Přejít na obsah

POLICIE ČR, Městské a obecní policie


Romariooo

Doporučené příspěvky

Já bych taky hlasoval pro BMW, ještě že jim nabídli čtyřkolky, aby to ty policajti hned nerozmlátili, přece jenom člověk musí se silnou zadokolkou umět, aby mohl jet rychle a zároveň bezpečně, zvlášť na mokru. Jsem zvědavej co vyberou a i když jsem zastánce škodovky pro státní složky, tak souhlasím s názorem, že ten superb je už moc velkej a těžkopádnej na tyhle účely. Na dálnici asi dobrý, ale neumím si to moc představit někde na okresce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ať se vybere co se vybere, tak to dopadne stejně jako s těma Mondeama...hlavně že budou kožená sedadla, autorádio s CD atd., aby si vedení mohlo v čem vozit své prdele a užitná hodnota bude na dvě věci...navíc, každý si dovede představit, co takové silné auto dokáže udělat v rukách nezkušeného. Znám již bývalého policistu, který když jim na oddělení přišla před tuším čtyřmi roky Octavia 1,8 20V turbo a byla s mní prováděna zkušební jízda, ať si ji ti dotyční co s ní budou jezdit ošahají, a dopadlo tak, že octavia si ve 120 km/h skočila šipku do lesa, stačila pokácet pár vzrostlých stromků a zabořila se následně čumákem do meze, když jsem viděl ten vrak, nevěřil jsem, ale nikomu se nic nestlo, ale měsíc staré autov té době za 600tis. KO.

Suma sumárum, můj názor je ten, že bych předražené auta(u Policie nic neobvyklého), které stejně budou uživána z větší části k výstavním účelům a né pro běžný výkon, navíc na českých kvalitních silnicích nekupoval, kdo bude chtít ujet policii ujede, porotože rozumný policajt, který bude řídit to silné auto si pěkně dobře spočítá, že je lepší býti živý, ale blbý policajt, než mrtvý v lepším případě živý policajt, ale s rozbitým autem, které ze své hlouposti neukočíroval ve snaze vyrovnat se někomu druhému(a toto je asi ta nejhorší varianta)...stačily by čiplé Octavie RS, pro tyto účely, ale i těch by bylo škoda.

PS: další krásný příklad jsou motorky Honda Pan Europan.....ale to už jsem OT

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď náhodou měly švestky nějaké kurzy pronásledování, bylo to ve zprávách :)

A ještě jeden aspekt, jde o to, který policajt s autem za mega+ bude toho lumpa honit, prt. když se něco stane, daj mu to tak akorát k úhradě.

ono kurzy jsou, ale ke zlepšení to nevede a navíc tyto kurzy jsou opět jenom pro vyvolené...takže opět o ničem...viz. loni v létě v Brně-Bystrci, Škoda 120 ujela policejní Fabii(jeli od přehrady směrem na Veverskou Bitíšku kolem hradu Veveří, pro ty kdo to tam znají), toto by měli dávat do zpráv, ať se veřejnost baví... :palec2:

dají mu to k úhradě, půjde šlapat chodník a ještě dostane krásné procenta...běžná praxe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
A ještě jeden aspekt, jde o to, který policajt s autem za mega+ bude toho lumpa honit, prt. když se něco stane, daj mu to tak akorát k úhradě.

Musí mít pojistku "blbosti" = Pojištění za škody způsobené při výkonu povolání ;)

Jen nesmí uvést s jakým autem jezdí :kol-48:

to vrkal: tam to dobře znám. Jaktože, to znáš ty, když jsi z OVY?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to dopadne stejně jako s těma Mondeama...hlavně že budou kožená sedadla, autorádio s CD atd., aby si vedení mohlo v čem vozit své prdele a užitná hodnota bude na dvě věci........

Já jim kožená sedačky nezávidím pochybuji o tom že Mondeo ST se prodávalo i bez kožených sedaček a bez CD to u tohoto vozu bylo v základní výbavě.

Ať to klidně má i xenony.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musí mít pojistku "blbosti" = Pojištění za škody způsobené při výkonu povolání ;)

Jen nesmí uvést s jakým autem jezdí :kol-48:

to vrkal: tam to dobře znám. Jaktože, to znáš ty, když jsi z OVY?

10 let jsem tam sloužil, ale polovička je z Ostravy, tak jsem letos utekl hrobníkvy z lopaty a udělal jsem dobře...a nemůžu si stěžovat.. :palec2:

pojistku můžeš mít, ale stejně dostaneš ještě padesát tisíc dalších trestů, takže u Policie se opravdu nevyplatí hrát na Kobru 11..

Editováno: , autor: vrkal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jim kožená sedačky nezávidím pochybuji o tom že Mondeo ST se prodávalo i bez kožených sedaček a bez CD to u tohoto vozu bylo v základní výbavě.

Ať to klidně má i xenony.

tady nejde o to jestli to má to a nebo ono, ale o praktičnost....ono stačí např. párkrát zavadit pouzdrem s pistolí o bok sedáku a je to v háji, stačí se podívat a klasické látkové, co jsou ve Filckách, nebo Fábiiích..si spočítej "policejní" opravu....tak jsem to myslel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám i já svou trochu do mlýna.

Městská policie u nás ve městě spustila (zatím experimentálně) projekt "Vozidlo pod dohledem MP". Co to obnáší??

Po návštěvě na služebně MP je sepsána Registrace zákazníka k zapojení do projektu a smlouvu o zařazení do programu Automatizovaný systém identifikace vozidel. Po sepsání dostane zájemce identifikační známku, kterou nalepí zevnitř vozu na zadní okno do pravého dolního rohu. A o zbytek se už stará kamerový systém a hlídky MP. Pokud kamery v nočních hodinách zaregistrují pohyb tohoto vozidla, MP kontaktuje telefonem majitele a kontroluje, zda majitel ví, že je vozidlo v pohybu. Zároveň vlastně podpisem smluv dává majitel souhlas, že hlídky MP mohou zastavit vozidlo za účelem kontroly posádky vozu. Celá záležitost stojí jednorázově 50,- Kč. ( cena identifikační známky).

Není to špatnej nápad co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak vidím,nefugovalo to asi nikde :) projekt to mohl být dobrý,byl odkoukaný ve Velké Británii,kde po zavedení údajně klesla čísla ukradených vozidel o 1/3.

Takhle neslavně skončila tím,že policie shrábla dotace na výrobu samolepek a skutek utek. :p

Už bohužel musím dodat jenom to,že jsem měl při svých jízdách zřejmě smůlu právě na nezodpovědné policisty.

...Projekt prevence kriminality "STOP 24"

Jak bude vypadat praxe ? Od okamžiku nalepení symbolu "STOP 24" dává majitel automobilu najevo policistům, že mají označenému vozidlu po 24 hodině věnovat zvýšenou pozornost a provést kontrolu jeho posádky. Policisté naopak potvrzují, že budou k projektu přistupovat opravdu odpovědně. Řidič, který se svým označeným autem po 24 hodině do ulic Brna a dalších, zatím jihomoravských měst, vyjede, musí počítat s tím, že bude i vícekrát kontrolován. Na to policisté zájemce o samolepku upozorňují v poučení vytištěném na její zadní straně. Logicky se proto nedoporučuje vylepení symbolu na vozidla, která v nočních hodinách jezdí častěji....

Editováno: , autor: mikl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, jak jsem psal, tak zatím je to v plenkách. Ale o tomhle mi řekl kolega z práce, který to má na autě asi 3 neděle, a je pravda, že za tu dobu vyjel v nočních hodinách celkem 3x a pokaždý mu MP volala na mobil, že je auto vidět v pohybu po městě a 2x ho i zastavila hlídka MP. Já sám jsem na to zvědavej. Až nalepím známku, tak budu testovat a pak dám vědět.

P.S. Tu 24 jsem měl taky, a dávám za pravdu výše uvedenému. :feve:

Editováno: , autor: foromen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...