Přejít na obsah

Osvětlení kufru - LED


luckymann

Doporučené příspěvky

tazke ak to chapem, treba najst led ziarovku s paticou T10, typu smd, a to bud 3,4 alebo 5smd /cim viac led tym je led vacsia a nemusi sa tam vliezt-je tak?, najlepsie s canbus, - teda neviem ci fabia htpecko ma hlasenie vypalenej ziarovky v kufri, -zatial ta povodna sviti furt, alebo staci teda bez canbus-u.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím že fábie nemá hlášení spálené žárovky .. to až v nejvyšších výbavách. Ale co jsem slyšel tak ta malinká žárovička která tam pasuje a vleze tam neosvítí ani to co ta obyčejná žárovka takže pro kufr jedině LED v podobě SMD a to jako LED pásky nalepit je na tu desku kufru, nebo navrtat lištu a propojit přes konektory aby to šlo odpojit. Ty led pásky mám doma jako dekorační osvětlení pod repráky a udělají spoustu světla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jaký máš r.v. auta? No Elegance už byla ta druhá nejvyšší přeci možná nejvyšší. bez montáže je jen přehození jedné lampičky za druhou která má v sobě zabudované SMD led panel a stojí asi 990 kč .. něco takového http://www.obautodil...d-id:4141.eshop

Víc mě nenapadá co jsem zjíšťoval tak to je jediná možnost .. a nebo pak ty led pásky popř. Led lištu. Udělá to stejnou, možná i lepší práci, za rozhodně míň peněz ale nebude to zapadat přímo do světýlka. Ale můžeš si tam dát Led SMD diodu bílou třeba do světla a bílé pásky nebo lištu z diod natáhnout. T by tě vyšlo levněji. Obětuj 2 dírky do desky vyklápěcí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Aky je to presne typ? konkretne?pripadne typove oznacenie?v rozdeleni lediek moc nemam vedomosti, ale su to take, kde jednoducho - vytiahnes staru a zasunies novu ledkovu?nic viac nic menej?ledka slape bez haluzenia? V tom albume co tu mas, budu aj nejake fotky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to vyřešil takto :)

LED proužek jsem vyhrabal kdesi doma, ale stojí to pár korun.. Redukce už byla u toho, tak tu jsem jenom vykuchal a natvrdo napájel.. Kabel je vytaženej nahoře, takže nebyla potřeba žádná úprava. A v případě potřeby se dá celej pásek vypojit, třeba kdyby byl potřeba oddělat ten kufrovej dekl :)

post-78638-0-72909800-1360311754_thumb.j

post-78638-0-43878900-1360311772_thumb.j

post-78638-0-50511500-1360311780_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj, můžu nabídnout tuto volbu a věřte, mám je v autě i v motorce všude kam se dají dát a je to super. Nízká spotřeba a vysoká svítivost. SMD je hold SMD dioda.

 

http://ulozobrazek.cz/view.php?filename=637_KGrHqJHJE0FEqtOuFO_BR.jpg ta je za 50kč 1KS mám jich 10 ks

 

http://ulozobrazek.cz/view.php?filename=482_KGrHqVHJEgFBuod_vQIBQ.jpg ta je za 70kč 1KS mám jich 10 ks

 

http://ulozobrazek.cz/view.php?filename=678_KGrHqR_igFBim2dsC9BQj.jpg ta je za 70kč 1KS mám jich 10 ks

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pekne dik za tie typy, ale moze tu prosim niekto jednoducho napisat, a hodit nejaky link, ktore diody do kufru sposobom vytiahni staru zasun novu, odkial by sa dali objednat, jej typove oznacenie ktore tam bude jednoducho pasovat s co najvacsou svietivostou a za dalsie dve diody do dveri, take ktore sa tam hodia, tzv ekvivalent tych ziaroviek co tam je, a tiez systemom kus za kus vymenit./netusim ci sa tam hodia biele alebo cervene/

diky za vsetky linky eshopov. najlepsie zo slovenska, i ked v CZ mam pocit ze je vsetko lacnejsie :), takze budem vdacny za akykolvek link na eshop.

diky moc skodovaci :kol-28:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zapojit to není těžké... smile.gif Ale je fakt, že pro někoho, kdo není s elektrikou kamarád, může být... wink.gif

Dalo by se to zapojit i jenom drátama - odpory napájet přímo na vodič a pak spojit dohromady... s tišťákem je to ale elegantnější smile.gif

Je dobré dávat si pozor při pájení LEDek, protože jsou docela choulostivé na příliš velké teplo při pájení! Ohnout vývody o 90°podle plochých kleští cca 1-2mm od konce pouzdra, zkrátit na cca 5mm a napájet předem pocínované konce vodičů s navlečenýma smršťovacíma bužírkama. smile.gif Každopádně, pokud jsi ještě nikdy nepájel, tak bych to radši nechal někomu zkušenějšímu a naučil se pájet na nečem míň choulostivém (doporučuju párej kostky z kousků drátů biggrin.gifbiggrin.gif)

 

 

A dotaz pajit to klasickou pajkou nebo mikro pajkou? diky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Můžete mi poradit, mám fabii kombi rok 06, a do světýlka v kufru jsem dal diodovou žárovku jednostrannou se 6 SMD diodami, a při otevřeném kufru to svítí jak má, ale kufr zavřu, a diody pohasnou ale pořád svítí, je mi divné že by i po zavření kufru šlo do osvětlení nějaké napetí. U obyč žárovky to nedělá. Nevíte někdo co s tím. Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obyčejná žárovka má daleko větší příkon, než ledky a proto ten "malý" proud ji nerozžhaví, aby svítila, ale ledkám stačí úplné minimum a budou mírně světelkovat. S tím, že když ti jde proud do ledek, tak ti na 100% šel celou dobu před tím i do obyčejné žárovky, jen prostě nestačil na to aby se vlákno viditelně rozžhavilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Baterku ti to nevycucne, pokut ti ji doteď co si tam měl nevycucla ta normální žárovka, která také odebírala nějaký proud, jen nesvítila. Navíc jestli se nepletu, tak se po nějaké době když se s autem nic nedělá vypíná elektřina, aby ti třeba svítící lampička nevyžrala baterku.. Nevím teda jestli je to na 100% i u FI, ale u mé FII je to asi po půl hodině, kdy se vypne i například zapnuté rádio a zhasne při tom i osvětlení v autě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem si všimnul, že kdyz otevřu dveře a rozsvítí se osvětlení interieru tak se poměrně brzy automaticky vypne ikdyz jsou dvere stale otevrené ( odhadem do 30min ), zato kdyz necham otevrenou schranku od spolujezdce tak osvetlovaci lampicka zhasne daleko později

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...