Přejít na obsah

a zase otacky


blades

Doporučené příspěvky

Caute

Uz som tu znova. Octavia 1,6 55kW. Zase padaju otacky na mojom auticku. Nedavno to robilo (cca. 2.mesiace dozadu) a uz je to tu zas. Vtedy som vymenil lambda sondu a bol klud, no mechanik hovoril, ze coskoro odide aj klapka. Prejavuje sa to nasledovne - po nastartovani za studena alebo aj za tepla si motor drzi cc.500 otacok. Ked sa pohnem tvari sa normalne, ziadne zmeny v chode motora. Potom sa to upravi a drzi sa v normalnych otackach. Niekedy hlavne rano po starte vybehnu na cca. 2000 otacok a drzia sa tak kym sa kus nezahreje motor a az potom zacinaju klesat. Nedavno drzali na 2500 otacok na 40 km, az po vypnuti motora a nastartovani po nejakych 15 minutach sa znova tvarili normalne ako by nic. Dnes start normal, po 10 km padali dole na cca.500. Ze by uz koncila aj ta klapka, lambda budesnad v poriadku ved je nova a ak ano kde sa da zohnat nejaka lacnejsia klapka.

Prosim Vas pekne poradte mi, pekne Vas prosim, cim to je????????

Dakujem Vam za vsetky odpovede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caute

Uz som tu znova. Octavia 1,6 55kW. Zase padaju otacky na mojom auticku. Nedavno to robilo (cca. 2.mesiace dozadu) a uz je to tu zas. Vtedy som vymenil lambda sondu a bol klud, no mechanik hovoril, ze coskoro odide aj klapka. Prejavuje sa to nasledovne - po nastartovani za studena alebo aj za tepla si motor drzi cc.500 otacok. Ked sa pohnem tvari sa normalne, ziadne zmeny v chode motora. Potom sa to upravi a drzi sa v normalnych otackach. Niekedy hlavne rano po starte vybehnu na cca. 2000 otacok a drzia sa tak kym sa kus nezahreje motor a az potom zacinaju klesat. Nedavno drzali na 2500 otacok na 40 km, az po vypnuti motora a nastartovani po nejakych 15 minutach sa znova tvarili normalne ako by nic. Dnes start normal, po 10 km padali dole na cca.500. Ze by uz koncila aj ta klapka, lambda budesnad v poriadku ved je nova a ak ano kde sa da zohnat nejaka lacnejsia klapka.

Prosim Vas pekne poradte mi, pekne Vas prosim, cim to je????????

Dakujem Vam za vsetky odpovede.

Niekedy to robil ten krokovy motorcek na skrtiacej klapke.Daj si to na Vag a poriadne niekomu prekontrolovat.

Editováno: , autor: Ján Storoška
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caute

Uz som tu znova. Octavia 1,6 55kW. Zase padaju otacky na mojom auticku. Nedavno to robilo (cca. 2.mesiace dozadu) a uz je to tu zas. Vtedy som vymenil lambda sondu a bol klud, no mechanik hovoril, ze coskoro odide aj klapka. Prejavuje sa to nasledovne - po nastartovani za studena alebo aj za tepla si motor drzi cc.500 otacok. Ked sa pohnem tvari sa normalne, ziadne zmeny v chode motora. Potom sa to upravi a drzi sa v normalnych otackach. Niekedy hlavne rano po starte vybehnu na cca. 2000 otacok a drzia sa tak kym sa kus nezahreje motor a az potom zacinaju klesat. Nedavno drzali na 2500 otacok na 40 km, az po vypnuti motora a nastartovani po nejakych 15 minutach sa znova tvarili normalne ako by nic. Dnes start normal, po 10 km padali dole na cca.500. Ze by uz koncila aj ta klapka, lambda budesnad v poriadku ved je nova a ak ano kde sa da zohnat nejaka lacnejsia klapka.

Prosim Vas pekne poradte mi, pekne Vas prosim, cim to je????????

Dakujem Vam za vsetky odpovede.

Toc chce na VAG, takhle se projevuje i vadný čidlo teploty chladicí kapaliny, nebo načatý čidlo podtlaku a teploty v sání.

Mě se před vánoci stalo něco podobnýho - totiž že jsem na cestě z práce nastartoval, normálně se rozjel a motor místo volnoběhu 830 ot. držel cca. 500, tak tak chcípnout.

Po vypnutí u benzínky a nastartování volnoběh normální, dojel jsem domů, "zatepla" píchnu na VAG a v registru závad chyba "základní nastavení škrticí klapky neprovedeno". Přitom základní nastavení jsem dělal cca. 14 dní předtím a dva dny před událostí byla paměť závad čistá, baterka odpojená nebyla. Proč by měla klapka dělat zákl. nastavení netuším. Záhady - uvidíme, co bude dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...