Přejít na obsah

Octavia III


gigi

Doporučené příspěvky

Ciste jen srovnani nakladu na mechanicke "hloupe" udelatko, neboli klasicka spinacka a KESSY je uplne nekde jinde...

 

Co to je uplne nekde jinde? Kolik probuh myslis, ze stoji vyrobit primitivni vysilace/prijimace a ridici jednotku tvorenou prehistorickou elektronikou? To, ze se za to u nizsi vybavy priplaci majlant nevypovida o vyrobnich nakladech vubec nic. Nebo snad nekdo veri, ze vyrobit xenonove svetlo je o 20k drazsi nez normalni?

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vim naprosto presne, jake komponenty ten system tvori, take vim, ze tento system se pouziva u luxusnejsi konkurence jiz vice nez 15 let, u bezne zcela obycejne konkurence cca. 10 let, a umi a dela to porad uplne to stejne. Dnes je to akorat lepe zabezpeceno. Opravdu nevim, co by to u MQB delalo navic. Pokud o necem vis, tak me prosim pouc. To, ze je neco u Skodovky novinka neznamena, ze se jedna o neco prevratne noveho a draheho. Pokud to slo vyrobit pred 15ti lety, tak pri dnesnich cenach elektroniky budou naklady naprosto smesne. Btw. cena nahradnich dilu opravdu nevypovida vubec nic o vyrobnich nakladech, pokud nejsi zamestnancem Skodovky, tak pochybuju, ze ty tyto informace mas a i v te Skodovce je ma jen par lidi.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mike_k: zamek je jak ve dverich, tak ve spinacce. Jen je pod zaslepkou. Ve spinacce je myslim pod tlacitkem startovani. Byt to tam musi, jsou to zadni vratka elektroniky. Kdyz selze elektronika, auto musi jit odemknout a musi se odblokovat volant v pripade nutnosti pohybu auta - napr. natazeni na odtahovku, aby se auto odvezlo do servisu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V palubovce zadny pry  zamek neni, uz se to tu resilo, pokud dojde baterka v klicku musi se tlacitko stisknout hrotem klicku (proste imobilizer).  I tak je to popsano v navodu, a i tak mi to potvrdila skoda,  Ve dverich je zamek pod krytkou u kliky.

 

Jak se ale odblokuje volat, kdyby auto bylo bez baterky, nebo neco v el selhalo a auto by se muselo tahnout to nevim. Asi poslu dotaz na skodovku.

Editováno: , autor: bicista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden test jako druhý, až mi kolikrát přijdou Škodovkou placené.. Pro mě je OII stále NO. 1, jízdní vlastnosti nemají chybu, jízdní komfort se u OIII nezlepšil, větší auto nepotřebuji a materiály má OII lepší. Z objektivního hlediska bych tedy důvody pro OIII hledal jen těžko...

Editováno: , autor: _Denis_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavá je informace v testu o neustálé potřebě korigovat volantem směr jízdy díky té nešťastné zadní nápravě. Takto to dopadne když úspory jsou na prvním místě. Osobně bych zvolil OII za vítěze.

 

Jel jsem s dvěma OIII-1.6 TDI a 2.0 TDI DSG a nic takového nebylo potřeba.S tou 1.6 TDI jsem jel po dálnici za deště a držela směr. :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten test je samozrejme delany na miru a ty varianty aut v nem jsou vybrane na miru, tak aby to pro O3 dobre vyslo. Jak jinak si vysvetlit, ze meli O2 s Amundsenem ale jen s manualni klimou. Do O3 vrazili Columbus a automatickou klimu, aby to holt pro O3 v kategorii multimedia a klimatizace vyslo lepe. :) Presto vsechno v kategorii cena vysla lepe O3, ktera je drazsi. A o vitezstvi O3 v kategorii kvalita zpracovani radeji vubec nemluvim. To je bohapusty nesmysl. Staci se vratit k nekterym fotkam, ktere tu probehly. A zvlastni, ze nikde nevidim kategorii podvozek. :) O3 je urcite v rade veci lepsi, nicmene tento test je mimo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě je tady někde informace od majitele OIII že musel opravdu neustále korigovat směr jízdy volantem. Někdo to tady již psal a může to být i v souvislosti s typem podvozku, protože podle již zveřejněných info jsou ty zadní nápravy s různým nastavením z výroby pro tu ktertou motorizaci.

V tom článu je jasné vedení ruky redaktora dle požadavku MB a korektní úsudek si bohužel musí udělat každý sám na vlastní zkušenost při předváděčce nebo na salonu. Z mého pohledu je 95% testů PR články a o korektnosti pochybuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejak mi unika souvislost mezi napravou a tim korigovat smer. Jednoduchou napravu maji i jina auta a nemela ji i O1 ??
a tam sem nic nepocitoval.  O3 ma tusim elektronicky posilovac, treba je to pocitove jiny.
Nebo mohli mit rozhozenou geometrii, ale jinak netusim proc by se mel neustale korigovat smer.

Manzelka ma Clio s el. posilovacem, a je to prste jiny, hlavne je funkcni i kdyz zdechne motor :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jel jsem s OIII 1.2TSI, 1.4TSI, 2.0TDI DSG,a kratce s 1.6TDI....ani u jednoho vozu nebylo nutne korigovat smer, jen je treba si zvyknout na jiny ucinek posilovace.

 

Motor, ze ktereho jsem doted nadseny je 1.4TSI, zkousel jsem co to da a absolutni spokojenost, zadni naprava je klasika, korekce rizeni zadne - kdyz nepocitam uhybne manevry na tom nasem tankodromu :(

Editováno: , autor: s-talker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fascinejšn, co dokáže "finanční pistole u hlavy" s takovým pisálkem - hned první stránka, fotka vpravo dole, autor zdůrazňuje, že (cituju) "... modulární platforma MQB už využívá uchycení plynu shora..." - jéžišmarjájozef, vždyť tohle je VE VŠECH škodifkách už od roku 1988 počínaje fáčkem!!!

 

Pedál plynu uloženej na spodním ložisku měla naposledy řada Š105-130, samozřejmě se zahrnutím posledních variant s motorem 781 - ale jinak už se snad plyn v Boleslavi odjinud než shora ČTVRT STOLETÍ NEDĚLÁ!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...