Přejít na obsah

kola


cumla

Doporučené příspěvky

Tvůj příspěvek jsem nepochopil. Na 7" kola jsou doporučený šíře 205,215 a 225. Například Octavia RS II má v základní výbavě 7" kola Zenith s pneu o rozměru 225/45R17, to vše přímo ze škodovky.

Dát gumu 225 na uzoučký alu 7" si může dát jen blázen. Auto bude do boku plavat jako 195/65/15 :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvůj příspěvek jsem nepochopil. Na 7" kola jsou doporučený šíře 205,215 a 225. Například Octavia RS II má v základní výbavě 7" kola Zenith s pneu o rozměru 225/45R17, to vše přímo ze škodovky.

To je zajimavy na moje kola je doporučený 215,225 ale je to 8".prostě 225 na 7" ráfku je jak ,,bačkora"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlape buď v klidu 17" tam dostaneš v poho mám už asi 4 roky 17" Ronal LV, ET 35, obutý do 225/45 R 17 a naprosto v pohodě a to i se snížením -30 mm - tak si s tím vůbec nedělej starosti - motorizace TDi přečip 66kW původně - auti je jak už tu bylo řečeno na "začátku" takový línější ale skoro nepatrně - jen doporučím volit kvalitní pneu bacha na všelijaký "rákosový" shity jedny jsem v nouzi potkal (náhrada při defektu) a špatně drží na mokru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak si vysvětluješ ty 225 na 7" na ORSII?

Jak si to vysvětluju? Nijak. Pneu 225 na alu 7" může obout jedině škodovka, nikdo jinej. S takhle šmajdavým autem bych já nejel ani na zahradu. Dělal jsem v pneuservisu jen 6 měsíců, ale tohle bych nikdy neobouval. Neříkám že to nejde, ale není to tak, jak by měla být obutá pneu 225.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak si to vysvětluju? Nijak. Pneu 225 na alu 7" může obout jedině škodovka, nikdo jinej. S takhle šmajdavým autem bych já nejel ani na zahradu. Dělal jsem v pneuservisu jen 6 měsíců, ale tohle bych nikdy neobouval. Neříkám že to nejde, ale není to tak, jak by měla být obutá pneu 225.

Tak mě to nedalo a mrknul jsem jak obouvá například BMW. Tak třeba 130i obouvá stejně jako O RS tzn. 7" na 205/50R17, 330i má v základu 225/45 R17 a ty jsou na 8" ráfku a 530i 225/50 R17 na 7,5". Z toho vyplývá, že 7" na 225 je asi fakt málo. Pro mě je potěšující, že i na BMW 1 se dává stejný rozměr pneu i ráfku jako na RS I :palec2: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravim! Koupil jsem Spidery z O1 RS - R17 205/50 a zajimalo by me jestli muzu pouzit stejny orig. srouby vc. bezpecnostního jako mam ted na origos litakach Skoda (vybava Elegance) R15? Jesli treba nebudou kratky...

Diky za odpoved.

PS: Jake pneu se Vám nejvíc osvedcilo v 17"? Koupil jsem je na Continentalech SportContact 2 ale az je dolitam tak bych mozna koupil Barum Bravuris 2...nemate s nemi zkusenosti? podotykam nejsem strelec, jde mi o to at gumy dobre (bezpecne) drzi na mokru i suchu a at nehuci a neco taky vydrzi samozrejme;)

Editováno: , autor: ICi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tuhle diskuzi bych pomalu ani nerozjizdel, protoze kazdy ti napise neco jinyho ;) ja jezdim treba uz nekolikatou sezonu po sobe na Matadorkach letnich, tak i zimnich. Jsem s nimi naprosto spokojeny.

edit: musis najit kompromis, protoze guma, ktera bude dobre drzet, se bude rychleji sjizdet atd...

Editováno: , autor: houmik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasne, je to fakt o osobni zkusenosti a sympatiich k urcitemu vyrobci...

ale hlavni otazkou je jestli muzu pouzit original srouby na ty Spidery 17"? rikam si ze asi to problem nebude kdyz jde o originalni kolo, ale clovek nikdy neví a nerad bych aby mi kolo nekde upadlo z duvodu kratkych sroubu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...