Přejít na obsah

mazaní zámku


janos_kadar

Doporučené příspěvky

Před zimním obdobím do zámků stříknu trošku silikonového oleje - spay . Dělám to tak už spoustu let u všech auti které jsem měl a problém nikdy nebyl - silikonový olej odpuzuje vlhko a hlavně nezamrzá ! ( Klíče téměř nepoužívám, otevírám na dálku, jen po tom prostříknutí tam klíč zasunu a trošku s tím zacvičím ).

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před zimním obdobím do zámků stříknu trošku silikonového oleje - spay . Dělám to tak už spoustu let u všech auti které jsem měl a problém nikdy nebyl - silikonový olej odpuzuje vlhko a hlavně nezamrzá ! ( Klíče téměř nepoužívám, otevírám na dálku, jen po tom prostříknutí tam klíč zasunu a trošku s tím zacvičím ).

M.

tak tak, ještě když jsem u toho stříkání, tak vezmu i panty dveří a gumové hadice (cca 2x do roka)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před zimním obdobím do zámků stříknu trošku silikonového oleje - spay . Dělám to tak už spoustu let u všech auti které jsem měl a problém nikdy nebyl - silikonový olej odpuzuje vlhko a hlavně nezamrzá ! ( Klíče téměř nepoužívám, otevírám na dálku, jen po tom prostříknutí tam klíč zasunu a trošku s tím zacvičím ).

M.

WD-40 je dobry? Kouknul jsem na slození, ale tam nebylo napsáno, ze by obsahovalo silikon. Myslís, ze bude OK?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je nejvetsi kravina mazat zamek jakymkoliv sprejem , tohle ti potvrdi kterejkoliv zamecnik, na rozpraseny olej se nabali prach a zamku spise uskodis nez pomuzes (pomoc je kratkodoba nez prijde na radu prach) nej na mazani zamku a nesmejte se :D je nastrouhat obycejnou tuzku na jemny prach a ten nasledne fouknout do zamku , tohle ti vydrzi vecne (pokud ovsem nemate nejake specialni grafitove suche mazivo)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dlouhodobě používám olej ve spreji SLIX od firmy XINTEX....beru s tím i panty a vše co by se občas mělo promazat a nikdy nebyl sebemenší problém, myslím tím hlavně zimní měsíce...bez problému odemknu

tjn ale bavime se tu cim namazat zamky :) ne nejaky specialni sprej za litr uf , samozrejme ze nejaka specialita na zamky za litr bude asi bomba toto je dokonce u nej napsane : SLIX má vynikající mazací schopnosti, ale netáhne se a nelepí

ja mluvil o WD 40 a podobnych sprejich za sedm petek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sorry, ale o ceně tu nepadlo ani slovo....já jen podal mojí osobní zkušenost...a litr ten sprej nestojí...musíš vědět kde nakoupit....pokud chceš něco levnýho, kup to WDčko nebo silikonovej olej anebo tam nastrouhej tu tuhu... a já se taky bavil o tom čím mazat zámky....:-) každý dle své chuti a třeba i finančních možností.

Editováno: , autor: Marek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz se dívám na príspevky tak nevím komu mám verit

Napsal jsem ti odpověď jako 1. , a dělám to tak " jenom 20 let " od svého prvního auta Š 120GLS .

Vím že vložky zámků se mají správně mazat šupinovým grafitem - což může nahradit i jemně nastrouhaná

tuha z tužky, a do vložek zámků se nemá dávat olej, ale s tím silikonovým olejem je to pravda a žádný problém nebyl.

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...