Přejít na obsah

Pomalá jízda,zapíná ABS


Miluno

Doporučené příspěvky

Zdravím vás,chtěl bych se zeptat,vlastním Fábii SDI najeto 110tis,při rychlosti kolem 30-50km/h jemně zabrzdím a ahned sepne ABS.Bylo vyměněno ložisko přední,které ma na to taky vliv,pak kontrola všech snímačů,.svazek kábliků překontrolován odpor.diagnostika a ta nic nenašla vše hlásí v naprostém pořádku.V servisu si neví stím rady volal jsem aji do druhého servisu a taky se stím nesetkali.Nemáte s tím nějakou zkušenost?Je to fakt zvláštní závada jen se člověk dotkne brzdy hned se ozve ABS.Díky pište možná mi pomůžete

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím vás,chtěl bych se zeptat,vlastním Fábii SDI najeto 110tis,při rychlosti kolem 30-50km/h jemně zabrzdím a ahned sepne ABS.Bylo vyměněno ložisko přední,které ma na to taky vliv,pak kontrola všech snímačů,.svazek kábliků překontrolován odpor.diagnostika a ta nic nenašla vše hlásí v naprostém pořádku.V servisu si neví stím rady volal jsem aji do druhého servisu a taky se stím nesetkali.Nemáte s tím nějakou zkušenost?Je to fakt zvláštní závada jen se člověk dotkne brzdy hned se ozve ABS.Díky pište možná mi pomůžete

Existuje tzv. kontrola brzd na elektronické brzdové zkušebně. V origo Škoda servisu ji mají, jestli jsi u nich byl, měli ti udělat test a zjistit, v jakém poměru brzdy fungují (přední vzájemně proti sobě a zadní taktéž). Třeba by mohlo docházet k nerovnoměrnému rozdělení tlaku v brzdách a tím pádem i chybnému vyhodnocení ŘJ a sepnutí ABS.

Nebo: zkusit ze stejného typu vložit novou ŘJ (špatný soft, staré, poškozené, uhnilé kabely k ŘJ ???).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za radu ale tohle vše co mohli vyzkoušeli,jsou to známí kluci tak se tomu věnovali,poměr brzd k sobě na výbornou jezdili s napojenou diagnostikou, vše funguje jak má zrychlení otáček k tomu snímače ani jedna závada,co mohli udělat to se udělalo mezitím se obvolávalo a nikdo nic.V pátek to jde na pokračování každý zkusí pozjištovat co se dá,ale je to onočem.Zase tak blbá závada, která nejde opravit.Ještě se uvažuje o řídíci jednotce ale to u obou servisů nějak vylučují mohlo by být ale to fak minimum.A diagn.by to rozpoznala.Tak zkouším kdo co poradí.4idla gut,Svazek gut,diagnos.gut, fakt rada DRAHÁ. Díky za vše budu číst

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za radu ale tohle vše co mohli vyzkoušeli,jsou to známí kluci tak se tomu věnovali,poměr brzd k sobě na výbornou jezdili s napojenou diagnostikou, vše funguje jak má zrychlení otáček k tomu snímače ani jedna závada,co mohli udělat to se udělalo mezitím se obvolávalo a nikdo nic.V pátek to jde na pokračování každý zkusí pozjištovat co se dá,ale je to onočem.Zase tak blbá závada, která nejde opravit.Ještě se uvažuje o řídíci jednotce ale to u obou servisů nějak vylučují mohlo by být ale to fak minimum.A diagn.by to rozpoznala.Tak zkouším kdo co poradí.4idla gut,Svazek gut,diagnos.gut, fakt rada DRAHÁ. Díky za vše budu číst

Takže jestli je nerovnoměrný brzdový účinek vyloučený, určitě bych zkusil zaměnit Řídící jednotku. I ta není neomylná, stačí trocha vody nebo chyba softu a je to v háji.. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak pánové je to zpravené,znovu se přelisovalo ložisko za další a je to ok.Závada asi v ložisku na tom nálisku co posílá impuls do snímače ABS.Hlavně že je klid,a diagnostika může jít do háje,ta faktycky vyhlédává jen sporadické chyby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zdravím, já měnil včera levé přední ložisko a mám ten samý problém, takže mě čeká znovu výměna ložiska? Asi to co jsem koupil nepůjde vyreklamovat, co myslíte? Je to přece výrobní vada... To jsem tedy zbytečně kupoval nový snímač ABS. :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

mam podobny problem , nedavno mi menili predne pravé ložisko a tiež ked už dobrzdujem do pedala mi idu niekedy jemne vybracie ako keby zapinalo abs , mechanik mi povedal že takto sa chová abs kocka ked odchádza , ale kedže mi to robí od v tedy ako mi menil ložisko moc sa mi nechce tomu verit , ake su vaše názory ? mam octaviu 1.9 tdi 2002 , viem že to je je pre fabie ale nechcel som zakladat nove tema  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...