Přejít na obsah

Jízda na volnoběh u benzinu


peteres

Doporučené příspěvky

Zdravim, mám dotaz: přišel jsem náhodou na to, že při jízdě třebas v koloně rychlostí cca 15km/h mi auto jede na dvojku samo, do kopce si přidá, pak ubere ... u nafťáka to beru, ale nevim, jestli to benzinu nevadí (prostě se rozjedu na jedna, cca okolo 1200 otáček pustim pomaleji spojku se zařazenou dvojkou, auto samo stáhne si otáčky okolo 900 a jede samo)

Líbí se mi to protože se nemusim jak idiot stále rozjíždět a brzdit, zařadim a jedu jak kamioňák stálou rychlostí ... můžu si dát nohy třeba na volant ... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a je nizsia spotreba. ja to robym ties niaktak podobne, ale pokial s dobre myslim tak neni dobre jazdit v tak nizkych otackach koli tlaku oleja, a zanesie sa ti vyfuk a auto bude take lenivejsie. Co si otom myslia odbornici?

Že když to zleniví, je třeba to pěkně protáhnout :palec2:;)

Máme u nás od Vltavy pěkný kus kopce vzhůru, takže tam dám 2. stupeň a ženu otáčky

až do těch 5500. A takhle jedu alespoň 1 km. Sice to žere jako čert, ale o lenivosti

se nedá už poté vůbec mluvit a o zaneseném katalyzátoru už vůbec ne lol

p.s. nepovažuji se za odborníka lol

Editováno: , autor: Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

se služebními to děláme taky tak, kolikrát hodinu i dvě jedeš jen na dvoujku bez přidání plynu, ale na druhou stranu je pravda, že motory u nás nemají problém točit často do červeného. A nesetkal jsem se, že by auto bylo nějak lenivé, nebo sezvýšila závadovost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak kamarat maTDi velmi ma rad to auto nevytocil to este nad 2000. som to isiel vyskusat samozrejme som tomu slapol na krk a dymu jak v zime v romskej dedine. zamnou keby islo niake auto tak sa asi vykoti von z cesty, totalny cierny dym zahalil cestu asi na minutu potom to opadlo. Asi bol zaneseny vyfuk, auto uz vobec nedymi ale ci ide lepsie neviem posudit ajtak to on za par 100km zas zanesie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

souhlasi, ty auta jsou stavene,ze sami na dvojku tahnout, jak dokopce, tak z kopce, a nejlepsi se to vyuziva pri cervenej, ale to nesmi nejaky cu*ak se pred tebe cpat pred cervenou. jinak jsem zjistil, ze kdyz jezdim v nizskych otackach a jen tak to lechtam, tak auto se me zda lenivejsi a je potreba ho sem tam protahnout. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

souhlasi, ty auta jsou stavene,ze sami na dvojku tahnout, jak dokopce, tak z kopce, a nejlepsi se to vyuziva pri cervenej, ale to nesmi nejaky cu*ak se pred tebe cpat pred cervenou. jinak jsem zjistil, ze kdyz jezdim v nizskych otackach a jen tak to lechtam, tak auto se me zda lenivejsi a je potreba ho sem tam protahnout. ;)

Souhlasím s tebou, taky se mi zdá, že když to jen lechtám tak to zlenivý, ale když to potom protáhnu tak zase jezdí tak jak má...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dík za odpovědi, i když odborníci nikde ... do kolony se dostanu ani ne denně max. na deset minut, jen jsem chtěl vědět, jestli to řídící jednotce nebo motoru či jiné části auta nevadí, takže pro zatim z vašich názorů asi ne, to jsem rád ...

Jinak autí je sice mazel, ale zase tolik ji nešetřim, celkem mi trvalo, než jsem vytočil k pěti tis, pač mi to přišlo zbytečný, ale teď občas takhle protáhnu i častěji, holt je to pěkný pocit, co si budem povídat ... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dík za odpovědi, i když odborníci nikde ... do kolony se dostanu ani ne denně max. na deset minut, jen jsem chtěl vědět, jestli to řídící jednotce nebo motoru či jiné části auta nevadí, takže pro zatim z vašich názorů asi ne, to jsem rád ...

Jinak autí je sice mazel, ale zase tolik ji nešetřim, celkem mi trvalo, než jsem vytočil k pěti tis, pač mi to přišlo zbytečný, ale teď občas takhle protáhnu i častěji, holt je to pěkný pocit, co si budem povídat ... :palec2:

Neboj, jak píšeme všici výše, neubližuješ jí.. Občas jí je totiž však potřeba protáhnout a i jí to určitě svědčí :palec2:lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

bezne tak po parkovisku alebo v kolone idem samo ze nie neviem ako dlho. lenivost no neviem pred tyzdnom som to bol asi na 5km useku prehnat na 2-ke co to dalo nechal vystupat otacky na 3000 a bum plny do cerveneho povolil nechal padnut na 4500 bum plny kotel a podobne ludia cumeli ako :o to bol hukot, nechcel by som tak cestovat :) ale co zralo to aj travu pri ceste spotreba sa rovnala nakladaku :mellow: ale motor pekne zil a nezaskodilo aspon vieme kolko to ide na 2-ke.

p.s.: 1,4 16V 55kW 5600ot. na 2-ke 80km pri tych cca 85km uz by mohol obmedzovac zasiahnut, no chcel som tam aj trojku prevetrat ale popri kanaly uz to bolo moc a ludia by nechapali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo a zacal jsem tankovat shell w-power. I kdyz bych radej zkusil shell w-power raicing, ale kdyz voni ho ve starem meste nemaj :aggressive:;) tak jsem zvedavej, co to udela s motorem.

Taky tankuju V-Power ale ve Staraku nemaji Power Racing. Na ten si nekdy jedu do Zlina. Jinak mám ještě skutr a do nej kdyz dám V-power tak to poznam,ale dal sem si ho do octy a nepoznam to. Spis to ma pry cistit motor od bordelu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak kamarat maTDi velmi ma rad to auto nevytocil to este nad 2000. som to isiel vyskusat samozrejme som tomu slapol na krk a dymu jak v zime v romskej dedine. zamnou keby islo niake auto tak sa asi vykoti von z cesty, totalny cierny dym zahalil cestu asi na minutu potom to opadlo. Asi bol zaneseny vyfuk, auto uz vobec nedymi ale ci ide lepsie neviem posudit ajtak to on za par 100km zas zanesie

Vsak jedine ceho docili je, ze mu odejde turbo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...