Přejít na obsah

Šířka ráfku 7,5x17 nebo 8x17


Pepsi Octavia

Doporučené příspěvky

jj, jezdím, však sem je cca před měsícem pořídil wink.gif zatím s nima mám dobrý zkušenosti, slyšel sem názory, že na mokru trochu ustřelujou, že sou tvrdý, ale zatím se mi to nestalo a to jezdím teď na mokru celkem často a dost často i svižně - však sem tě předjížděl cestou z Ostravského srázku smile.gif jediný na co si nemůžu zvyknout, tak že sou trošku hlučunější, ale je to spíš přechodem ze 14tek na 17ky a hlavně to je subjektviní pocit.. celkový hodnocení po cca 2 tis. km je, že tyhle gumy sou mnohem lepší než Continental Conti Sport 2 co sem měl předtím, ale na 16kách... Jinak mám Falken FK-451 pivo.gif

Na mokru mě ustřelili i ty zimní Continentalky co tam mám a to jsem nejel zas až tak rychle, tudíž tahle značka je pro příště pasé a nebrat !!! Zatím mám ještě 2-3 týdny (než budu mět 17" disky) najít tu optimální gumu v poměru kvalita-cena. Zatím bych to viděl na FULDA Carat Exelero 225/45 ale ještě to není na 100%, :help: hledám dál a sháním info. :help: Když těch gum je tolik a už tak málo času !!! lol

Editováno: , autor: Hrábě Fernétti
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky,ale ještě nevím jaký royměr gum aby mi to nedělalo paseku na 8x17 a s tím ET 32.

moje zkušenost(OIRS):

a to jsem na alu kola magor,měl jsem na autě i za sezonu 8 různých 17 alu,podložky i bez a jezdím cca 50.000km ročně v cca 60% naložený a při cestách z Moravy určitě přeložený(pytel brambor,160 litrů vína,5 lidí v autě(3dospělí,2děti),navíc LPG místo rezervy!!!!.

pro pneu šířka 225 je no problem ET38mm!!!

ET 35 na pneu 225 bude dle mé zkuženosti škrtat v plném zatížení na pravé straně vzadu vlivem hrdla nádrže(podběh je jiný než na levé straně).205 a 215 v pohodě :palec2:

je pravda,že je i rozdíl,jaký výrobce,Barum bude užší než Michelin a Conti,lehce je i rozdíl 7,5 a 8 palců šířka(guma se lehce roztáhne)

koncern (VW)dává na 225 gumy většinou ráfek 7'-ideál pro životnost a komfort-boky podstatně víc tlumí rázy než když dáš stejnou pneu na 8'-boky se roztáhnou a jsou více namáhané=ale opticky to vypadá na autě super.

u lehké Octavie to ale nemá takový význam jako třebas u A6-tam jsem pár rozžvejknutých boků gum viděl,je to potom věda.....

takový Mercedes má i special homologace,jaké pneu je možno namontovat(označení na boku MO),

BMW používá úplně jiné konstrukce boku-exta tuhé,umožnující nouzový dojezd na prázdné atd.....

ale k tématu:

ET32 je možné bez problémů dle mých zkušeností provozovat jen s pneu 205 :palec2:

M.

a nezáleží na tom,jestli jsou alu 18 nebo 17,šířka ráfku 7 nebo 8 palců- rozhoduje jenom ET disku. ;)

Editováno: , autor: Miky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.........

ET32 je možné bez problémů dle mých zkušeností provozovat jen s pneu 205 :palec2:

M.

a nezáleží na tom,jestli jsou alu 18 nebo 17,šířka ráfku 7 nebo 8 palců- rozhoduje jenom ET disku. ;)

Pokud bych šel na disk 8x17 ET32 do 205 jak říkáš, tak podle tabulky z Netu je na šířku disku 7.0-8.0 jediná 205/40R17 a to zase podle typového listu jde jenom na Roomster a Fábii. Na Octávii můžeš dát jenom 215 nebo 225/45R17 a teď " babo :help: raď "

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty naše cesty stojí za h...o tak si chci chránit lemy alu, ale taky proti patníkům a obrubníkům. Čekám na oteplení a hned je tam dám. Počítám tak příští týden pak vyfotím :palec2:

no to jo...tak teď si mě poděsil :feve: ...asi budu muset být opatrnej...před chvilkou mi dovezli ty pneu...hm bude to na těch alu vypadat jak blecha na kancovi :wacko:

Taky potom ukážu fotečky :)

Editováno: , autor: kovin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady je ta slíbená fotečka....prosim tě,na kolik si hustil ty 215/45... v pneu mi tam dali 2,5...se mi zdá nějak moc...prosím o radu... :)

Já jsem to hustil na 2,2... Alu super :palec2: Já jěště pořád dojíždím staré pneu a příští týden už půjdou 225x45x17.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:worthy:worthy:worthy:palec2:Dík :palec2::worthy:worthy:worthy Snad bude snažší rozhodování mezi 215 a 225 /45

tak,už sem se vychrápal :kuk: ...tak tady máš ty fotečky...já mám alu 8x17 ET 35....a pneu 215/45...ja to uplně přesně na ten disk...nic nepřečnívá ani neschází...ale jak píše Rocky,tak 225,mu asi trochu ochrání kola...i když...uvidíš...

post-15823-1206889728_thumb.jpg

post-15823-1206889739_thumb.jpg

post-15823-1206889758_thumb.jpg

post-15823-1206889770_thumb.jpg

post-15823-1206889780_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať čučím jak čučím, tak na 100% vidím že disk 8x17 ET32 bude bez problémů ale u rozměru gumy se možná spíš přikloním k Rockymu na ty 225/45. Podle mě je na 8 disku ta 215 trošku užší nahoře a možná by byla lepší na disk 7,5x17 ale to je jenom můj názor. :specool: Každopádně k barvě vozu ten dezain disků vypadá super a nemá to chybu. :specool::w00t1: Je vidět, že pro letošní sezónu budou in černě lakované disky v kombinaci s leštěnými plochami. :w00t1::palec2: Ještě jednou nechám děkovat. :palec2: Asi by chtělo založít galerii rozměrů disků s pneu na autě aby měli další snažší rozhodování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky za chválu... :) taky sem rušil 2 objednávku jiných kol... :feve: ...ale tato to vyhrála...podle lidí když někde stojím,jak se kukají :blink: ,tak sem snad vybral dobrě :) ...nezapoměň pak taky dodat fotečky... lol ...!!!Teď už jenom porěšit brzdy a podvozek a pro letošek má splněno... :D ...no ještě ci ztmavit skla...bo mě serou blbci na semaforech jak porád čumí do auta...

Editováno: , autor: kovin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu muset oprášit foťák abych pak viděl rozdíl mezi origo RS 16" na 205/50 a Dotz hanzo v 17" na asi těch 225/45 a hlavně jakej bude rozdíl mezi konfigurátorama a skutečností. A kromě toho jsem zjistil, že za ty roky co ji mám, nemám žádný fotky použitelný tady pro fórum a to je hrubý nedostatek. Do toho ztmavování skel bych já osobně šel jenom kdybych měl combi. Líbilo by se mě to i na tohle, ale když mě řekli o kolik a za kolik abych prošel STK tak to mastím. A ti ostatní co čumí : - jen je nech, aspoň máš jistotu že je pořád na co !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu muset oprášit foťák abych pak viděl rozdíl mezi origo RS 16" na 205/55 a Dotz hanzo v 17" na asi těch 225/45 a hlavně jakej bude rozdíl mezi konfigurátorama a skutečností. A kromě toho jsem zjistil, že za ty roky co ji mám, nemám žádný fotky použitelný tady pro fórum a to je hrubý nedostatek. Do toho ztmavování skel bych já osobně šel jenom kdybych měl combi. Líbilo by se mě to i na tohle, ale když mě řekli o kolik a za kolik abych prošel STK tak to mastím. A ti ostatní co čumí : - jen je nech, aspoň máš jistotu že je pořád na co !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš udělat i detail ze zadu a z boku gumy jak to vypadá na autě ? Kupuji 8x17 ET32 a tápu mezi 215/45 a 225/45. :palec2: Nechám děkovat !!! :palec2:

pánové,jste šílenci-mám alu 7,5Jx17ET38 na pneu ContiSC2 225/45R17

přikládám foto pneu,jak mi dnes škrtali :help::help::help: -a to jsem měl naložených 5 sad alu disků v autě.....cca 200kg,pohoda ale je znova broušený podběh lollollol

podotýkám tvrdý podvozek original Octavia RS :palec2:

M.

post-2637-1206989588_thumb.jpg

post-2637-1206989656_thumb.jpg

post-2637-1206989738_thumb.jpg

post-2637-1206989789_thumb.jpg

post-2637-1206990010_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Miky: ty máš RSku na plyn ???? :kuk: jinak dobrý koláče :)

jasně,všechny benzíny mám v LPG a co jich už bylo:

VAZ 2105

FORMAN 135L

FELICIA COMBI 1,6 SLX(to není překlep,měl jsem exportní verzi)

OCTAVIA 1,6 SR (taky export verze)

OCTAVIA 1,8T ELEGANCE chip 143kW a OI4x4 1,8T současně(to byla paráda,obě jely jako běs)

OCTAVIA RS

ostatní auti souběžně jako ropa s Japonci s Francouzema ani nepočítám....

M.

Editováno: , autor: Miky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu muset oprášit foťák abych pak viděl rozdíl mezi origo RS 16" na 205/55 a Dotz hanzo v 17" na asi těch 225/45 a hlavně jakej bude rozdíl mezi konfigurátorama a skutečností. A kromě toho jsem zjistil, že za ty roky co ji mám, nemám žádný fotky použitelný tady pro fórum a to je hrubý nedostatek. Do toho ztmavování skel bych já osobně šel jenom kdybych měl combi. Líbilo by se mě to i na tohle, ale když mě řekli o kolik a za kolik abych prošel STK tak to mastím. A ti ostatní co čumí : - jen je nech, aspoň máš jistotu že je pořád na co !!!

jn,tady za to chcou 7500... :feve: ...mě nevadí že čumí...mě vadí když čumi do auta...zvlášť když tam mám svoji... :aggressive: ...na ni můžu kukat jen já ;):) ...počkej v zatáčkách,jak tam budeš mít ty kola,já porád nechápu...je to mazec... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravim chcek by som sa spytat na octaviu I rocnik 2000, motor 1.8 20V, su povolene elektrony 17"?? v technicaku mam 16" ale vraj na niektore typy su dovolene 17 ak si vypytam u predajcu vynimku a potom si ich dam zapisat... viete mi poradit? dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...