Přejít na obsah

Dieselove a benzinove FLAME


creck

Doporučené příspěvky

Burek se tak rozcertil , ze to tu pro jistotu abychom tomu uverili frknul 2x :D

burek nevim,nevim, ja to posoudit muzu , v obou typech jsem jel, nehanim TDI, me se proste diesel fakt nevyplati a ta jizda s 66kw TDI mi pripadala fakt divna,nehlede k tomu rachtani po startu, na me popojizdeni do prace a na chatu jsem s benalem pri dlouhodobe 7,1 maximalne spokojen a kdyz vidim ty palky za nahradni dily na diesel a pojistku , tak jsem spokojen 2x tolik

btw : proc tak hanite LPG ??? podle me moderni system LPG do octavie je supr vecicka, nechapu jedinou namitku proti LPG, krom snad zabrani trocha mista v kufru

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky můžu porovnat 1,8bez turba měl jsem a žrala a teď TDi a výkonově jsem nic moc nezaznamenal. Za to ta spotřeba.

A že se TDi nevyplatí může říct jen Crack který asi hulí Crack lol . Kurva vyplatí ;)

Oháníš se náhradníma dílama protože máš 1,6ku a náhradní díly nutně potřebuješ. Jenže TDi se neserere ;) Takže je mi jedno kolik na TDi díly stojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Burek se tak rozcertil , ze to tu pro jistotu abychom tomu uverili frknul 2x :D

burek nevim,nevim, ja to posoudit muzu , v obou typech jsem jel, nehanim TDI, me se proste diesel fakt nevyplati a ta jizda s 66kw TDI mi pripadala fakt divna,nehlede k tomu rachtani po startu, na me popojizdeni do prace a na chatu jsem s benalem pri dlouhodobe 7,1 maximalne spokojen a kdyz vidim ty palky za nahradni dily na diesel a pojistku , tak jsem spokojen 2x tolik

btw : proc tak hanite LPG ??? podle me moderni system LPG do octavie je supr vecicka, nechapu jedinou namitku proti LPG, krom snad zabrani trocha mista v kufru

já měl 3 auta na LPG, najel jsem s LPG dobře 200tkm a problémy jsou s tím vždycky, větší či menší. A jak se něco podělá, tak pak pátráš a pátráš. Nemluvě o omezeních, které to sebou nese, kontrolách navíc,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky můžu porovnat 1,8bez turba měl jsem a žrala a teď TDi a výkonově jsem nic moc nezaznamenal. Za to ta spotřeba.

A že se TDi nevyplatí může říct jen Crack který asi hulí Crack lol . Kurva vyplatí ;)

Oháníš se náhradníma dílama protože máš 1,6ku a náhradní díly nutně potřebuješ. Jenže TDi se neserere ;) Takže je mi jedno kolik na TDi díly stojí.

jak , snad rozvody musime delat oba stejne ne :D uz jsem to tu jednou rozepisoval , proboha propocitejte si to

1.6 cena cca 220 000kc (a nevykladejte mi tu hlouposti ze to nejede nebo podobne, jel jsem v 66kw 1.9 TDI a neni mezi tim rozdil az na ten ze toho diesla proste nevytocis)

1.9TDI cena ve stejne kvalite cca o 40 000 kc vic + dejme tomu o dva litry vetsi pojistka rocne

nebudu pocitat dal protoze uz jen pri tomhle rozpoctu nez projezdim v benalu pri uspore cca 50kc na 100km 42 000 kc tak to je pro me nerealne vubec ujet ,to je nejakych 7 - 8 let nez se mi zacne ojete TDI vubec vyplacet a nevim jak lidi na foru ,ale ja vetsinou po 5 letech menim vuz za jiny,nechte uz tech bludu , nebo jen dal roznasite famy mezi lidi a z toho smradu potom kdyz zjisti ze jim to nejede a vsichni cipuji uz je priroda hotova lol

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak hele ohledne toho cipovani a ladeni mi muzeme...ty tam na te 1.6 udejchane popekny hovno!!!taky ti kazdej ukazuje zadni spz s TDi....co se tyce tech dilu jediny co se na TDi jebe je vaha a regulace lopatek.castka smesna!!!!!!!!!!samozrejmne ze neni kus jako kus..kamarad ma OII 4x4 77kw a uz nikdy vic...po 15tkm se mu rosypala prevodovka atd...ale ted se vrtaim k te OI . pokud se dokazes ohranovat nafte vuci benzinu tim ze TDI maji drazsi dily a poviny ruceni tak ses chudak.ono taky na TDi se posere malo kdy co...jak tu nekdo psal je to drzak.proste si crcej tou svou 1.6 kombinovane za 6 litru a vykladej to me ruce ktera ti to stejne nesezere.samozrejmne ze se priklanim k tomu ze kdyz rocne najedes 1000km tak by se ti nafta ani nevyplatila.to je pravda. lol lol lol jo a k tomu ze sem sem ten prispevek dal 2x za to nemuzu.mam tady od nekoho chycenej net wifinou a obcas to spadne tak dam refresh a nevim ani ze to toam je 2x...kdyztak to sprave promazne.cau

EDIT: ALE TO, ZE CITUJES POSLEDNI PRISPEVEK? TO NEDELA TEN REFRESH? ZA TO ASI MUZES? NE? TDIckari? :D

Editováno: , autor: davon
citace posl. prispevku dle pravidel zakazana!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prestan uz to tu spamovat 2X :D me to staci jednou

co se tyce toho srani , nevim ze by se zrovna motory octavia nejak zvlast vyrazne sraly, proste kazdy motor ma svoje mouchy u TDI vahy a turbo a u 1.6 lambdy a nic vic me nenapada (i ty lambdy odejdou co 120 000km tak nevim)

a jde videt ze jsi nikdy v 1.6 nejel, protoze pises blaboly, ja v 1.9 TDI najezdil toho dost a zadna raketa to neni a ver mi ze ten kdo casteji vola ,,pls nehodil bys me do servisu je prave ten muj kamos s golfem cmoudem a na vagu mu to tam skace jak ceny za ropu :D

kdyz jedem spolu na chajdu cca 75km , jedem za sebou stejnou jizdu , tak mu ukaze pc spotrebu 5,8-6l a me 6,3-6,7l takze nevidim v tom ani zadnou usporu

dal si obhajujte svoje cmoudy, az vsichni zdechnem :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Crecku, meles porad dokola stejny hovna. Kdyz koupim drazsi TDI o 40 tisic jak pises, nez tu tvoji zdechlinu, tak se ho pak taky draz zbavim. To nedovedes pochopit konecne ? A do te 66kw verze staci koupit trysky a uz se nechytas (ja mam 81 takze neresim) Nechapu jak muzes porad obhajovat tu svoji ludru, ja mel predtim Vectru 1.6 100koni a zdalo se mi, ze v ni sou leda tak poníci od barbie. A k tomu, ze vsechno na tdi je drazsi - za tu dobu co ji mam sem nechal vymenit akorat predni loziska 1500,- od seba a vycistit turbo 2000,- . Naftu mam za 25,- takze neresim, kdyz si vzpomenu, ze chci jet na ryby na 4 hodky 30 km tam a 30 zpet - muzes spocitat kolik sem usetril za jednu jizdu :) Nazdar ty rejpale sestnactkovej :):prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prestan uz to tu spamovat 2X :D me to staci jednou

co se tyce toho srani , nevim ze by se zrovna motory octavia nejak zvlast vyrazne sraly, proste kazdy motor ma svoje mouchy u TDI vahy a turbo a u 1.6 lambdy a nic vic me nenapada (i ty lambdy odejdou co 120 000km tak nevim)

a jde videt ze jsi nikdy v 1.6 nejel, protoze pises blaboly, ja v 1.9 TDI najezdil toho dost a zadna raketa to neni a ver mi ze ten kdo casteji vola ,,pls nehodil bys me do servisu je prave ten muj kamos s golfem cmoudem a na vagu mu to tam skace jak ceny za ropu :D

kdyz jedem spolu na chajdu cca 75km , jedem za sebou stejnou jizdu , tak mu ukaze pc spotrebu 5,8-6l a me 6,3-6,7l takze nevidim v tom ani zadnou usporu

dal si obhajujte svoje cmoudy, az vsichni zdechnem :D

co se tyce toho ze sem nemel 1.6 tak sem mel passata 74kw 1.6 a malem me sezral lollol lol lol lol lol lol lol prave sem si rekl a DOST!!!jdu do TDi a libuju si!!jasny kazdej motor ma mouchy me krom vahy zase nic nenapada taky...turbo je na tom jak stim kazdej zachazi.blaboly nepisu doted sem jezdil s benzinakama.....no ta 1.6 hruza to se stou 1.9 neda srovnat hlavne pri predjizdeni...tady púises ze se neda vytocit ale ten chod oddspudu kdyz predjizdis je brutalni...hele crecku me nenaseres!!!kazdej si tu budeme mlet to svoje!!!!!!nema cenu tady psal plusy a minusy kazde motorizace proste kade ma nejake + i -

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prestan uz to tu spamovat 2X :D me to staci jednou

co se tyce toho srani , nevim ze by se zrovna motory octavia nejak zvlast vyrazne sraly, proste kazdy motor ma svoje mouchy u TDI vahy a turbo a u 1.6 lambdy a nic vic me nenapada (i ty lambdy odejdou co 120 000km tak nevim)

a jde videt ze jsi nikdy v 1.6 nejel, protoze pises blaboly, ja v 1.9 TDI najezdil toho dost a zadna raketa to neni a ver mi ze ten kdo casteji vola ,,pls nehodil bys me do servisu je prave ten muj kamos s golfem cmoudem a na vagu mu to tam skace jak ceny za ropu :D

kdyz jedem spolu na chajdu cca 75km , jedem za sebou stejnou jizdu , tak mu ukaze pc spotrebu 5,8-6l a me 6,3-6,7l takze nevidim v tom ani zadnou usporu

dal si obhajujte svoje cmoudy, az vsichni zdechnem :D

od kdy se na TDI sere turbo???? :doh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jak na ktery Tomasi, na tvoji se srat nemuze, protoze ti stoji u baraku, musis s ni jezdit, aby se neco sralo, takhle na to sere tak ptak! :palec2:

Jinak jak rikam ja stale - 1.6-ka je strasnej srac, nechapu, ja to nekdo vubec mohl koupit, kdyz do toho taky davaji to bajecne TDI, co ma tah pri predjizdeni odspodu brutalni ! ! ! ! !

66kW je neskutecny chrochtadlo, vy co to mate, uvedomte si, ze mate doma Octavku s traktorovym motorem pod kapotou, co nezere, ale nejede :D :D

81 je jina basnicka, to uznam a vyse nema cenu asi komentovat! Ale 66 je fakt chrochtava bestie! Stejne asi jako 1.6-ka ZDECHLINA!

Kdybyste nekdo z TDIckaru dostal rozum :D a chtel svest v benzinu, pisnete mi SZ a ja vam ukazu, jak se jezdi za 13l/100km :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ou Tomáši lol. Citovat příspěvek nad sebou a ještě k tomu administrátorovi, který je na to vysazený a důsledně to tady potírá a kterej má 1,6ku a závidí nám naše TDička a naší spotřebu.

To chce opravdu odvahu :palec2:

Cracku neboj jednou si taky koupíš auto s pořádným motorem lol

A né tu tvojí obdobu HTP v Octavii. :)

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no lepsi HTP v octave nezli avie spachtena s zetorem k tomu turbo s liazky lol

Zabiaku je to flame a pro lidi co se nudi ne :) nikdo se tu doufam nenasira ani nevzteka ;)

reakce na prispevek vyse: sice jsi TDI draze koupil ,ale uz nikdy TDI draze neprodas, TDI jsou ted plne bazary , kazdy rozumny clovek se toho zbavuje :p

kdo neveri at kouka(aneb najdi slusneho benzina octavu) : www.autoviva.cz - aktualni nabidka

anebo 155 stran TDI nalezenych na seznamu a 81 stran nalezenych v benzinu (jeste zhruba pred rokem byla situace presne opacna)

Davone a ty s tim tvojim autem neco delej :D 12 litru to nezere ani kamosovo 15 let stare 1.7 toledo :D

Editováno: , autor: davon
a ty delej neco s tema citacema
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zabiaku, ty tele, jak jsi vyplodil ve sve mysli, ze ja zavidim TDI? Me je to ouplne sumak co kdo ma pod kapotou. Ja kdyz bych nahodou chtel snizit spotrebu, tak dokazu po Praze jezdit za 7, ale ja nechci, me to proste je jedno, jesli si to vezme par litriku navic, ale nebavi me jezdit 40 a z kazdeho kopce vyrazovat.... (joko to delaji TDIckari, kteri si vsugerovavaji 4,5/100 :D :D :D

GOOD FLAME, ne?

Btw zabiaku, tobe ta 66-ka jeste jezdi jo? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.....no ta 1.6 hruza to se stou 1.9 neda srovnat hlavne pri predjizdeni...tady púises ze se neda vytocit ale ten chod oddspudu kdyz predjizdis je brutalni...

Sorry, ale objektivně nemůžeš srovnávat TDi 66 Kw a stokoňku v Oktávce. Může tě mást zátah dieslu jak chce, ale realita je jinde (sprint 13,6 vs. 11,8) Navíc akcelerci dělají koně, ne ňůtnometry s kopancem do zad. Jezdím s 66kW TDičkem často služebně a zcela upřímně, na okresky to jde, ale na delší štreky nebo svižnou jízdu po dálnici je to trápenka. Jak sleduju na svých kolezích v práci, tak hodně z nich má "strach" motor vytočit a mají tendenci k podtáčení, což samozřejmě lépe snáší nafta. Proto často ten pocit, že nafta jede líp.

Skoro všichni s naftou tu píšete, jak šetříte. Já jezdím už přes 2 roky za 7,22 (což ani podle jiných fór není u 1.8T žádná extrémní hodnota A kdo nevěří, klidně se může svézt na nějakou další metalovou smršť se mnou). Zabiak tady přiznal 5,6, což odpovídá mému kámošovi (2,0 TDi 103kW - 5,5, nevím, proč mu tak moc žere, když jezdí jak posr....) i mému taťkovi (1,9 TDi 77kW - 5,6). Možná mám dobrý kousek, možná má Motordesign dobrý čip, možná s tímhle motorem umím jezdit. Fakt je ten, že mimo plnou čáru, rychlostní omezení nebo bodové překročení rychlosti mě nikdo nepředjíždí.

A když porovnám náklady a vezmu ceny, které jsou u nás obvyklé:

5,6 x 34,90 = 195,4

7,22 x 32 = 231

Delta je 37 halířů na kilák.

Chápu, že je jednodušší srovnávat starý benzínový 2-ventil (sorry Crecku) a TDi. Proč nesrovnáváte 1.9 SDi a benznový dvoulitr? Stáří i objem jsou srovnatelné. Nebo nesjslabší turbobenál, klidně s tou nejsilnější naftou(i dnešní)? Ono by to pak totiž už tak hezky nevyšlo že ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Davon ma ale pekneho zrouta , koukal jsem a dostal muj hlas , fakt vymazlena :specool: pardon za prispevek mimo tema ;)

To Tesna , SDI tady nemuzou ani dat do diskuse, to je ostuda dieslu :D jednou jsem s tim nekam jel a predjel me opel corsa(byla to fabie combi SDI sluzebak)

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ou Tomáši lol. Citovat příspěvek nad sebou a ještě k tomu administrátorovi, který je na to vysazený a důsledně to tady potírá a kterej má 1,6ku a závidí nám naše TDička a naší spotřebu.

To chce opravdu odvahu :palec2:

Cracku neboj jednou si taky koupíš auto s pořádným motorem lol

A né tu tvojí obdobu HTP v Octavii. :)

ale prd velebnosti, odvahu nepotřebuješ, jen třeba sklerozu nebo sílu zvyku lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no lepsi HTP v octave nezli avie spachtena s zetorem k tomu turbo s liazky lol

Zabiaku je to flame a pro lidi co se nudi ne :) nikdo se tu doufam nenasira ani nevzteka ;)

reakce na prispevek vyse: sice jsi TDI draze koupil ,ale uz nikdy TDI draze neprodas, TDI jsou ted plne bazary , kazdy rozumny clovek se toho zbavuje :p

kdo neveri at kouka(aneb najdi slusneho benzina octavu) : www.autoviva.cz - aktualni nabidka

anebo 155 stran TDI nalezenych na seznamu a 81 stran nalezenych v benzinu (jeste zhruba pred rokem byla situace presne opacna)

Davone a ty s tim tvojim autem neco delej :D 12 litru to nezere ani kamosovo 15 let stare 1.7 toledo :D

to ti vysvětlí, benzín je neprodejnej, proto ho nikdo nechce a proto jich je málo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Tesna , SDI tady nemuzou ani dat do diskuse, to je ostuda dieslu :D jednou jsem s tim nekam jel a predjel me opel corsa

Jak to, vždyť to mělo neskutečných 50 kW (a k tomu určitě brutální zátah). Zatímco tvoje "ubohá" 1.6 stejné koncepce má jen 74 nebo 75. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zabiaku, ty tele, jak jsi vyplodil ve sve mysli, ze ja zavidim TDI? Me je to ouplne sumak co kdo ma pod kapotou. Ja kdyz bych nahodou chtel snizit spotrebu, tak dokazu po Praze jezdit za 7, ale ja nechci, me to proste je jedno, jesli si to vezme par litriku navic, ale nebavi me jezdit 40 a z kazdeho kopce vyrazovat.... (joko to delaji TDIckari, kteri si vsugerovavaji 4,5/100 :D :D :D

GOOD FLAME, ne?

Btw zabiaku, tobe ta 66-ka jeste jezdi jo? :D

tady někdo dostal dýško lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ti vysvětlí, benzín je neprodejnej, proto ho nikdo nechce a proto jich je málo

ale prd, jeste pred rokem byl seznam plny benzinu a TDI se tam objevilo jedine s nalitanymi 300 000 km , kupoval jsem v te dobe auto a premyslel jsem taky hodne o TDI , ale po secteni nakladu na slusne TDI a dobrej benzin jsem proste sahl po tom co pri mem jezdeni 10 000 za rok je ideal

at zije flame :skoda:

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

voe najedes 10 000 za rok a budes se tu srat do tdickaru ktery najedou nekolikrat tolik.... premejslej nad sebou trochu :) Nech si radsi tu babetu co mas v bazaru, na tech 10 000km rocne ti to staci, tu svoji slupku prodej za 60 t. a mas prasule na beno a muzes jezdit :)

Editováno: , autor: Sagič
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...