Přejít na obsah

Rotoped - rady


333222

Doporučené příspěvky

Zdravim, jaro se blíží a s nim i nová cyklistická sezona. No a já jsem se v nějakém zkratu vsadil že v létě pojedu s kolegou na cyklo dovolenou a že ho nebudu brzdit. No a to je ten problém. Když si odmyslim vánoce, které mi přidaly cca 5 kg, což nic není, když vážíte běžně okolo 90 kg, tak hlavní problém spočívá v tom, že už asi deset let chodim mávat činkama a on jezdí na kole. Čili moje tělo je sice trénované, ale na sílu a vytrvalost trochu chybí. Musim začít trénovat a jen v posilce mám obavu mi to nestačí. Tak jsem začal browsit netem a hledat rotoped, na kterým bych mohl začít doma trénovat. Bohužel mám v tom pěkný hokej, cenové rozpětí je extrémní, nevim co je důležité a co můžu oželet. Jaké značce se věřit dá a jaké ne. Hlavně musí být pohodlný, počítám že část silového tréninku přesunu ve prospěch rotopedu a tudíž na něm strávím cca 2 hodiny denně. Je tu někdo, kdo se v oboru vyzná a poradí jaký nástroj vybrat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tvuj problem znam.Od svych 7 do 17 jsem jezdil kazdy den na horskem kole ,mam najeto spousta kilometru .Ted uz na to tolik casu neni tak se kolu venuju jinacim zpusobem nez klasickym jezdenim, a je to poznat i na kondicce :feve: ,..Posilka jak rikas je na hlavne na silu a formovani postavy ,ale neni receno ,ze se nemuze hodit i k necemu jinemu,ale to sam urcite vis.U zvedani potrebujes taky spravne dychat aby ses zbytecne neunavil no a to muzes castecne pouzit i na tom kole.

No ,ale dost reci - s tech rotopedu bych ti mohl doporucit treba znacku Landfit,Kettler , Spartan nebo asi jeden z nejznamejsich Olpran..urcity typ by ti mohli poradit v nejake prodejne dle vahy apod.

Ale pokud bys nakonec nic podobneho nekupoval ,staci si kazdy vecer na hodinku jit zabehat nekolika-kilometrovou trasu a bude to mit stejny ucinek a jeste k tomu, cerstvem na vzduchu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridavam se k dotazu, jelikoz po tom take koukam. Muzu zde uvest sve poznatky, ktere jsem pochytil. Asi jedna z nejdulezitejsich veci je, ze ja osobne bych chtel, aby to melo nastavovani zateze tlacitkem u displaye, tudiz elektronicky. Kdyt vezmu Kettler a cenu okolo 6000,- coz je da se rici zaklad, tak to nema. Kdyz vezmu v teto i nizsi cene Olpran, tak to ma. Take levnejsi modely maji nejaky remenovy system, u drazsich modelu neni toto uvedeno, zase je tam navic uvedeno středové složení - zapouzdřená ložiska, samostatná osa a kliky. Toto by me zajimalo vice do detailu.

Take bych vice ocenil, aby byl trochu tezsi. Stroje za 6000,- od Kettleru maji cca 20kg, coz mi prijde na 90kg slapajiciho cloveka celkem malo, ze by se to mohlo kinklat, mozna i rozliozit za jizdy. Tudiz muj favorit, co se Olpranu tyce by byly v teto dobe asi tyto modely:

http://www.sportovniobchod.cz/zbozi.php?id=5429

http://www.sportovniobchod.cz/zbozi.php?id=4227

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já běhat chodim s pejsánem, ale jakmile klesne teplota pod 0, tak mi to nedělá dobře... Navíc s tim rotopedem můžu klidně čučet na bednu, což při běhání nemůžu :) Tedy asi tak... proto ten rotoped...

Tak jasne no,behat nemuzes porad ;) ale zase aby sis pak na tu bednu nezvyk kdyz pojedes na tom kole :), to uz si hnedka k tomu ortopedu kup i prenosne DVD ;) ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já běhat chodim s pejsánem, ale jakmile klesne teplota pod 0, tak mi to nedělá dobře... Navíc s tim rotopedem můžu klidně čučet na bednu, což při běhání nemůžu :) Tedy asi tak... proto ten rotoped...

no tak běhat a čučet na TV můžeš taky stačí si k tomu koupit ten běhací pás :p

jinak rotoped doma mam a že bych na něm měl jezdit 2hod dene, tak to nehrozí, stačí mi tak 15-20min a končim lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridavam se k dotazu, jelikoz po tom take koukam. Muzu zde uvest sve poznatky, ktere jsem pochytil. Asi jedna z nejdulezitejsich veci je, ze ja osobne bych chtel, aby to melo nastavovani zateze tlacitkem u displaye, tudiz elektronicky. Kdyt vezmu Kettler a cenu okolo 6000,- coz je da se rici zaklad, tak to nema. Kdyz vezmu v teto i nizsi cene Olpran, tak to ma. Take levnejsi modely maji nejaky remenovy system, u drazsich modelu neni toto uvedeno, zase je tam navic uvedeno středové složení - zapouzdřená ložiska, samostatná osa a kliky. Toto by me zajimalo vice do detailu.

Take bych vice ocenil, aby byl trochu tezsi. Stroje za 6000,- od Kettleru maji cca 20kg, coz mi prijde na 90kg slapajiciho cloveka celkem malo, ze by se to mohlo kinklat, mozna i rozliozit za jizdy. Tudiz muj favorit, co se Olpranu tyce by byly v teto dobe asi tyto modely:

http://www.sportovniobchod.cz/zbozi.php?id=5429

http://www.sportovniobchod.cz/zbozi.php?id=4227

kurnik jsem mezi těma rotopedama nenašel rozdíl. Kde se schovává? A cenama jsem příííjemně překvapen, jsem počítal okolo 8-10 tis...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kurnik jsem mezi těma rotopedama nenašel rozdíl. Kde se schovává? A cenama jsem příííjemně překvapen, jsem počítal okolo 8-10 tis...

Ja ho vidim hned, napriklad nosnost? :D A zatezovy pastorek se lisi kilickem :)

Ja byl tak prekvapan, nejdrive jsem se dival totiz na Kettler a Lindfit a pak narazil na Olpran a myslim, ze budu o nem dost premyslet, cekma na nejake nazory ci reference a porad nic! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, jaro se blíží a s nim i nová cyklistická sezona. No a já jsem se v nějakém zkratu vsadil že v létě pojedu s kolegou na cyklo dovolenou a že ho nebudu brzdit. No a to je ten problém. Když si odmyslim vánoce, které mi přidaly cca 5 kg, což nic není, když vážíte běžně okolo 90 kg, tak hlavní problém spočívá v tom, že už asi deset let chodim mávat činkama a on jezdí na kole. Čili moje tělo je sice trénované, ale na sílu a vytrvalost trochu chybí. Musim začít trénovat a jen v posilce mám obavu mi to nestačí. Tak jsem začal browsit netem a hledat rotoped, na kterým bych mohl začít doma trénovat. Bohužel mám v tom pěkný hokej, cenové rozpětí je extrémní, nevim co je důležité a co můžu oželet. Jaké značce se věřit dá a jaké ne. Hlavně musí být pohodlný, počítám že část silového tréninku přesunu ve prospěch rotopedu a tudíž na něm strávím cca 2 hodiny denně. Je tu někdo, kdo se v oboru vyzná a poradí jaký nástroj vybrat?

No ja jsem ted neco podobnyho taky shanel, ale kvuli posezu jsem chtel spis neco jako spinningovy kolo nez klasickej rotoped ( na tom bych asi tech 60-80 minut nevydrzel - vetsinou jezdim tak 10 minut rozjezd, pak tak 60 minut tesne pod anaerobnim prahem a pak zase 10 minut vyjezd ). Kvuli umisteni v panelaku ( a dementni sousedce pod nama ) jsem potreboval neco co mozna nejtissiho, takze jsem sel nakonec do tohohle :

http://www.kettler.cz/cs/produkty/fitness/...er-gt-7938-200/

Podarilo se mi to sehnat lehce jety na inzerat za 16K, coz je sice sleha, ale zase je fakt ze je to tichoucky ( teda kdyz pominu jak u toho funim ja ). Zatim jediny co mi u toho vadi je ze se neda nastavit vetsi zatez ... i kdyz je to na maximum, tak pri jizde ve stoje to neni ideal. To je ale dany tim mechanismem brzdeni a vedel jsem to uz nez jsem do toho sel.

Rozhodne doporucuju to pred koupi vyzkouset z hlediska hlucnosti a tuhosti konstrukce ... sedel jsem na par levnejsich a kdyz jsem se do toho oprel, tak se to kroutilo a vydavalo hrozny zvuky.

Jinak pokud by jsi si chtel precist neco o treninku, tak mne se libi tyhle stranky : http://www.kpo.cz/fyziologie/fyziologie.htm

P.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud kupis rotoped do 5 tisic, tak ho znicis, nez reknes svec....ja bych sel do speadingu a min. 10 tacu bych do toho vrazil, protoze kdyz budes jezdit dve hodiny v kuse, tak to dostane zahul. Nasi si koupili rotoped za tri tace s tim, ze si obcas zajezdi. jel jsem na tom pul hodiny a hruza. Nepohodlny a navic se tam neco zacilo palit, proste smradu z maziva kol9

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

musíš si říc - jak dlouho a často budeš jezdit

jestli chceš trénovat tak jedině spiningové kolo ,rotoped nemá cenu protože má jinej posed . Cena kola kolem 10 tis. už je od některých firem slušné kolo http://www.progresscycle.cz/ravo/firma.asp...=6&rok=2008, ale počítej že levný kola nejsou tichý .Co se týká Olpranu tak do toho bych nešel , je to hroznej stroj . Kettler je super ale cena je u slušnýho kola trochu nahoře

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...