Přejít na obsah

Tuner při jízdě


Doporučené příspěvky

Tak jsem si koupil nové rádio Alpina 9880r. Byl jsem nadšen, jak pěkně hraje. Vlastně ještě jsem, ale příjem rádia mi dělá problém. Když stojím s O1 na místě, rádio hraje v pohodě. Ale jak se rozjedu, reprodukce je nanic. Občas chrapot, prskání atd. Vyměnil jsem i anténu (zesík v anténě jsem měl stejně odpojenej) za normální a dodal jsem externí zesilovač. Stejně nepomohlo. Zkusil jsem delší prut - lepší, ale chrapot občas. Na zkoušku jsem místo prutu dal jenom svářecí drát (autogen) a příjem se zase zlepšil (stojící O, s tím jsem nejezdil). Nechápu, jak někomu může hrát třeba jenom malej kolík? Přemýšlím teď, jestli mám koupit novou origo anténu + fantoma, nebo vyvrtat díru do střechy nad předním sklem a dát delší prut. Je možné, že když rádio ještě ukostřím extra vodičem, že se to může zlepšit? Pak už nevím, co dělat. Dík za rady a zkušenosti.

Omlouvám se, že jsem založil nový vlákno. Ještě dotaz: Pokud namontuji anténu od Correctu http://www.correct.cz/detail.php3?typ=Aa8....vetvi=auto.aant která má napájení extra kablíkem, je možné jí napájet také fantomem? Nebo je lepší natáhnout novej vodič na spínací napětí? Jistota, že nebude žádnej útlum (si myslim).

Editováno: , autor: slay
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si koupil nové rádio Alpina 9880r. Byl jsem nadšen, jak pěkně hraje. Vlastně ještě jsem, ale příjem rádia mi dělá problém. Když stojím s O1 na místě, rádio hraje v pohodě. Ale jak se rozjedu, reprodukce je nanic. Občas chrapot, prskání atd. Vyměnil jsem i anténu (zesík v anténě jsem měl stejně odpojenej) za normální a dodal jsem externí zesilovač. Stejně nepomohlo. Zkusil jsem delší prut - lepší, ale chrapot občas. Na zkoušku jsem místo prutu dal jenom svářecí drát (autogen) a příjem se zase zlepšil (stojící O, s tím jsem nejezdil). Nechápu, jak někomu může hrát třeba jenom malej kolík? Přemýšlím teď, jestli mám koupit novou origo anténu + fantoma, nebo vyvrtat díru do střechy nad předním sklem a dát delší prut. Je možné, že když rádio ještě ukostřím extra vodičem, že se to může zlepšit? Pak už nevím, co dělat. Dík za rady a zkušenosti.

Omlouvám se, že jsem založil nový vlákno. Ještě dotaz: Pokud namontuji anténu od Correctu http://www.correct.cz/detail.php3?typ=Aa8....vetvi=auto.aant která má napájení extra kablíkem, je možné jí napájet také fantomem? Nebo je lepší natáhnout novej vodič na spínací napětí? Jistota, že nebude žádnej útlum (si myslim).

Podla mna fantomom urcite tu antenu nenapajaj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Je to asi pro autora již zbytečné, ale rád bych pro jiné uvedl problém na správnou míru. Co se týče útlumu a nebo zhoršení příjmu při napájení ať už této antény od Correctu nebo jiné je jedno zda napájíte fantomově po koaxu nebo bokem extra kablíkem. Pokud fantomové napájení rádio a anténa nebo zesilovač pro autoanténu umožňuje, vězte, že signál je od napájení oddělen vf členem (tlumivka a blokovací kondenzátor) a útlum signálu, rušení či cokoli jiného se nekoná resp. vše je absolutně stejné jako u bočního napájení extra kablíkem. Vycházím jak ze zkušenosti tak z teorie. Pokud ovšem nebude radio, antěna nebo zesilovač obsahovat nějakou prasárnu. Třeba jak tady někdo rozebíral zesilovač od Correctu Za1.1, tak já jsem ho měl též rozebraný a tam je opravdu dobré oddělení napájení od vf signálu a navíc filtry proti rušení z napájení. Zesilovače a antény od Correctu jsou opravdu celkově asi to nejlepší co na trhu je a to asi nejen v ČR, protože to co se sem dováží to je někdy fakt na dvě věci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

:kol-124: :kol-124: :kol-124:

Nevím, kdo tady skutečně má anténu Aa8.3 - LUXIII od Correctu, ale já jí mám. A proto můžu oponovat. Ne každá anténa od Correctu to umí. Pro Octavii I. mají jejich antény boční kabel pro napájení. Já mám origo Symphony a fantomové napájení anténa nevzala. Musel jsem vytáhnout od rádia kabel k anténě.

Editováno: , autor: Berry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...