Přejít na obsah

Dosah dálkového ovládání centrálu


j0ska

Doporučené příspěvky

  • o 3 roky později...

Tak ještě jednou. :help:

Kup si ve škodovce pin - 000 979 009. Bude s kouskem vodiče průřezu 0,35mm2.

Za schránkou před spolujezdcem je komfortka.

V 18-ti pólové svorkovnici píchni ten vodič na pin 16 a je po problému.

Foto:

http://subi86.rajce.idnes.cz/Desktop#IMG_1132.jpg

Dobrý den , potřeboval bych poradit s tou anténou , mam O1 rv2000 (před faceliftem) , když sundám kaslik před spolujezdcem tak tam nic na vyznačenejch fotkách nevidim , pořípadně jestli by mohl někdo poradit kde hledat...

Editováno: , autor: Radek Šubrt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně tam žádný pin nebyl.

Stačí v servisu koupit 1ks 000979009. Nebo když přijedeš tak ti tam ten drát namontuju.

TO j0ska: ty jsi kupoval nový PIN, nebo jsi šoupl kus drátu do toho původního PINu? Popř. jak jsi ho tam zafixoval? Mám totiž stejný problém a rád bych si tu anténu udělal také.

Editováno: , autor: j0ska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bohužel bydlím na Ostravsku, čili to mám k tobě asi daleko - ale právě ani Váša nevěděl, čím to je, až nyní jsem se dočetl o nějaké anténě.. Než abych "lamil", když koupím nový PIN, kam jej potom zapojit? :kol-32:

Editováno: , autor: _Denis_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, po radě od Vaši se s vámi podělím o další možný způsob, snad to někomu pomůže. Vašovi tímto děkuji za další 100% radu.

Netřeba kupovat nové PINy, vystačíte si s tím, co máte.

1) před tím, než začnete něco dělat, zajeďte do elektra a kupte si ten plíšek (samici), do nějž následně zacvaknete drátek a vložíte jej do prázdného PINu ve svorkovnici. Každé lepší elektro by to mělo mít, plíšek stojí 1Kč, což je myslím únosná investice :) Já totiž nejprve rozebral palubku a vyndal ŘJ a až následně jel do obchodu, což mělo za následek odemčené auto na parkovišti, z čehož jsem byl trošku nervózní

2) poté odpojte řídící jednotku a pro lepší přístup doporučuji vyndat také pravý boční výdech ventilace

3) na hnědé 18-ti pólové svorkovnici dle popisu napočítejte PIN 16 a do něj vložte výše uvedený plíšek s drátkem

4) vše zapojte zpět, sundejte kryt pravého A-sloupku, v němž povedete drátek (anténu) a zakrytujte palubní desku

5) zvolený průřez drátku je na vás, stejně jako délka, já jsem zvolil trošku silnější (průřez jsem neměřil) a délkově jsem jej natáhl až ke stropnici

.. nyní odemknu/zamknu auto na desítky metrů daleko, nejdále jsem zatím zkoušel vzdálenost cca. 100metrů + jsem zalezl za roh - funguje.

Editováno: , autor: _Denis_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...

Podělím se také o svojí zkušenost. Mám VW Golf V r.v.2004 (původní polomrtvé třítlačítkové klíčky). Když jsem odkryl komfortku, zjistil jsem že PIN 16 a 17 mám obsazen dráty (průhlednými jako od antény) které vedou kamsi dál ve svazku kabelů od komfortky (nevím kam). Klíče ale fungovaly na 1-2 metry tak jsem odpojil dráty z pinů 16 a 17 (kousek od konektoru byly jakoby spojené k sobě)  a dal nový drát a natáhl ho do sloupku spolujezdce až po strop. Klíčky nyní fungují na cca 30 metrů což je u mě na maximální spokojenost. Na těch 30 metrů funguje ale jenom odemykání a zamykání dveří a kufru, když chci ale použít tlačítko pro samostatné otevření kufru funguje to zase jen těsně u auta. Nepodařilo se mi zatím najít žádné schéma, které by ukázalo na co je PIN 17. Neví někdo jestli se na PIN 17 nepřipojuje anténa na samostatný kanál pro otevírání kufru? Neměl jsem už materiál abych to vyzkoušel když jsem to měl rozdělané a také počítám s tím že budu muset část klíčků s tlačítky vyměnit protože tyhle jsou už asi opravdu polomrtvé a už tak nevysílají. Jinak děkuji těm, kteří sem napsali tento postup. Moc mi to pomohlo v pátrání po problému s dosahem dálkového ovládání odemykání a zároveň by mne zajímalo proč nefunguje ta původní anténa, která tam byla zapojena od výroby.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...