rozhozenej nenadělá ještě větší škody kolem.

Je to teď čerstvé. Nechám si projít hlavou, zkusím pro nyní na "prudící kontrolku" k oblbnutí ten 4ohm odpor, tím by se mohlo začít a do technické uvidím...

Ten Policista zmínil, že za ten den jsem byl už 4. v pořadí co toto u Octavií právě řešil. A to bylo dopoledne.

Asi právě frčí airbagové žně...

Tak hodně štěstí vám a dík...

Mi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za názorové příspěvky. Pomohly a pomáhají...

Jen dodávám, jistě všichni by jsme rádi měli auto nejen dobře pojízdné, ale i se vším všudy povinným i doplňkovým.

Prostě i pro radost s co nejklidnějším pocitem...

Jasně, ten airback bych zas rád osadil... Jen na jak dlouho... Různá vloupání, není to poprvé a i ceny, pokud by byl pech na brzký repete, bylo by to rujnující. Stejně tak mít pojištěno vše, kdy stejně náhradu pak různě očešou...

I generační krok zpět k levnějším Favoritům apod... To už by byla rezignace a i úplně o něčem jiném po všech stránkách.

To spíš před tím, je otázkou, jestli nějaké větší zabezpečení..., ale to je zas o něčem jiném a zda to zloděje "v akci" spíš nepopudí, kdy rozhozenej nenadělá ještě větší škody kolem.

Je to teď čerstvé. Nechám si projít hlavou, zkusím pro nyní na "prudící kontrolku" k oblbnutí ten 4ohm odpor, tím by se mohlo začít a do technické uvidím...

Ten Policista zmínil, že za ten den jsem byl už 4. v pořadí co toto u Octavií právě řešil. A to bylo dopoledne.

Asi právě frčí airbagové žně...

Tak hodně štěstí vám a dík...

Mi.

Je fakt, že já jsem o bag přišel přibližně ve stejný čas... O technickou neměj strach, tam se na to vůůůbec nekoukají. Já byl na technický i se svítící kontrolkou a nic. Nevím, jestli to ignoroval naschvál, ale ignoroval. A když tam dáš odpor, tak ti to možná ) nejsem si jist ) bude svítit, dokud nevymažeš chybu bagu u paměti závad. A když by náhodou na technický prudili, proč tam bag nemáš, tak stačí říct, že máš malý děcko a že ho máš pro jistotu fyzicky odpojenej, že elektonickýmu odpojení nevěřiš... Na to ti nemůžou říct ani popel! Silné nervy!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje řeč :palec2::palec2:

Tak tak... Taky jsem ho tam nejdřív nechtěl dávat, ale když hledáš, najdeš ho za dobrou cenu ( možná, že si koupíš dokonce ten svůj ) a máš to opět komolet... Nedejbože se něco semele, někdo si na tom místě ublíží a budeš si škubat vlasy, žes ho tam nedal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za příspěvky... Uvědomuji si popisované důvody, následky...

Až na ten airbag mám a i dál chci mít auto udržované komplet (jako tuším každý tu) , ovšem s vědomím čistě jen provozně údržbových investic i vylepšeních...

Ale rozhodně nedoosazovat jej dokola za nemalej peníz jako součástkovou základnu pro zloděje.

Nestalo se prvně...

Vážně, a co je to v těchto případech za rozumnou cenu? :feve:

Ono dopadnout zloděje při činu, to je kapitola sama pro sebe, ale i připouštěním si deliktu všude a v každé chvíli, furt cosi kolem toho, to by bylo na blázinec... :wacko:

Tak pro teď jsem napájel ten odpor s pojistkou, čeká mne roční inspekční servis, kde by mělo zabrat vynulování airbag chyby na zhasnutí prudící kontrolky, no a v létě, kdy spíš to bude na airbag aktuální, tak i s odstupem lépe uvidím co se dá dál. To i airbagy by mohly cenou klesnout :mellow:

A na ten zbylý airbag u řidiče, napadá mne, mohla by zabrat přes volant tyč... a "hurá" zas na cesty... :horse:

Editováno: , autor: michy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za příspěvky... Uvědomuji si popisované důvody, následky...

Až na ten airbag mám a i dál chci mít auto udržované komplet (jako tuším každý tu) , ovšem s vědomím čistě jen provozně údržbových investic i vylepšeních...

Ale rozhodně nedoosazovat jej dokola za nemalej peníz jako součástkovou základnu pro zloděje.

Nestalo se prvně...

Vážně, a co je to v těchto případech za rozumnou cenu? :feve:

Ono dopadnout zloděje při činu, to je kapitola sama pro sebe, ale i připouštěním si deliktu všude a v každé chvíli, furt cosi kolem toho, to by bylo na blázinec... :wacko:

Tak pro teď jsem napájel ten odpor s pojistkou, čeká mne roční inspekční servis, kde by mělo zabrat vynulování airbag chyby na zhasnutí prudící kontrolky, no a v létě, kdy spíš to bude na airbag aktuální, tak i s odstupem lépe uvidím co se dá dál. To i airbagy by mohly cenou klesnout :mellow:

A na ten zbylý airbag u řidiče, napadá mne, mohla by zabrat přes volant tyč... a "hurá" zas na cesty... :horse:

cau, tak max 3500 CZK ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...